Kellnerová koupila většinový podíl v developerském projektu na Floridě
RealityNemovitostní společnost PPF Real Estate Holding ze skupiny PPF koupila většinový podíl ve druhé fázi víceúčelového projektu Gasworx v Tampě na Floridě.
Nemovitostní společnost PPF Real Estate Holding ze skupiny PPF koupila většinový podíl ve druhé fázi víceúčelového projektu Gasworx v Tampě na Floridě.
Nezaměstnanost v Česku v lednu vzrostla na 4,3 procenta z prosincových 4,1 procenta. Lidí bez práce bylo v lednu 320 516, o 14 038 více než v předchozím měsíci. V České republice bylo v lednu 83 323 volných pracovních míst, o 163 250 méně než v prosinci 2024, uvedl Úřad práce ČR. V lednu roku 2024 činila nezaměstnanost v Česku čtyři procenta.
Věrnostní programy aerolinek dlouho představovaly lákavý bonus pro věrné cestující. který motivoval zákazníky zůstat loajální jedné letecké společnosti. Při dosažení určitého statusu pak nabídly třeba vstupy do salónků či přednostní odbavení a nástup do letadla a další výhody. Nasbírané míle či body bylo možné využít k upgradu do vyšší třídy, slevě či k placení za letenku. V posledních letech se však tyto programy stále více mění k neprospěchu cestujících.
Obnovitelné zdroje ve španělských venkovských oblastech dále rozdmýchávají desítky let trvající napětí mezi velkými městy a málo osídlenými vesnicemi.
Ve Švédsku a sousedním Finsku je lesnictví se všemi s ním spojenými následnými pracemi velkou částí hospodářství. Ve Švédsku vlastní asi 300 tisíc lidí celkem polovinu lesů země. Ve Finsku patří 60 procent lesů 600 tisícům majitelů. Vlastníci jsou zatím schopni hospodařit a těžit v rámci jednoduchých předpisů. To se však má změnit.
Úplně poprvé budou mít Češi svého zástupce na prestižním šampionátu řezníků. Česko bude reprezentovat Monika Remeš, která boří stereotypy, že řezničina je práce pro chlapy. Původní profesí stavařka k ostří nože přičichla na Novém Zélandu, kde si dodělala i potřebnou kvalifikaci.
Investoři do nových technologií jsou jako cestující ve výtahu. Nahoru a dolů. Teď je to vidět na nápadité americké firmě, která rostla do nebe, ale teď už přes rok balancuje nad bankrotem. Proč? Sečetlo se u ní přeceňování odborných schopností, nesprávný odhad potřeb klientů a k tomu se přidala regulace na ochranu zákazníků.
Bratry Kasovy by měli vystřídat noví manažeři. Členem představenstva se stane Peter Klekner, šéf Čuprovy TCF Capital, který se v průběhu loňského čtvrtého čtvrtletí ujal vedení Pilulky. A také finanční ředitel Pilulky Tomáš Hospůdka.
V novém sporu jde o objednávku 31 jednotek RegioPanter, 50 vozů Interjet a pět jednotek s označením Push Pull. V souhrnu jde o miliardy korun.
Miliony Američanů si v neděli v televizi naladí Super Bowl 2025 nejen proto, aby sledovali zápas, ale také aby si prohlédli velkorozpočtové reklamy od největších inzerentů v USA.
Vysoké výdaje vyvolávají obavy ohledně návratnosti. Technologičtí lídři však investice obhajují jako nezbytné pro udržení pozic v rychle se rozvíjejícím sektoru AI.