Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech

Areál bývalé továrny se proměnil na centrům zážitkové turistiky.

REPORTÁŽ: Ruiny na jihu Moravy se proměnily na luxusní hotel

Ve více než 30 let chátrajícím brownfieldu u Znojma je nově hotel i restaurace. Přesně tak jako v Kravsku by se mělo rekonstruovat.

Přečíst článek
Riegrovy sady leží v Praze na Vinohradech. Jde o městský park o rozloze asi 11 hektarů.

FOTOGALERIE: V Česku se staví skvělá architektura, která dobývá i prestižní mezinárodní soutěže

Přečíst článek

Češi dobývají Kanadu. Postaví tam stezku v korunách stromů i lanovku končící v oceánu

Přečíst článek

Co se děje za plachtou. Unikátní pohled na nejstřeženější staveniště v Praze

Přečíst článek
Proměna kladenské Poldovky začíná. Logport postaví první halu, v závěsu je RSJ

Proměna kladenské Poldovky začíná. Logport postaví první halu, v závěsu je investiční skupina RSJ

Přečíst článek
Interiér restaurace Werk navrhlo architektonické studio Beef.

Jak se mají rekonstruovat industriální památky? Třeba jako v Bratislavě

Poslední prostor Jurkovičovy teplárny, vlaštovky moderní architektury na Slovensku, získal novou podobu. Interiér restaurace s názvem Werk plynule navazuje na industriální minulost celého objektu.

Přečíst článek
Takto se promění soutok Vltavy a Berounky.

Na blátě u soutoku Berounky s Vltavou vznikne park 10krát větší než Stromovka

Soutok Vltavy a Berounky, dosud spíš neutěšená krajina, aspiruje na to stát se jedním z největších příměstských parků v Evropě. Navrhne ho mezinárodní tým složený ze španělských, francouzských a českých architektů.

Přečíst článek

Miliardový projekt na přeměnu brownfieldu v Praze 6 má zelenou

Areál továrny Aritma v Praze 6 se za čtyři miliardy promění na čtvrť s dvěma desítkami vila domů a novou školkou.

Přečíst článek
Brownfield na Turnovsku se promění na moderní logistický areál.

Brownfield u Příšovic se promění. Už příští rok tam budou stát průmyslové objekty

Zhruba 100 tisíc metrů čtverečních brownfieldu u obce Příšovice na Trutnovsku se promění na logistický areál.

Přečíst článek
Martin Krupauer

Celé pohraničí je vlastně takový brownfield, říká architekt Krupauer

Brownfield? To přeci není jen Smíchov. Zanedbané plochy bez využití existují i v mnohem méně atraktivních lokalitách. „Pohraničí je v podstatě jeden velký brownfield. Vtisknout nebo vrátit takovým místům život, to je jiná architektonická disciplína,“ říká Martin Krupauer, majitel a zakladatel architektonického ateliéru A8000, v dalším díle podcastu Realitní Club.

Přečíst článek
Martin Krupauer

Architekt Krupauer: Revitalizujeme brownfield v Kanadě. Je to podobné jako v severních Čechách

Ještě v 90. letech nevěděli, co vlastně slovo brownfield znamená. O tři dekády později na svém kontě mají desítky projektů na revitalizaci těch největších. Nejenom v Česku, ateliér A8000 zamířil i do Kanady.

Přečíst článek
CTP koupila průmyslový areál v Ostravě-Hrušově

Bývalý brownfield v Hrušově změnil majitele. Developer CTP má s parkem velké plány

Developer CTP koupil začátkem roku v Ostravě halu s přilehlým pozemkem, který umožní její rozšíření na celkových 94 tisíc metrů čtverečních. První část nově vybudované haly má být dokončena na jaře 2024. Hodnotu transakce ani výši investice nechtěl developer nekomentovat.

Přečíst článek
V domku zahradníka bude kavárna pro veřejnost.

Desítky let chátrala. Do konce roku manželé Vlčkovi na Cibulce otevřou kavárnu

Zchátralý areál Cibulka se proměňuje. Jeden z objektů se prvním návštěvníkům otevře už na konci roku.

Přečíst článek
Historie domu v Havelské ulici se začala psát ve 14. století.

FOTOGALERIE: Dříve ruina, dnes luxusní dům s výtahem. Obnova původně románského domu trvala devět let

Ruina v centru Prahy se proměnila na luxusní bytový dům. Díky citlivé rekonstrukci architektů z Qarty cítí jeho obyvatelé dlouhou historii na každém kroku.

Přečíst článek
David Černý a jeho vztyčený prostředníček.

David Černý už zase provokuje. Vztyčil v Praze obří prostředníček

Sochař David Černý je známý rebel. A nyní v Praze připravil další provokativní kousek ze své dílny. Černý v minulosti mimo jiné dodal do Bruselu skulpturu nazvanou Entropa, která měla být jakýmsi podpisem pod prvním českým předsednictvím Evropě v roce 2009. Když uprostřed předsednictví padla tehdejší Topolánkova vláda, nechal Černý svůj obří výtvor z Bruselu odvézt.

Přečíst článek
Reklama

News box

Evropské akcie dnes 📈 posílily. Hlavní index německé burzy DAX vystoupil až na nové rekordní maximum, přispěly k tomu průmyslové podniky a pojišťovny, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 0,40 procenta a obchodování zakončil na 467,62 bodu.
Americký dolar dnes 📈 posiluje vůči euru, v centru pozornosti zůstává vývoj úrokových sazeb ve Spojených státech. Jednotná evropská měna krátce před 18:00 středoevropského času vůči dolaru ztrácela zhruba 0,4 procenta na 1,0790 dolaru.
Pražská burza dnes pokračovala v růstu, index PX dnes stoupl o 0️⃣,1️⃣3️⃣ procenta na 1399,27 bodu. Dařilo se akciím energetické společnosti ČEZ a Komerční banky, naopak ztrácela Erste Bank. Index PX se od začátku tohoto týdne pohybuje na nejvyšších hodnotách od konce dubna. 
Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová  nemůže přistoupit k výplatě věřitelů Sberbank, kterou plánovala zahájit letos v polovině prosince. Jeden z věřitelů Sberbank CZ totiž podal odvolání proti výplatě formou částečného rozvrhu, který 13. listopadu schválil insolvenční soud.  Číst více
Armáda si chce ponechat celé letiště Líně u Plzně, kde nakonec koncern Volkswagen  nebude stavět továrnu na baterie do 🚗 elektroaut. Vojáci tam nechtějí žádný průmysl. Po dnešním jednání s náměstkem ministra obrany (MO) Danielem Blažkovcem a zástupcem náčelníka generálního štábu armády Miroslavem Hlaváčem to ČTK řekl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták (Piráti). Číst více
Německá vláda kancléře Olafa Scholze stále nedosáhla jednotného postoje k rozpočtu pro rok 2024. Podle informací mediálního domu RND je možné, že Německo do příštího roku vstoupí s ❌ neschváleným rozpočtem. 
Téměř polovina německých společností působících v Číně tam přijímá opatření ke 📉 snížení rizika svého podnikání, zejména kvůli rostoucímu geopolitickému napětí. Podniky budují dodavatelské řetězce nezávislé na Číně, přesouvají některé provozy jinam a rozšiřují trhy v jiných částech Asie. 
Cena emisních povolenek v Evropské unii zrychluje pokles, dnes po poledni 📉 ztrácela zhruba pět procent pod 7️⃣2️⃣ eur (1755 korun) za tunu. Nachází se tak nejníže za více než rok, ukazují statistiky. Na pokles ceny má podle analytiků vliv slabá poptávka kvůli problémům v průmyslu a také pokles cen zemního plynu. 
Íránský prezident 👳‍♂️ Ebráhím Raísí navštíví 7. prosince Moskvu, kde bude jednat se svým protějškem Vladimirem Putinem. Oznámil to dnes Kreml podle tiskových agentur. Program jednání se ještě dokončuje, uvedl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.
Protest proti americké 🚗 automobilce Tesla se ze Švédska rozšířil do Dánska. Přístavní dělníci a řidiči sdružení v dánském odborovém svazu 3F přestanou zhruba za dva týdny v dánských přístavech vykládat auta a vozit je do Švédska, čímž zabrání společnosti Tesla obejít několik týdnů trvající blokádu. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme