Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

investice do nemovitostí - informace o tématu

Zadlužené ČSA čeká reorganizace.

Nejen železnice, ale i letiště zvyšují ceny nemovitostí. Praha letí vzhůru

Letiště už nejsou jen dopravní uzly. Stávají se klíčovými ekonomickými motory, které přitahují kapitál, zvyšují hodnotu nemovitostí a otevírají nové development lokality. Praha se díky rychlému růstu provozu řadí mezi nejzajímavější investiční příběhy v Evropě.

Přečíst článek
video

Češi jsou posedlí vlastním bydlením. Nájemní byty jsou trend, ale Praha už je na hraně

Přečíst článek

Český realitní trh se zvedl, teď ho brzdí nejistota. Dobré nemovitosti ale dál mizí rychle, říká finanční ředitel Redstone

Přečíst článek
Fidurock koupil historické domy v Sokolské a promění je na nájemní bydlení.

Domy pár minut od Václavského náměstí mění majitele. Fidurock je promění na byty

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Nemovitosti v zahraničí přitahují flipování.

Koupí vilu na Bali a za rok ji prodají za trojnásobek. Češi objevili nový investiční trik

Koupí vilu na exotickém ostrově, často ji ani osobně nevidí, a za pár měsíců ji prodají se ziskem. Zahraniční nemovitosti lákají čím dál víc Čechů a v Indonésii už více než čtvrtina investorů sází na rychlé „flipování“. Klíčovou roli přitom hraje Instagram.

Přečíst článek
Takto bude vypadat resort Hladina

„Slapy jsou podinvestované,“ říká mladá developerka. Ze starého hotelu buduje luxusní pětihvězdičkový resort

Jedna z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v Česku dlouhodobě postrádá prémiové služby. Projekt Hladina na této mezeře staví investiční model kombinující hotel a servisované apartmány s celoročním provozem. „Dnes tu chybí nabídka odpovídající reálné poptávce,“ říká v rozhovoru Pavla Čapková, která se svým manželem přestavují starý hotel na moderní pětihvězdičkový resort.

Přečíst článek
Bytový dům v Německu

Česko je malé hřiště. Fond Českého Bydlení míří za hranice

Český trh je fragmentovaný a omezený velikostí. Zakladatelé Fondu Českého Bydlení proto míří do Německa, největšího evropského trhu nájemního bydlení.

Přečíst článek
St. Moritz (Švýcarsko)

Zimní resorty se mění v nejžádanější adresy Evropy. Alpské nemovitosti se prodávají za rekordní částky

Alpy zažívají největší realitní boom za poslední dekádu. Z sezonních resortů se stávají celoroční luxusní destinace, kde omezená výstavba a rostoucí poptávka ženou ceny rekordně nahoru.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Rezidence Pod Portáškami v Peci pod Sněžkou – Velké Úpě

Obří investice mění hory. Velká Úpa spouští projekt, který budil emoce

Po dlouhém povolovacím procesu dostává zelenou projekt, který zásadně promění jednu z klíčových lokalit Velké Úpy. Rezidence Pod Portáškami nabídne 159 bytů, služby pro místní i udržitelné technologie a představuje další krok miliardových investic mířících do českých hor.

Přečíst článek
Nový byty pro Ústí nad Labem

Věžáky v Ústí se promění na stovky bytů. Do rekonstrukce se Salutem Group se pustil investor Petr Šmída

Realitní a investiční skupina Salutem Group a společnost Growth Finance Petra Šmídy se poprvé sešly na realitním projektu. V Ústí nad Labem zrekonstruují dva panelové věžáky.

Přečíst článek
Hotel Four Seasons v Praze

Investice do nemovitostí budou rekordní. Kromě Palladia se chystají i další objemné transakce

Český investiční trh s nemovitostmi míří k rekordnímu roku. Celkově byly za první pololetí realizovány transakce za téměř 2,15 miliardy eur a další jsou na stole.

Přečíst článek
Abu Dhabí

Slabý dolar zlevňuje Čechům zahraniční nemovitosti. Klidně i o milion

Výrazné oslabení amerického dolaru v posledních týdnech a měsících otevírá nové investiční příležitosti pro české kupce zahraničních nemovitostí. Nemovitosti v USA, Dubaji, na Mauriciu a v dalších zemích, kde se obchoduje v dolarech nebo měnách, které jsou na americký dolar navázané, se nyní Čechům reálně zlevňují.

Přečíst článek
Šéf a spolumajitel EBM Group Jakub Vais

Vsadil na Kladno a Prahu. Češi chtějí bydlet i investovat, říká Vais z EBM

Nemovitosti zase táhnou. Češi nakupují a chtějí i investovat. „V lednu jsme se dostali na rekord v celé naší historii,“ říká Jakub Vais, spolumajitel skupiny EBM Group. Ta staví nejenom na Kladně, ale i v Praze.

Přečíst článek
Josef Kupec

Kupec z KPMG: Po Hiltonu přijdou další prodeje luxusních pražských hotelů

Růst cen rezidenčních nemovitostí ve vyšších jednotkách procent a také další prodeje pražských hotelů. „Po oživení hospitality segmentu je vhodný čas pro (odložené) prodeje,“ vypichuje klíčové momenty letoška Josef Kupec z KPMG v anketě členů Realitního Clubu.

Přečíst článek

News box

Německá letecká skupina Lufthansa ✈ v souvislosti s oznámeným ukončením činnosti dceřiných regionálních aerolinií CityLine zruší do října 20 tisíc letů na kratší vzdálenosti. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Lufthansa si od tohoto kroku slibuje úsporu přibližně 40 tisíc tun leteckého paliva, jehož cena se od začátku americko-izraelské války proti Íránu zdvojnásobila.

Írán zaútočil na obchodní loď 🛳 u ománských břehů, hlásí britské námořnictvo. Dělový člun Islámských revolučních gard těžce poškodil velitelský můstek kontejnerové lodi, ohlásil její kapitán. Posádka je podle něj v pořádku a nebyly zaznamenány ani žádné dopady na životní prostředí.

Společnost SpaceX 🚀amerického miliardáře Elona Muska oznámila, že si zajistila opci buď na akvizici startupu Cursor za 60 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu korun) do konce letošního roku, nebo na zaplacení deseti miliard dolarů za nové partnerství s touto firmou zabývající se generováním kódů, píše agentura Reuters, podle níž se SpaceX dále prosazuje na lukrativním trhu s vývojářskými nástroji pro umělou inteligenci (AI). Číst více
Ceny nafty ⛽ v Česku v březnu ve srovnání s únorem vzrostly o 27,6 procenta, což spolu se Švédskem představuje největší meziměsíční nárůst ze všech zemí Evropské unie. Ceny benzinu v Česku minulý měsíc stouply o 14,6 procenta, což značí čtvrtý nejvyšší meziměsíční nárůst mezi zeměmi EU. Ukázaly to údaje Eurostatu.
Německá automobilová skupina Volkswagen chce snížit v příštích letech celosvětovou výrobní kapacitu o milion vozů 🚗, tedy asi o 11 procent. Dosavadní plánované objemy jsou kvůli dnešní situaci na trhu a konkurenčnímu prostředí nereálné. Časopisu Manager Magazin to řekl šéf koncernu Oliver Blume. Číst více
Spolek Milion chvilek na podporu České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) v úterý večer zveřejnil podpisovou výzvu Ruce pryč od médií 📺🎙 a na začátek května chystá v Praze pochod.
Americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social v úterý napsal, že prodlužuje příměří s Íránem do té doby, než Teherán předloží jednotný mírový návrh a budou dokončena jednání. Zároveň ale nařídil americké armádě, ať pokračuje v blokádě íránských přístavů. Číst více
Doporučujeme