Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Rubl posiluje a blíží se měsíčnímu maximu. Mimo Rusko je však bezcenný

Kurs rublu
ČTK

Ruská měna se včera dostala na úroveň 90 rublů za dolar. Na mezibankovním trhu je však kurz horší. Pro další vývoj hodnoty ruské měny budou zásadní jednání mezi Ukrajinou a Ruskem.

Reklama

Ruský rubl včera při obchodování v Moskvě zpevnil na 90 RUB za dolar, a blíží se tak měsíčnímu maximu. Ruské akcie ale třetí den po obnovení obchodování po měsíční pauze dál oslabily.

Ikea v Petrohradu, lidé čekají ve frontě

Rusové panikaří, skupují vložky, plenky, léky i cukr

Palivo a topení jsou paradoxně asi jediné položky, které v Rusku nezdražily. Jinak rostou ceny všeho. Pokud by válka trvala rok a inflace rostla nynějším tempem, ceny zboží se ztrojnásobí.

Přečíst článek

Podle analytika Dmitrije Polevoje ze společnosti Locko-Invest rubl podporují pokračující kapitálové kontroly a skutečnost, že se dál nezpřísňují sankce. Na mezibankovním trhu byl ale rubl slabší, obchodoval se za necelých 96 RUB za dolar. Pro další vývoj kurzu bude zásadní výsledek dalších jednání mezi Ruskem a Ukrajinou, které jsou plánované na úterý, uvedla agentura Reuters.

České banky v současnosti rubl nenabízejí vůbec a vyřadily jej ze svých kurzových lístků.

Reklama

Ruský trh se postupně znovu otevírá poté, co muselo být obchodování na něm pozastaveno kvůli rozsáhlým západními sankcím, které přišly po ruském útoku na Ukrajinu z 24. února. Ruské akcie a dluhopisy včera obnovily obchodování v plném rozsahu, i když ve zkráceném časovém rámci a s různými omezeními, včetně zákazu spekulací na pokles cen, takzvaný short-selling. Investoři, kteří nemají ruské občanství, mají až do 1. dubna zakázáno akcie a rublové dluhopisy prodávat.

Raketově zdražuje i vepřové maso. Nárůst ceny o desítky procent pocítí Češi už o Velikonocích

Vepřové maso na burze, jež určuje ceny v ČR, od ruské invaze zdražilo už o 60 procent. A cena půjde ještě výš. Před Velikonocemi se budou tuzemští prodejci masa snažit využít paniky na trhu a jako u pohonných hmot si navýšit marže.

Přečíst článek

Akcie na moskevské burze včera oslabovaly, výjimkou byly akcie leteckého dopravce Aeroflot, které přidaly pět procent poté, co se na začátku obchodování dostaly nejníže od roku 2009. Hlavní akciový index MOEX v závěru odepsal 2,15 procenta na 2430,70 bodu.

Ruská vláda slíbila, že podpoří ruské společnosti tím, že bude nakupovat jejich akcie za peníze z fondu národního bohatství.

Inflace, ilustrační foto

Rusko padá do propasti. Čína mu může pomoci jen trochu

Rusko kvůli sankcím a válce do konce příštího roku ztratí výsledek ekonomického růstu uplynulých patnácti let. Asijské velmoci si nebudou pálit prsty, protože Západ je pro ně větším partnerem, píše v komentáři ekonom Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj mluvil s ruskými novináři. Nevyloučil neutralitu, stále žádá schůzku s Putinem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s ruskými novináři jako lživé odmítl tvrzení Moskvy, že se prý Kyjev jako první chystal zaútočit na separatisty ovládnuté části ukrajinského Donbasu. Moskva existencí údajného dokumentu o přípravách ukrajinského útoku odůvodňuje rozpoutání války proti Ukrajině.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Charkov, lidé v e frontě na bankomat

Západ stiskl „finanční jaderné tlačítko“. USA a EU se dohodly se zmrazení rezerv ruské centrální banky

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme