Reklama

Startupy se v Praze utkají o titul mistra Evropy. České projekty se můžou hlásit do nedělní půlnoci

Startupy se v Praze utkají o titul mistra Evropy. České projekty se můžou hlásit do nedělní půlnoci
Disraptors Summit / užito se svolením
 nst
nst

České startupy mají víkend na to, aby se přihlásily do soutěže o titul evropského šampiona. Nedělní půlnocí se totiž uzavřou registrace do Startupové Ligy Mistrů, kterou organizuje Disraptors Summit. Kontinentální finále, kde se utkají nejlepší z nejlepších a kam se sjedou zástupci startupů, investorů i korporací z celé Evropy, se uskuteční v Praze 11. října 2022.

Reklama

„Princip soutěže zůstává podobný jako v minulých pěti ročnících: v předvečer kontinentálního finále se koná regionální kolo pro startupy z regionu V4. České startupy se do něj můžou hlásit právě teď na webu disraptors.com. Registrace je bezplatná a uzavře se půlnocí 25. září,“ uvádí spoluzakladatel Disraptors Summitu Václav Pavlečka.

Vyplnění dotazníku nezabere víc než hodinu. Startupisté v něm vyplňují informace o svém produktu, týmu a nastavení business modelu. „Abychom dokázali ohodnotit potenciál projektu, potřebujeme vědět, v jaké fázi se startup nachází, jaké už získal investice a kdo jsou konkurenti. U každého startupu posuzujeme také pitch deck,“ přibližuje Petra Cihlářová, členka poroty soutěže.

Zatímco v předchozích ročnících vedla cesta do celoevropského finále výhradně přes regionální kola soutěže Startup World Cup, letošní ročník nabízí mnohem rozmanitější možnosti. Před porotu Disraptors Summitu postoupí také vítězové řady přidružených startupových soutěží jako třeba italského We Make Future, polského Wolves Summitu, mezinárodní Vestbee Challenge nebo řady českých soutěží – například Ynovate Challenge, nebo Technology Fast 50.

Nejúspěšnější startup tradičně dostane od organizátorů soutěže nabídku investice ve výši 500 tisíc dolarů. Současně získá vstupenku do světového finále v Silicon Valley, kde může zazářit před světovými investory.

Loni byl hlavní tváří programu Steve Wozniak

Startupový šampionát Disraptors Summit přivede do Prahy inspirativní ženy

Jedna z nejvýznamnějších evropských startupových událostí Disraptors Summit se blíží. Summit kromě soutěže startupů o titul absolutního mistra Evropy přivede do Prahy i zajímavé hosty, mezi kterými zazáří ženy. Slova se ujme dobyvatelka vesmíru, inovativní rektorka i první dáma estonské digitalizace. Dámy spojuje odvaha měnit dějiny. Ostatně budoucnost je ústředním tématem celého summitu, který proběhne 11. října 2022 v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti. Newstream je mediálním partnerem akce.

Přečíst článek

Konference Engaged Investment poradí jak na andělské investice

Investiční skupina DEPO Ventures pořádá čtvrtý ročník konference Engaged Investment. V pondělí 10. října 2022 v Praze vystoupí na dvacet klíčových hráčů evropského startupového světa. A poradí jak na andělské investice. Newstream bude u toho.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Asociace venture kapitálu ocenily transakce roku. Zabodoval Čuprův Rohlík i slovenské Photoneo, které učí roboty vidět a myslet

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme