Reklama

Nejenom jednotlivci, ale i firmy. Rusové ve velkém prchají do Dubaje

Burdž Chalífa
Pixabay
Petra Jansová
pej

Bohatí Rusové do Dubaje nejezdí jen kvůli nákupu nemovitostí, ve velkém tam přesouvají i celé firmy, upozorňuje server BBC.

Reklama

Odhaduje se, že po vpádu na Ukrajinu opustily Rusko stovky tisíc lidí, přesné údaje ale nejsou k dispozici, píše BBC.

Únikovou destinací prchajících Rusů jsou i Spojené arabské emiráty, které se k sankcím nepřidaly a rovněž nezaujaly otevřený kritický postoj vůči Moskvě.

"Od té doby, co začala válka, dostáváme od Rusů pětkrát více poptávek. Mají obavy z blížícího se ekonomického kolapsu. Proto se stěhují sem, aby zabezpečili své jmění," řekl George Hojeige, šéf agentury Virtuzone, která v Dubají pomáhá klientům s přesunem podnikání.

Vila v Dubaji, ilustrační foto

Zájem o dubajské nemovitosti zatím neutichá

Dubajský realitní trh zažívá nejaktivnější začátek roku v historii. Jen za letošní březen se na trhu uskutečnilo více obchodů než za celý první kvartál loňského roku. Luxusní projekty rezidenčních nemovitostí se vyprodávají na několik let dopředu.

Přečíst článek

Dubaj se stává útočištěm ruských firem

Bohatí Rusové prchají před dopady západních sankcí uvalených kvůli invazi na Ukrajinu i do Spojených arabských emirátů, kde prudce stoupl zájem ruských kupců o nemovitosti. Nápor ze strany ruských podnikatelů hlásí i agentury, které pomáhají s přesunem firem. Napsal o tom server BBC, podle kterého za první tři měsíce letošního roku stoupl prodej realit ruským kupcům o 67 procent.

Reklama

Odhaduje se, že po vpádu na Ukrajinu opustily Rusko stovky tisíc lidí, přesné údaje ale nejsou k dispozici. Jedním z míst, kam bohatší Rusové míří, jsou i Spojené arabské emiráty, které se nepřidaly k sankcím kvůli invazi a nevystupují kriticky vůči Moskvě.

Igelitový pytlík - ilustrační foto

Emiráty jdou do boje s emisemi. Abú Dhabí zakáže igelitové pytlíky

Abu Dhabí není první emirát, který jde do boje s plastovým odpadem. Již dříve oznámil Dubaj, že od letošního léta zpoplatní jednorázové igelitové sáčky.

Přečíst článek

"Od té doby, co začala válka, dostáváme od Rusů pětkrát více poptávek. Mají obavy z blížícího se ekonomického kolapsu. Proto se stěhují sem, aby zabezpečili své jmění," řekl George Hojeige, šéf agentury Virtuzone, která v Dubají pomáhá klientům s přesunem podnikání.

A značném přesunu Rusů do Dubaje svědčí i zájem o tamní nemovitosti, některé realitní kanceláře najímají další a další rusky mluvicí makléře.

Podle serveru Bloomberg realitní nákupy movitých Rusů v Dubaji vzrostly od ledna do března meziročně o 67 procent.  V žebříčku podle národnosti kupců sestaveném realitní agenturou se tak Rusové vyšplhali na páté místo, o dvě příčky výše než před rokem. 

„Bohatí ruští zákazníci chtějí z větší části prémiové výhledy na pláž,“ řekl Bloombergu generální ředitel Betterhomes Ryan Mahoney. Mezi oblíbené čtvrti patří dubajský slavný uměle vytvořený ostrov Palm Džumeira, kde jsou ke koupi nemovitosti v hodnotě mnoha milionů dolarů.

Dubrovník

Čeští chataři přesídlili k moři. Je to levnější než na Šumavě

Kvůli razantnímu nárůstu cen tuzemských nemovitostí a snaze vyhnout se znehodnocení peněz vinou inflace stále více Čechů dává přednost investici do realit v zahraničí. Byt u moře už není jen výsadou milionářů, říká tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý.

Přečíst článek

Sambuca di Sicilia

Dům za jedno euro? Nakonec se dražily za tisíce

Sen nebo realita? Tak řada lidí mohla vnímat v roce 2019 akci sicilského městečka, které se rozhodlo prodat desítku domů za pouhé jedno euro. Zájem předčil očekávání a v druhé vlně se jednotlivé nemovitosti dražily i za tisíce eur. Nyní mají objekty nové majitele, a to převážně ze Severní Ameriky, upozorňuje server CNN.

Přečíst článek


 

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Beyoncé vystoupením v Dubaji naštvala část fanoušků.

Beyoncé dostala za vystoupení v Dubaji miliony dolarů. Podle části fanoušků se zaprodala

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme