Reklama

Stovky letů se ruší. Na letištích v Berlíně, Hamburku a Hannoveru se stávkuje

Na několika německých letištích se stávkuje, ilustrační foto.
Lufthansa
 ČTK

Na letištích v Berlíně, Hamburku a Hannoveru začaly jednodenní výstražné stávky, kvůli kterým musely být zrušeny stovky letů. Informuje o tom agentura DPA, podle níž se protest jen v německé metropoli dotkne kolem 27 tisíc cestujících. Odbory Verdi vyzvaly ke stávce i zaměstnance na letišti v Brémách.

Reklama

Na letištích v Hamburku a Hannoveru přestali zaměstnanci pracovat v neděli pozdě večer a dnes brzy ráno se k nim přidal i bezpečnostní personál berlínského letiště Willyho Brandta, kde přes den vypadne asi 200 odletů a zhruba třetina z 200 plánovaných příletů.

Západ Německa stávkuje za vyšší mzdy. Zrušeno bylo přes 300 letů, včetně těch do Prahy

Varovná stávka odborů za vyšší mzdy v pondělí ochromila provoz na letištích v západoněmeckém Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem/Bonnu. Zrušeno bylo přes 300 letů a dalších několik desítek spojů bylo přeloženo na jiná letiště. Protest v obou směrech zasáhl i ranní a večerní linku společnosti Eurowings mezi mezi Prahou a Düsseldorfem.

Přečíst článek

I na letech, které se uskuteční, musí cestující počítat s možností značného zpoždění.

Lufthansa zrušila na pátek spoje mezi Prahou a německým Frankfurtem nad Mohanem a Mnichovem.

Lufthansa ruší lety do Prahy z Frankfurtu a Mnichova, zřejmě kvůli stávce

Letecká společnost Lufthansa zrušila na pátek spoje mezi Prahou a německým Frankfurtem nad Mohanem a Mnichovem. Mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková řekl, že důvody v systému nevidí, zrušení ale pravděpodobně souvisí s plánovanou stávkou pracovníků na sedmi německých letištích.

Přečíst článek

Odborový svaz Verdi uvedl, že stávky svolává kvůli sporům o odměny za práci v noci, o víkendech a o svátcích, které se táhnou už několik let.

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme