Reklama

Chorvatsko - informace o tématu

Sambor

Češi postaví kousek od chorvatského Záhřebu stovku bytů za 17 milionů eur

Česká developerská společnost Domoplan postaví na předměstí chorvatského Záhřebu v progresivní čtvrti Samobor šest viladomů s celkem 100 byty. Stavba rezidenčního projektu za 17 milionů eur (405 milionů korun), který bude částečně energeticky soběstačný, bude zahájena do roka. Hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Přečíst článek
Chorvatská kuna

Na dovolenou do Chorvatska počítejte jen s eury. Kunou tam zaplatíte už jen pár dní

Přečíst článek

Do Chorvatska už brzy bez hraničních kontrol. Vstup Bulharska a Rumunska do Schengenu možná zablokuje Vídeň

Přečíst článek
Takto bude vypadat resort Mandré na Pagu.

Další český developer se vrhá na rezidenční výstavbu v Bělehradu a Záhřebu

Nejenom hotelové resorty u Jaderského moře, jimiž Domoplan cílí především na české investory. Nově se developerská skupina z Brna vrhá i na rezidenční výstavbu v Záhřebu a Bělehradu.

Přečíst článek
Ostrov Murter ve střední Dalmácii.

REPORTÁŽ: Cenové „drama“ v Chorvatsku? Malé pivo stojí 48 korun, rodinný oběd i dva tisíce

Stejně jako další země i Chorvatsko trápí rekordní inflace. Ta vyšplhala už ke 12 procentům. Přestože razantně zdražily potraviny, energie, pohonné hmoty i služby, je dovolená u Jadranu pro Čechy i nadále finančně únosná. Radíme ale nepřepočítávat, a to hlavně v restauraci. I přes razantní nárůst cen ale místní hovoří o rekordní sezóně.

Přečíst článek
Dubrovník

Češi si letos za dovolenou chtějí připlatit. Hodně jich ale zůstane doma kvůli šetření

Češi, kteří na dovolenou vyrazí, za ni mají v plánu utratit víc než loni. Na druhou stranu ale přibylo těch, kteří si ji raději odepřou, uvedl výzkum.

Přečíst článek
Desková hra Člověče, nezlob se! (ilustrační foto)

Deskové hry na cesty a dovolenou. Tipy na ty, které zkrátí dlouhé chvíle v autě i v letadle

K prázdninové dovolené patří kromě slunce, výletů a pohodičky u moře i dlouhé cestování a společné rodinné večery. Jak si volný čas během letu nebo jízdy po dálnicích zpříjemnit? Deskovkou, která nezabere příliš místa, ale vykouzlí plno zábavy.  

Přečíst článek
Takto bude vypadat resort Mandré na Pagu.

Češi postaví v Chorvatsku další luxusní dovolenkový resort

Čtyřiadvacet prémiových apartmánů, bazény a plážový bar postaví tuzemští developeři na chorvatském ostrově Pag. Investice má vyšplhat k pěti milionům eur.

Přečíst článek
Zleva: Předseda Rady ministrů Bosny Zorana Tegeltije, chorvatský premiér Andrej Plenkovič a předsedkyně EK Ursula von Leynová

Když Ukrajina, tak i Bosna. Lobují Chorvaté a Slovinci za zemi v EU

Chorvatský prezident Zoran Milanović vyzval, aby některé státy Evropské unie snížily zemím západního Balkánu svá kritéria pro členství unii. V souvislosti s možným udělením kandidátského statusu Ukrajině řekl, že jej měla obdržet také Bosna a Hercegovina. Udělení kandidátského statusu Bosně chystá oficiálně navrhnout slovinský premiér Robert Golob.

Přečíst článek
chorvatská kuna

V Chorvatsku se už za několik měsíců bude platit eurem

Kuny vystřídá euro. Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení jednotné evropské měny od ledna příštího roku. Rozšíření eurozóny by měli koncem června v Bruselu podpořit lídři členských zemí. Poté ho definitivně stvrdit zástupci vlád v Radě EU. Země se pak stane dvacátým členem eurozóny.

Přečíst článek
Loga firem ze skupiny PPF před sídlem skupiny v Praze-Dejvicích

PPF dokončila akvizici chorvatské televize RTL

Společnost CME Media Enterprises (CME) ze skupiny PPF, která vlastní TV Nova, po souhlasu chorvatských regulačních orgánů dokončila koupi televize RTL Chorvatsko. CME oznámila, že nyní vlastní šest televizních společností v šesti zemích střední a východní Evropy, které zahrnují 42 kanálů a dosahují celkového počtu 49 milionů diváků.

Přečíst článek
Dubrovník

Poslední dovolená s kunou? Brusel zkoumá, zda Chorvaté splnili podmínky pro přijetí eura

Evropská centrální banka a administrativa EU začne ve středu posuzovat, zda Chorvatsko splnilo veškeré podmínky pro přijetí eura upozorňuje na den D pro tuto balkánskou zemi agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Dubrovník

Češi už nejsou v Chorvatsku za „paštikáře“. Čím dál častěji dávají přednost luxusní dovolené

Zájem o dovolenou v Chorvatsku každým rokem roste.  Mění se ale i zvyky Čechů, kteří u Jadranu vyhledávají luxus, píše chorvatský deník Poslovni Dnevnik.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americký prezident Joe Biden ve svém poselství o stavu unie vyzdvihl ekonomické oživení USA po pandemii covidu-19 a řekl, že nezaměstnanost je nejnižší za posledních 5️⃣0️⃣ let a že inflace klesá↘. Demokracie v USA je dva roky po útoku na Kapitol podle Bidena "neohnutá a nezlomená" a Spojené státy jsou na tom ekonomicky lépe než zbytek světa. Zdůraznil zároveň americkou podporu Ruskem napadené Ukrajině a řekl, že USA nechtějí konflikt s Čínou.
Zemětřesení, které v pondělí otřáslo Tureckem a Sýrií, si vyžádalo už více než 8️⃣3️⃣0️⃣​​​​​​​0️⃣ obětí, z toho přes 2400 na syrské straně hranice. Uvedly to zahraniční agentury s odvoláním na oficiální statistiky obou zemí. Záchranné týmy👨‍🚒👩‍🚒👨‍🚒 pracovaly v oblasti přes noc ve snaze vyprostit ze sutin budov přeživší katastrofy, jedné z nejsilnějších v oblasti za poslední desetiletí.
Průměrná úroková sazba hypoték na počátku února byla 6️⃣,3️⃣7️⃣ procenta. Mírně se zvýšila z lednových 6,34 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti. Odborníci očekávají, že v nadcházejícím období bude výše sazeb stagnovat. Číst více
Televizní skupina Prima📺 dnes během dne postupně spustí internetovou streamovací službu Prima+. Obsah je dostupný buď s reklamami, nebo za měsíční předplatné. Do obsahu pro Prima+ skupina během tří let do roku 2025 investuje 1️⃣ miliardu korun. Konkurentem bude zejména služba Voyo další tuzemské komerční televize Nova, ale i Netflix nebo HBO Max.

Vedení opozičního hnutí ANO se dnes sejde, aby zhodnotilo neúspěšnou👎 prezidentskou kandidaturu svého předsedy a bývalého premiéra Andreje Babiše. Debata se povede i o tom, zda si Babiš nechá svůj poslanecký mandát. Zároveň se předsednictvo bude zabývat strategií dalšího působení hnutí či nastavením nové odpovědnosti členů vedení.

Americké akcie v úterý zpevnily💪. Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell ve washingtonské neziskové organizaci Ekonomický klub uvedl, že letošek bude rokem "výrazného poklesu inflace". Trh Powellovo vystoupení vyhlížel kvůli náznakům, jak bude centrální banka dále postupovat. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, stoupl o 0,78 procenta na 34 156,69 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 1,29 procenta na 4164,00 bodu. Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,90 procenta na 12 113,79 bodu.

Reklama
Reklama
Doporučujeme