Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Penta Real Estate - informace o tématu

Nové centrum Špindlerova mlýna

Konec nepřehledné křižovatky? Špindlerův Mlýn hledá podobu nového náměstí

Špindlerův Mlýn se přiblížil proměně svého centra. Odborná porota po mezinárodní soutěži doporučila dva návrhy, které mají nahradit dnešní nepřehledný prostor živým náměstím pro místní i návštěvníky.

Přečíst článek

FOTOGALERIE: Takhle se může proměnit Špindl. Podívejte se na tři návrhy centra

Přečíst článek

Nejkomplikovanější stavba Penty. Dospiva ukázal projekt, který vzniká těsně nad tunely

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Centrum Špindlerova Mlýna

Špindlerův Mlýn stojí na prahu největší proměny za desítky let. Do hry vstupují světová architektonická jména

Kdo rozhodne o budoucí podobě centra Špindlerova Mlýna? Mezinárodní architektonicko-urbanistickou soutěž na proměnu klíčového veřejného prostoru vyhlásila developerská skupina Penta Real Estate. Z 33 týmů nyní porota vybrala osm návrhů, které budou dál rozpracovány.

Přečíst článek
Petrská 18

Penta dostala zelenou. V historickém centru Prahy může postavit nový bytový dům

Společnost Penta Real Estate získala povolení pro stavbu bytového domu, který vznikne v pražské Petrské ulici namísto prázdného objektu bývalé telefonní ústředny. V domě plánuje developer 82 luxusních bytů doplněných o nebytové prostory. Dokončení projektu podle návrhu studia Pantograph firma podle svého webu plánuje v roce 2028.

Přečíst článek
Takto se promění Florenc

Z brownfieldu čtvrť za 20 miliard. Takto se promění Florenc

Proměna jednoho z posledních velkých brownfieldů v centru Prahy vstupuje do rozhodující fáze. Projekt Florenc21 má po roce mezinárodních architektonických soutěží jasné vítěze i investiční rámce. Penta Real Estate plánuje v lokalitě investici kolem 20 miliard korun a výstavbu zahájit po roce 2028.

Přečíst článek
Projekty Penta Real Estate v Londýně

V Praze to nejde. V Londýně ano: Penta startuje stavbu 52patrového domu

Penta míří tam, kde mohou růst skutečné výšky. V Londýně právě začala stavět 52patrový dům za miliardy.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Nový symbol Vinohrad? Projekt za 3,5 miliardy nahradí zbouraný Transgas

Na místě bývalého Transgasu vznikne Vinohradská 8. Projekt za 3,5 miliardy od Penty a PSN má ambici proměnit toto místo v živý městský blok s byty, kancelářemi a obchody.

Přečíst článek
Špindlerův Mlýn

Penta Real Estate plánuje proměnu Špindlerova Mlýna. Nechá do ní promluvit místní

Zástupci developera dnes vybízeli obyvatele, aby dávali další komentáře a připomínky, aby je firma mohla zapracovat do podmínek soutěže.

Přečíst článek
Nákladové nádraží Žižkov

Penta koupila další pozemek na Nákladovém nádraží Žižkov

Penta Real Estate dál posiluje svou pozici na pražském rezidenčním trhu. Od Českých drah koupila za zhruba 750 milionů korun pozemky v severní části areálu Nákladového nádraží Žižkov a už na přelomu roku chce spustit stavební práce.

Přečíst článek

Penta koupila polovinu firmy, která spravuje nájemní byty

Realitní divize investiční společnosti Penta s názvem Real Estate koupila poloviční podíl ve firmě Bureš & partneři zaměřené na pronájem a správu nemovitostí. Ta se přejmenuje na Flet. Penta o tom informovala v tiskové zprávě.

Přečíst článek
Nuselský pivovar po rekonstrukci

V pražských Nuslích je nová obchodní pasáž. Díky rekonstrukci tamního pivovaru si lidé mohou krátit i cestu

V bývalém areálu Nuselského pivovaru se dnes otevřela pasáž s obchody a pobočkou České pošty. Je součástí developerského projektu s bytovou výstavbou společnosti Penta Real Estate. Novou čtvrť se starou zástavbou Nuslí spojuje lávka přes Botič, která zákazníkům a obyvatelům zkracuje cestu.

Přečíst článek
Na tomto místě bude stát administrativní budova.

Největší brownfield v centru Prahy se snad brzy změní. Do jeho proměny se zapojí architekti z celé Evropy

Čtvrť Florenc21 nabídne moderní bydlení i kanceláře a propojí Karlín s Novým Městem.

Přečíst článek

News box

Zhruba 2️⃣9️⃣ procent českých podnikatelů a majitelů malých a středních firem míní, že jejich současné systémy zvládnou případné nové požadavky zavedení elektronické evidence tržeb EET 2.0 bez dalších úprav. O návratu EET už slyšelo 88 procent z nich. Vyplývá to z on-line průzkumu, který uskutečnila společnost Global Payments v červnu a červenci 2026 na vzorku 500 majitelů a rozhodovatelů malých a středních podniků.
Česká národní banka uložila pokutu 4️⃣ miliony korun pražské společnosti Credivo Finance za porušování pravidel při poskytování úvěrů. Rozhodnutí je pravomocné. Credivo Finance v době správního řízení ukončila činnost. Půjčky, které poskytovala, ale nadále nabízejí jiné společnosti, které jsou s Credivo Finance personálně propojeny, vyplývá z rozhodnutí zveřejněného na stránkách centrální banky.
Ukrajinský parlament  schválil návrh prezidenta Volodymyra Zelenského na jmenování Jevhenije Chmary ministrem obrany, informuje web RBK-Ukrajina. O něco dříve poslanci odhlasovali opětovné jmenování Andrije Sybihy minstrem zahraničí.
Senát chce v zákoně o obnovení elektronické evidence tržeb (EET)  zrušit limit pro osvobození od daně z příjmů u zaměstnaneckých zdravotních benefitů. EET by se neměla vztahovat ani na bezhotovostní převody. Změny dnes Senát přijal přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (ANO).
Ukrajinský parlament  schválil návrh prezidenta Volodymyra Zelenského na opětovné jmenování Andrije Sybihy ministrem zahraničí, informoval server RBK-Ukrajina. Poslanci mají hlasovat také o jmenování Jevhena Chmary ministrem obrany.
Nová pražská 🏥 nemocnice bude stát v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV). Novinářům to dnes u příležitosti zahájení stavby urgentního příjmu ve Fakultní Thomayerově nemocnici řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v červenci 📈 zrychlil na tři procenta z 2,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to statistický úřad Eurostat. V České republice meziroční míra inflace vzrostla na 1,3 procenta z červnových 1,1 procenta. Česko tak mělo v červenci druhou nejnižší inflaci v EU za Švédskem, kde se ceny meziročně zvýšily pouze o 0,3 procenta, plyne z údajů Eurostatu.
Telekomunikační divize brněnské investiční skupiny DRFG Investment Group kupuje osmdesátiprocentní podíl v německé společnosti GP-Projekte, která se zaměřuje na výstavbu optických sítí. DRFG o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Výši investice společnost ❌ nezveřejnila.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zabývá tendrem Českých drah na nákup 133 elektrických 🚅 vlaků typu EMU 400 pro regionální dopravu. Upozornil na to dnes server Zdopravy.cz.
Ve Francii začíná tento týden platit 📜 zákon o asistované sebevraždě a eutanazii. Ve francouzské sbírce zákonů bylo dnes vydáno znění zákona, který schválil francouzský parlament v polovině července. Zákon umožňuje využít asistované sebevraždy pacientům, kteří mají vážnou a neléčitelnou nemoc, jež jim způsobuje nesnesitelnou bolest.