Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Lidé se při koncertu ušlapali. Live Nation a Travis Scott čelí žalobám o dvě miliardy dolarů

Lidé v Houstonu přinášejí svíčky a květiny k pomníčku, který vznikl k uctění obětí tragického koncertu festivalu Astroworld, při němž zahynulo v tlačenici deset lidí.
ČTK / AP Robert Bumsted
Dušan Kütner
duk

Největší pořadatel koncertů hudebních hvězd světové první ligy Live Nation, technologický gigant Apple a raper Travis Scott čelí žalobám v celkové výši dvě miliardy dolarů. Důvodem je úmrtí deseti a zranění téměř tří stovek lidí v tlačenici padesátitisícového davu při Scottově koncertu na festivalu Astroworld v americkém Houstonu přede dvěma týdny. Live Nation koncert pořádala, Apple Music vysílala a Scott byl jeho spolupořadatelem.

Reklama

Firmy a Scott jsou žalováni dosud 282 účastníky koncertu, kteří tvrdí, že byli zraněni, protože dav byl během koncertu „podněcován k šílenství“, uvedl server Bloomberg. „Žalovaní na této akci vydělali přemrštěné množství peněz a přesto se rozhodli omezit náklady, snížit náklady a vystavit účastníky riziku,” citovala agentura právníka Thomase J. Henryho, který mluvil.

Žalován byl také provozovatel stadionu NRG Park, kde se akce konala, a kanadský rapper a zpěvák Drake, jenž byl Scottovým hostem.

Tlačenice vypukla na koncertě jen několik minut po začátku Scottova vystoupení v přední části hlediště, kde se lidé nahrnuli k pódiu. Žalující mimo jiné tvrdí, že Scott a Drake burcovali dav a pokračovali ve vystoupení i poté, co se publikum vymklo kontrole, začal chaos a objevili se první zranění. Podle médií postižení lidé, kterým nestíhali pomáhat zdravotníci, žádali ochranku o pomoc, ale marně. Scott koncert nakonec dokončil.

Google zaplatí ve Francii obří pokutu. Na poli on-line reklamy uplatňoval monopolní praktiky.

Nejen zlý Brusel. Google žalují i domovské Spojené státy

Skupina států USA vedená Texasem předložila upravenou žalobu na americkou internetovou společnost Google. Viní podnik, že využívá nátlakové praktiky a porušuje antimonopolní zákony, aby upevnil své dominantní postavení v oblasti digitální reklamy.

Přečíst článek

Live Nation mohl masakru zabránit, pokud by se na akci s umělcem známým tím, že provokuje fanoušky, náležitě připravil, tvrdí Henry. Scott – sám rodák z Houstonu – se v minulosti již dvakrát přiznal k obvinění z narušení veřejného pořádku za nabádání fanoušků, aby ignorovali bezpečnostní opatření a dostali se na pódium na koncertech v Chicagu v roce 2015 a v Arkansasu v roce 2017.

Společnosti Live Nation a Apple agentuře neodpověděly na zprávy s žádostí o komentář, nereagoval ani Scottův právník. Hlavní protagonista koncertu na událost reagoval nedlouho po tragédii delším vzkazem na Twitteru, ve kterém vyjádřil hlubokou lítost s tím, že postiženým rodinám a pozůstalým nabídl finanční pomoc. „Jsem naprosto zdrcen tím, co se stalo. Mé motlitby směřují k rodinám a ke všem, kteří byli postiženi událostmi na Astroworldu,“ uvedl mimo jiné Scott.

Google zaplatí ve Francii obří pokutu. Na poli on-line reklamy uplatňoval monopolní praktiky.

Nejen zlý Brusel. Google žalují i domovské Spojené státy

Skupina států USA vedená Texasem předložila upravenou žalobu na americkou internetovou společnost Google. Viní podnik, že využívá nátlakové praktiky a porušuje antimonopolní zákony, aby upevnil své dominantní postavení v oblasti digitální reklamy.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Live Nation do Prahy přivezl řadu hvězd světové první ligy, mimo jiné i Rolling Stones.

Největší světový pořadatel koncertů Live Nation koupí rivala za 416 milionů dolarů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme