Reklama

Viliam Buchert: Piráti v kampani panikaří. Co radí vrchní korzár Depp?

Piráti, Starostové a Johnny Depp
Walt Disney Pictures a Česká pirátská strana
Viliam Buchert

Největším překvapením letošní předvolební kampaně je zatím bezradnost koalice Piráti+STAN. Je to zvláštní, protože právě od ní se čekal gejzír zajímavých nápadů. Otázka je, zda se dá situace ještě zachránit.

Reklama

„Směje se nám už kdekdo, ať jde o amatéry či odborníky na marketing, voliče Pirátů či voliče kohokoliv jiného. Mediální odbor evidentně nezvládá své kompetence, a kromě kvalitativních dat (sociální sítě se nám smějí) máme již i kvantitativní (klesáme v průzkumech). Můžeme se klidně rozbrečet, jak jede dezinfo scéna a nikdo nás nemá rád, nebo se můžeme taky chytit za nos a třeba s tou kampaní ještě něco udělat.“ To jsou slova předsedy pirátského zastupitelského klubu Prahy 4 Adama Jaroše. Nikdo by to nepopsal líp. Jenže co s tím?

Část Pirátů žádá hlavu poslance Mikuláše Ferjenčíka z mediálního odboru strany, který kampaň zaštituje. Odstřelit Ferjenčíka těsně před volbami by ale byla sebevražda, protože by to potvrdilo naprosté selhání celé korzárské kampaně.

Andrej Babiš a Ivan Bartoš se utkají na Ústecku

Viliam Buchert: Epická bitva na Ústecku. Babiš má proti Bartošovi víc nabito

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny bude provázet přímý souboj šéfů dvou nejsilnějších volebních formací a možných budoucích premiérů Andreje Babiše a Ivana Bartoše v Ústeckém kraji. Navrch by zde ale měl mít Babiš.

Přečíst článek

Část Pirátů chce zase některé věci změnit. Někdo hodlá v kampani přitvrdit, jiný rozvolnit. Další požaduje levicovější témata, ostatní namítají, že je dobré se držet ve středu.
Část České pirátské strany začala dokonce pochybovat o tom, zda volební koalice se Starosty a nezávislými je šťastná. S tím se ale už vůbec nic dělat nedá, kandidátky jsou oficiálně podané.

Buď jako Jack

Piráty ale může ještě zachránit slavný americký herec Johnny Depp, alias Jack Sparrow, který přijede v druhé polovině srpna do Česka. Je to totiž vrchní světový pirát posledních dvou dekád. Byl v hlavní roli hned pěti úspěšných pirátských filmů a podle nich může změnit Česká pirátská strana kampaň a vyhrát v říjnu volby. Stačí se držet nových scénářů Deppových filmů:

Reklama

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly – Ivana Bartoše políbí chytrý marketér, zbaví se tím prokletí a začne konečně dělat ostrou kampaň.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže – Piráti najdou v truhle starý moudrý vzkaz a pochopí, že některé jimi odvrhnuté marketingové věci nejsou mrtvé, pořád na voliče fungují.  

Piráti z Karibiku: Na konci světa – Sociální sítě volby nevyhrají, i Piráti se musí vypravit na konec světa, tedy do většiny obcí a měst Česka. Nestačí status na Facebooku a e-mail.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna – Ano, kampaň jsou i sliby, které se nikdy nenaplní a stavění vzdušných zámků, které se po volbách zřítí. Kdo je nikdy nepoužije, neuspěje.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta – Být hodný nefunguje, musí se útočit na všechny kolem, lákat konkurenty do volebních pastí a tam se jim pak pomstít. Soupeři dělají to samé.

Filmová pohádka? Jistě. Ale pokud se Ivan Bartoš ihned nepromění v nesmlouvavého piráta Jacka Sparrowa, skončí jeho loď opuštěná na volném moři. 

Andrej Babiš a Ivan Bartoš se utkají na Ústecku

Dalibor Martínek: Zádumčivý Bartoš vs. stoprocentní Babiš. Lidé volí „očima”

Bylo by zajímavé číst výsledky ankety: Kdo z politiků je nejkrásnější? Divím se, že ji ještě žádné médium neuspořádalo.

Přečíst článek

Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Viliam Buchert: Pirát Bartoš se už pasoval na premiéra. Může na to doplatit

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš, který je v koalici s hnutím STAN, jež vévodila jistou dobu průzkumům před říjnovými volbami, se předčasně pasoval na premiéra. A udělal tím chybu.

Přečíst článek

Volební koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL)

Viliam Buchert: Opoziční koalice si slibují věčnou lásku, volby to mohou změnit

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny jsou výjimečné tím, že do nich vznikly dvě velké koalice, Piráti+STAN a Spolu (ODS, TOP 09 a lidovci), které mají v plánu porazit Andreje Babiše a pak vládnout. Zkušenosti z minulosti ale ukazují, že to bývá pouze vábnička na voliče a podobná seskupení se pak rychle rozpadnou. Může to být teď jinak? Spíše ne.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme