Největší švýcarská banka UBS přes potíže na trhu zvýšila čtvrtletní zisk

Zisk největší švýcarské banky UBS se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o pět procent na 2,1 miliardy dolarů (přes 50 miliard korun). Zaostal však za očekáváním analytiků, kteří počítali s jeho nárůstem na 2,4 miliardy dolarů. Aktivity UBS v oblasti investičního bankovnictví a správy majetku se totiž potýkaly s obtížnými podmínkami na trzích. Vyplývá to z výsledkové zprávy banky.
„Druhé čtvrtletí bylo jedním z nejobtížnějších období pro investory za posledních deset let," uvedl šéf UBS Ralph Hamers. Dodal, že podmínky ve druhé polovině roku „zůstávají nejisté".
Britská banka HSBC prodá své aktivity v Rusku místní bance Expobank, která podniká i v České republice. Dohodu podepsala těsně předtím, než Moskva oznámila záměr takové transakce blokovat jako odvetu za sankce uvalené Západem na její bankovní domy. Největší britská banka to uvedla v e-mailu agentuře Reuters.
HSBC končí v Rusku. Za minutu dvanáct stihla prodat tamní aktivity Expobank
Money
UBS dnes odstartovala zveřejňování čtvrtletních výsledků velkých evropských bank. Analytici budou pozorně sledovat, jak se na aktivitách a vyhlídkách bank projeví slabší ekonomika, vyšší úrokové sazby a válka na Ukrajině, uvedla agentura Reuters. Některé velké americké banky již vykázaly pokles čtvrtletních zisků, a to mimo jiné kvůli útlumu v investičním bankovnictví a zvyšování rezerv na úvěrové ztráty
Hospodářské výsledky banky UBS podpořil prodej realitního společného podniku v Japonsku, který znamenal jednorázový příjem v hodnotě přes 800 milionů dolarů. Příjmy divize investičního bankovnictví se nicméně meziročně propadly o 14 procent na 2,1 miliardy dolarů. Příjmy divize správy majetku klesly na 4,7 miliardy dolarů ze 4,8 miliardy před rokem.
Evropská centrální banka v uplynulém týdnu poprvé za dekádu zvýšia úrokové sazby. Důvodem byla rapidní inflace. Spekulace o recesi však navzdory aktuálním akcím ECB sílí.
Vrcholný člen ECB: Eurozóna míří do recese. Bylo by lepší se jí vyhnout
Money
Ve středu zveřejní hospodářské výsledky menší švýcarský konkurent Credit Suisse. Ten již dříve varoval, že za druhé čtvrtletí pravděpodobně vykáže ztrátu.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.