Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Stop. V Paříži končí sdílené elektrické koloběžky. Kdy se přidá Praha?

O zavedení regulace pro elektrické koloběžky již uvažuje i pražský magistrát
profimedia
Michal Nosek
nos

Občanům Paříže došla trpělivost a v referendu proto rozhodli o zákazu jízdy na elektrokoloběžekách. Zejména pro jejich nebezpečnost. Od začátku září tak tato jednostopá vozidla zmizí z ulic a chodníků francouzské metropole.

Reklama

Paříž se rozhodnutím o zákazu stane největší evropskou metropolí, která úplný zákaz pronajímaných e-koloběžek zavedla. Provozovatelé sdílené služby, společnosti Lime, Dott a Tier, pro server CNBC potvrdily, že zákaz akceptují, nadále se více zaměří na půjčování e-kol. Jen operátor Lime ve městě provozoval flotilu zhruba 15 tisíc e-strojů. Z toho deset tisíc kol a pět tisíc koloběžek. Sdílená zatím jednostopá vozidla zatím zůstávají  ve francouzském provozu například v Marseille a Lyonu. 

Obyvatelé měst po celém světě aktuálně debatují o tom, zda vozidla, která se odemykají pomocí aplikace a platí za minutu, jsou nebezpečným zdrojem nehod, nebo součástí budoucnosti zelené městské mobility. Pařížští provozovatelé, tedy Lime, Dott a Tier uvedli, že budou nový zákaz okamžitě akceptovat a flotily koloběžek převezou do jiných měst. „Zatímco elektronické koloběžky Lime odjedou z Paříže do konce srpna do jiných evropských měst, pařížští jezdci již využívají rozšiřující se flotilu elektrokol,” řekl mluvčí Lime serveru CNBC.

Mnoho aglomerací již omezení pro e-koloběžky zavedlo. Jsou mezi nimi především kontroly rychlostních limitů, a pokutuje se i parkování mimo určená místa. Některá velkoměsta, jako například Praha, ale stále umožňují svezení bez helmy i na chodnících a vytížených dopravních tepnách. Jezdci navíc často jezdí dva na jednom stroji, či pod vlivem alkoholu, a proto Magistrát již jedná o zpřísnění provozu a regulaci těchto dopravních hrozeb. Úplný zákaz ale ve hře není.

Rozšíření povinného ručení je terno pro pojišťovny. Proč jej ale budou muset mít elektrické koloběžky, a ne elektrická kola?

Lukáš Kovanda: Rozšíření povinného ručení je terno pro pojišťovny. Je však sporné

Povinné ručení se od přelomu roku bude nově vztahovat také na elektrické koloběžky, segwaye, sněžné skútry, zahradní traktory, a dokonce na motorová golfová vozítka. Prostě na všechna „pohybovadla“, jejichž konstrukční rychlost převyšuje 25 kilometrů v hodině. Jestliže ovšem mají hmotnost nad 25 kilogramů, bude se na ně povinnost ručení vztahovat už od konstrukční rychlosti vyšší než 14 kilometrů v hodině.

Přečíst článek

Některá evropská města, například Madrid, či Kodaň naopak po zpřísnění podmínek svůj předchozí zákaz zrušila a umožnila návrat koloběžek do provozu. Elektrické koloběžky jsou zakázané na veřejných komunikacích v Nizozemsku, kde dominují soukromá jízdní kola. Proto se tam žádná společnost na sdílené jízdy ani neodvážila začít podnikat. 

„E-koloběžky jsou proti elektrokolům jiné. Mladí je sice oceňují, ale dospělí Pařížané je nemají rádi, protože se všude válejí a uživatelé nerespektují žádná pravidla. Navíc jsou pro jezdce velice nebezpečné, protože umožňují jízdu v silničním provozu i na chodníku bez omezení věku, bez helmy i řidičského průkazu,” řekl v anketě CNBC Valère Rousseau, který v Paříži pracuje jako historik. Vozítka na elektřinu vytvářejí velké problémy i v Česku. Stejně jako v jiných evropských městech zapřičiňují nehody s chodci i řidiči.

Mluvčí pražské nemocnice v Motole, Jana Krejčí Merxbauerová k problematice již dříve uvedla, že úrazů na elektrokoloběžkách v posledních letech přibývá. Riziková je jak jízda po silnici, kde hrozí střet s auty, tak po chodnících, kde jsou zase ohroženi chodci. Koloběžkáři se navíc podle oslovených chodců i řidičů chovají tak, jako by jim komunikace patřily. „Mezi nejčastější poranění patří samotné pády z elektrokoloběžek s otřesy mozku a zlomeninami," dodala mluvčí. Podle ní v této souvislosti dokonce přibývá i smrtelných nehod.

Pařížanům došla trpělivost s bezohlednými koloběžkáři. Půjčovny dostaly zákaz .

Pařížanům došla trpělivost s bezohlednými koloběžkáři. Půjčovny dostaly zákaz

Sdílené elektrické koloběžky musí do konce srpna zmizet z ulic francouzské metropole v souladu s nařízením vedení města. Jejich majitelé tak začali s přesunem 15 tisíc vozítek do jiných měst, kde tuto službu nadále provozují. Pařížské koloběžky budou nově sloužit v jiných francouzských městech nebo například v Kodani, Londýně či Tel Avivu, napsal deník Le Figaro.

Přečíst článek

Reklama

Související

Koloběřkáři neřeší, kde sdílený stroj odstaví

Michal Nosek: V Paříži končí sdílené e-koloběžky, Ostrava je zakázala. S čím ještě Praha váhá?

Přečíst článek
Paříž bude od řidičů SUV vybírat vyšší parkovací poplatky kvůli znečištění

Paříž si došlápne na řidiče SUV. Bude od nich vybírat vyšší parkovací poplatky kvůli znečištění

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme