Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Na dvoře bazén, místo traktorů motorky. Dům na Pardubicku zaujal i zahraniční odborníky

Rodinný dům pod Kunětickou horou soutěží o prestižní ocenění Česká cena za architekturu.
Se svolením Česká cena za architekturu/Tomáš Kubelka
Petra Jansová

Je moderní a má všechno, co je potřeba k pohodlnému životu. Navíc novostavba s výhledem na Kunětickou horu skvěle zapadá do vesnického prostředí. Realizace studia Med Pavlík architekti inspirovaná tradičním hospodářským statkem zaujala i mezinárodní porotu České ceny za architekturu a dostala se i do nominace tohoto prestižního ocenění.

Reklama

Dříteč je mála obec zhruba osm kilometrů od Pardubic. Projede jí vesměs každý, kdo míří na Kunětickou horu a stejnojmenný hrad, který na něm stojí. Vesničku obývá necelá tisícovka obyvatel, vesnický charakter mají i tamní domy. Stejně jako dům od Med Pavlík architekti.

„Inspirovali jsme se venkovským dvorem a dům odkazuje na tradiční členění domů na pobytovou a hospodářskou část, mezi nimiž byl definován uzavřený dvůr. Do uzavřeného dvora atria se otvírají obytné prostory s návazností na zahradu,“ popisují architekti s tím, že dům navazuje na stavební čáru původní zástavby a má i tradiční předzahrádku.

Rozšíření lodžií panelového domu/ re:architekti studio

FOTOGALERIE: Hřbitovy, školy, rozhledny i panelák se utkají o Českou cenu za architekturu

Do užšího výběru letošního ročníku prestižního ocenění Česká cena za architekturu se dostalo 31 projektů.

Přečíst článek

Přes moderní pojetí se snažili dodržet měřítkem a proporcemi venkovský charakter. Dům má tvar písmene U. Ve dvoře nechybí bazén nebo prosklená garáž. Exponáty majitele domu, motorky, jsou vidět i z jiných částí domu.

Realizace je jednou z 31 a zároveň jediným rodinný domem, který mezinárodní porota soutěže Česká cena za architektura vybrala do nominačního kola.

Marek Dospiva z Penty

FOTOGALERIE: Podívejte se na nejdražší kanceláře v Česku. Na Masaryčce sedí i Marek Dospiva z Penty

Po deseti letech příprav a dvou letech stavebních prací se konečně otevřela nejdražší kancelářská budova v Česku. Společnost Penta Real Estate otevřela dvojici budov, které navrhla kancelář dnes již zesnulé legendy světové architektury Zahy Hadid. „Budova stála zhruba dvě a půl miliardy, jenom fasáda vyšla na 500 milionů,“ prozradil Marek Dospiva zakladatel Penta Investments.

Přečíst článek

Natáčení podcastu s Evou Le Peutrec

Eva Le Peutrec: V Číně panuje kapitalismus, který jsem nezažila ani ve Spojených státech

Pochází z Česka, nejvíc a největší projekty ale podle návrhů architekty Evy Le Peutrec realizovali v Číně. Tam žila šest let a jak říká v dalším díle podcastu Realitní Club málokdo z jejích evropských kolegů tam, tak dlouho vydržel.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Rozhlednu ve Velké Deštné navrhli architekti.in.

Česko je rozhlednová velmoc. Tohle jsou ty nejkrásnější, z jedné vidět je i Malá Fatra

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme