Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

nápoje - informace o tématu

Majitel karlovarské Becherovky, společnost Pernod Ricard, zvažuje prodej divize vín včetně značky Jacob´s Creek.

Majitel Becherovky Pernod Ricard zvažuje prodej divize vín. Za miliardu dolarů

Druhý největší výrobce lihovin na světě a majitel karlovarské Becherovky, skupina Pernod Ricard, zvažuje prodej své divize vín. Odhadovaná cena činí miliardu dolarů.

Přečíst článek
Sídlo a továrna F1 týmu Red Bull Racing nacházející se v Milton Keynes nedaleko Londýna.

Brusel vyšetřuje, zda Red Bull nevytváří kartely a nezneužívá dominanci na trhu

Evropská komise (EK) provedla v několika členských zemích Evropské unie neohlášené kontroly v prostorách firmy působící v sektoru energetických nápojů. Má podezření, že tato firma porušuje antimonopolní pravidla EU, která zakazují kartelové dohody a zneužívání dominantního postavení na trhu.

Přečíst článek

Kofola i přes růst nákladů loni vydělala miliardu. Ceny pro zákazníky zvýšila

Nápojářské skupině Kofola loni stouply tržby meziročně o 18,7 procenta na 7,88 miliardy korun. Ukazatel EBITDA podle předběžných hospodářských výsledků činil 1,11 miliardy korun. Meziročně kleslo o 1,8 procenta. Skupina uvedla, že splnila vytyčené cíle.

Přečíst článek
Antonio Pasquale, Mattoni

Šéf Mattoni povede Evropskou asociaci výrobců minerálních vod. Chce prosadit zálohový systém

Šéf společnosti Mattoni 1873 Alessandro Pasquale míří do čela Evropské asociace výrobců minerálních vod (NMWE). Jako její prezident se zaměří na ochranu a propagaci kvality přírodních minerálních vod a bude usilovat o cirkularitu nápojového průmyslu.

Přečíst článek
Kofola, výrobní linka

Kofola loni v létě dotáhla jarní covidové ztráty, i díky turistům na Jadranu

Kofole loni stouply tržby i zisk. Ztráty z jarních pandemických uzavírek gastroprovozů dohnala díky silné letní sezoně a turistům na Jadranu. Dobře jsme se na léto připravili, jak na domácích trzích tak i v adriatickém regionu, kam se během prázdnin vrátili turisté z celé Evropy, uvedl šéf nápojářské skupiny Jannis Samaras.

Přečíst článek
kombucha tea

Stále populárnější kombucha má pověst všeléku. Je skutečně tak všemocná?

Do popředí zájmu se kombucha dostala z několika důvodů. Aktuálně jako jedna z tekutých alternativ, kterou si lze zpestřit suchý únor. Je také vyhledávaná jako „zázračný“ nápoj, který posílí imunitu a nejen ji, což je také víc než aktuální téma. Stále jedeme na vlně kvašení, i tady má kombucha co nabídnout. A z dlouhodobého hlediska je pak populární jako jedna z „DIY potravin“, které lze s trochou fištrónu vyrobit doma. 

Přečíst článek
Reklama

News box

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 1️⃣1️⃣ miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. 
Německá ministryně vnitra 👩 Nancy Faeserová chce kvůli složité migrační situaci obnovit stálé hraniční kontroly na hranici s Českem a Polskem. Podle portálu welt.de to řekla v rozhovoru pro připravované nedělní vydání listu Welt am Sonntag. 
Prezident Joe Biden slíbil svému ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že Spojené státy pošlou Ukrajině malý počet taktických 🚀 balistických střel ATACMS, které mají dolet kolem 300 kilometrů, uvedla dnes televize NBC News s odvoláním na tři informované americké činitele a jednoho úředníka z Kongresu.
Pražská burza zakončila týden mírným 📉 poklesem. Index PX dnes oslabil o 0,13 procenta na 1345,55 bodu. Dolů ho stáhly především akcie energetické společnosti ČEZ. Aktivita na trhu byla nízká.
Izrael je na prahu uzavření 🤝 mírové dohody se Saúdskou Arábií, což promění celý Blízký východ. Palestinci ale  nesmí mít právo dohody s arabskými státy vetovat. V projevu k Valnému shromáždění OSN to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Kromě otázky normalizace vztahů s Rijádem svou řeč věnoval také kritice Íránu a přínosům a nástrahám umělé inteligence.

Rusko se chystá na příští rok 📈 zvýšit rozpočtové výdaje o 25,8 procenta na 36,6 bilionu rublů (8,7 bilionu korun). Dnes to podle agentury Reuters uvedl ruský premiér Michail Mišustin. Moskva potřebuje peníze na válku na Ukrajině a na organizaci prezidentských voleb, které chystá na březen.

Věřitelé inovační společnosti NWT z Hulína na Kroměřížsku na dnešní schůzi  přijali reorganizační plán firmy, který zahrnuje prodej majetku i prominutí části dluhů. Rozhodnutí věřitelů musí ještě potvrdit insolvenční soud. Firma na sebe podala insolvenční návrh loni 12. října poté, co se dostala do potíží kvůli rostoucím cenám energií, které přeprodávala.
Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením 🍔 McDonald's poprvé za téměř 3️⃣0️⃣ let zvyšuje poplatek za provoz nových franšízových poboček ve Spojených státech. S odkazem na interní sdělení o tom dnes informoval server televize CNBC. Poplatek se podle serveru od ledna zvýší na pět procent ze současných čtyři procent hrubých tržeb restaurace.
České dráhy prodaly zbývající část pozemků na smíchovském nádraží v Praze za necelé 2️⃣ miliardy korun. Přes 126 tisíc metrů čtverečních pozemků odkoupí společnost Sekyra Group. Vyplývá to z informací v registru smluv. 
Konsolidační balíček v momentální schválené podobě prodraží roční nájemné bytu o 60 metrech čtverečních podle Asociace nájemního bydlení v průměru o 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ korun. Růst nákladů na bydlení přinese především zvýšení DPH u centrálního tepla a vodného a stočného z deseti na 12 procent, zvýšení sazby DPH u úklidových služeb vztahujících se na úklid společných prostor z deseti na 21 procent a zvýšení DPH u svozu komunálního odpadu z 15 na 21 procent. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme