Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

kapitálový trh - informace o tématu

Optimismus pro rok 2024: Akcie podraží. Česká ekonomika ale poroste pomalu

Rok 2023 měl být z investičního hlediska problematický. Nakonec se ale podařilo vyhnout se řadě nástrah a pro investory nakonec byl velmi štědrý. Jen sedm technologických akcií známých jako Magnificent 7 přinesly výnos 70 procent. Rok 2024 by přitom mohl být ještě lepší. „Loni rostly zejména technologické akcie. Letos by se k nim mohly přidat i akcie další. Zároveň si nemyslím, že by ty technologické měly nějak razantně propadnout,“ uvedl na konferenci Investiční výhledy 2024 pořádané společností EMUN makroekonomický analytik PPF Banky Ľuboš Mokráš. Navíc inflace by podle všeho měla klesnout k cíli centrálních bank.

Přečíst článek

Protiinflační dluhopisy jsou i letos investiční terno. Stát na nich ale tratí miliardy

Přečíst článek

Česko nevzkvétá. Aby se i budoucí důchodci měli dobře, je nutné oživit trh kapitálu

Přečíst článek

Poslanec Vojtěch Munzar: Výdaje státu nemohou růst donekonečna. Musíme do dlouhodobé péče pustit víc soukromých peněz

Přečíst článek

Analytik: Pozitivní výhled pro americkou ekonomiku nabádá k navýšení investic

„Stran ekonomického vývoje v USA máme v týmu JTIS pro tento rok tři scénáře. Přitom možnost jejího propadu sice zůstává na stole, posouvá se však směrem k nižší pravděpodobnosti,“ komentuje pro Newstream David Harvlant z J&T. Rozhodný boj Fedu s inflační hydrou podle něj nese výsledky, což otevírá prostor pro střednědobou expanzi reálné ekonomiky i růst akciových trhů.

Přečíst článek
investování,

Češi jsou uťápnutí investoři. Nejvíc si věří mladá generace, ta ale také nejvíc tratí

Tři čtvrtiny Čechů si nevěří v investicích, ukazuje Index investiční gramotnosti, který sestavuje investiční platforma Portu. Nejvíce sebejistí jsou na poli investic mladší ročníky, jejich smělost je ale neoprávněná, znalosti mají paradoxně nejnižší a při pokusech o zhodnocování prostředků tak nejvíce tratí. Nejlépe umí peníze zhodnotit starší generace.

Přečíst článek
Reklama

News box

Německo na hranicích s Francií dočasně zavede hraniční kontroly kvůli zvýšení bezpečnosti v době letních olympijských her v Paříži a před nimi. Podle agentury DPA to nařídila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová. O kontrolách bude Berlín informovat Evropskou komisi, dodává agentura. Paříž hostí olympijské hry od 26. července do 11. srpna.

Vyšetřovatelé útoku na Trumpa našli v autě střelce výbušniny, informují o tom deník The Wall Street Journal (WSJ) a televize CNN. Auto 20letého podezřelého, který byl na místě činu zastřelen, bylo zaparkované nedaleko dějiště Trumpova sobotního mítinku v Pensylvánii. Podle informací CNN se výbušniny našly i v jeho bydlišti.

Izraelská armáda oznámila, že zabila velitele brigády Hamásu v Chán Júnisu Rafu Salámího. Považuje ho za jednoho ze strůjců teroristického útoku Hamásu z loňského 7. října na jihu Izraele. Salámí podle vyjádření Izraele zemřel při sobotním mohutném vzdušném úderu na jihu Pásma Gazy. Jeho smrt podle izraelské armády významně omezí vojenské schopnosti Hamásu, píše agentura Reuters a list The Times od Israel.
Po téměř deseti letech boje s rakovinou v sobotu zemřela americká herečka Shannen Dohertyová, kterou proslavila role Brendy Walshové v seriálu Beverly Hills 90210. Bylo jí 53 let. Dnes o tom s odkazem na její blízké informovala americká média.  Číst více
Po sobotním atentátu na exprezidenta Donalda Trumpa se na internetu rychle rozšířily konspirační teorie a nepodložená a nepravdivá tvrzení, píše server NBC News. V prvních chvílích po střelbě na předvolebním mítinku v Pensylvánii uživatelé sociálních sítí spekulovali nejen o totožnosti útočníka, ale také o tom, že atentát byl na politické zadání či dokonce zinscenovaný.
Prezident Petr Pavel odsoudil útok na amerického prezidentského kandidáta a exprezidenta Donalda Trumpa. Násilí do demokratické společnosti nepatří, proto je nutné jednoznačně odsoudit útok na bývalého amerického prezidenta, uvedl na síti X po svém návratu z oficiální návštěvy právě USA. 
Lidé si připomínají dnešní nedožité 85. narozeniny 🎂 zpěváka 🎤 Karla Gotta . Hrob na pražských Malvazinkách od rána navštívily desítky fanoušků. Na místo posledního odpočinku příznivci pokládali květiny, zapalovali svíčky, někteří se u hrobu fotili. Gott zemřel 1. října 2019, léčil se s akutní leukemií.
V části Česka budou v nadcházejících dnech opět tropické teploty 🌡. V pondělí se dostanou přes ☀ 31 stupňů Celsia na jihu a jihovýchodě Moravy, ve středních Čechách a Ústeckém kraji. V úterý bude obdobné vedro na většině území Moravy a Slezska. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.
Americký prezident Joe Biden po útoku na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa zkrátil svůj víkendový pobyt v Delawaru a vrátil se do Washingtonu, informuje agentura AP. Bidena podle ní ráno místního času (odpoledne SELČ) čeká jednání s představiteli ministerstva pro vnitřní bezpečnost a dalšími bezpečnostními činiteli. Briefingu se zúčastní také viceprezidentka Kamala Harrisová.

Nejúspěšnější aukcí v červnu na portálu Aukro.cz byla sada čtyř zlatých svatováclavských dukátů z loňského roku, které vznikly ke 100. výročí zahájení jejich ražby ve slovenské státní mincovně v Kremnici. Nový majitel je koupil za 850 tisíc korun. Druhou příčku obsadila aukce motocyklu Jawa. Model 250 Special vyráběný v letech 1934 až 1940 se prodal za téměř 288 tisíc korun.

Reklama
Reklama
Doporučujeme