Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

J&T může koupit firmu Spearhead. Po Agrofertu bude zemědělskou dvojkou na českém trhu

J&T kupuje firmu Spearhead, po Agrofertu bude zemědělskou dvojkou na českém trhu
ČTK
 ČTK

Mezinárodní skupina J&T může prostřednictvím firmy Bonhart koupit českou a slovenskou část zemědělské firmy Spearhead International, která kromě Česka a Slovenska působí také v Rumunsku, Polsku a ve Velké Británii. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V Česku je Spearhead v zemědělství dvojkou po skupině Agrofert. Výše transakce nebyla zveřejněna.

Reklama

„Spojení, k němuž dochází v oblasti zemědělské rostlinné a živočišné prvovýroby, nebude mít podle úřadu za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl antimonopolní úřad.

Pobočka Moneta Money Bank

Finančníci z J&T budou brzy vlastnit přes 10 procent Monety. A přikupovat akcie mohou směle dál

Fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments získal od České národní banky souhlas k nabytí 19,99 procenta v Moneta Money Bank. Brzy jeho podíl v bance převýší deset procent.

Přečíst článek

Podle oznámení na stránkách úřadu kupuje firma Bonhart jednak firmu Spearhead Czech, ale i slovenské firmy Spearhead Slovakia a Green Point. Všechny tři jsou součástí skupiny Spearhead International, vyplývá z jejích internetových stránek.

Na druhý pokus

Firmy ze skupiny Spearhead International hospodaří v pěti zemích na 90 tisících hektarech zemědělské půdy. Loni v září firma oznámila, že změnila majitele. Od britského investičního fondu Paine Schwartz Partners ji koupila rakouská investiční skupina Accession Capital Partners. Hospodářské noviny tehdy uvedly, že o získání české části Spearhead usilovala J&T, ale neuspěla.

Reklama

Terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v přístavu Eemshaven

Jakub Kudýn z J&T: Evropa zvládne i příští zimu. O průmysl jen tak nepřijde

Tento rok si do Evropy kopl každý, kdo mohl. I uznávaný investor Ray Dalio si proti ní vsadil. Zatím to ale vypadá, že Evropa je schopná čelit velkým výzvám a zvládat je.

Přečíst článek

Společnost Spearhead Czech hospodaří podle svých internetových stránek na 24 tisících hektarech pozemků, její součástí jsou firmy Agro-společnost Morava, Eurofarms Jihlava, Agrosumak, Salix Morava, Eurofarms Agro-B, Rolana a Agro Sales.

Firma Bonhart, která českou a slovenskou část Spearhead kupuje, byla založena 28. února 2020 a ovládá ji společnost JTZE, jejímž jediným akcionářem je podle obchodního rejstříku J&T Real Estate CR se sídlem na Kypru. JTZE podle svých internetových stránek zahrnuje pět společností, a to Statek Sobětice, Žďár Chudenice, Farma Neznašovy, Poline a Farma Blovice, které hospodaří na 9300 hektarech.

Průměrná tržní cena zemědělské půdy v Česku se za posledních deset let ztrojnásobila. Letos dosáhla 335 tisíc korun za hektar, což je meziroční nárůst o 13,8 procenta. Ve čtvrtém čtvrtletí ale nastal první pokles za poslední dva roky.

Ještě loni dobrá investice. Nyní se tržní ceny půdy po letech růstu zastavily

Průměrná tržní cena zemědělské půdy v Česku se za posledních deset let ztrojnásobila. Letos dosáhla 335 tisíc korun za hektar, což je meziroční nárůst o 13,8 procenta. Vyplývá to z odhadu poradenské společnosti Farmy.cz, který vychází z údajů o doposud realizovaných obchodech. Ve čtvrtém čtvrtletí ale nastal první pokles za poslední dva roky.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Církev prokázala obchodního ducha. Díky dřevu loni vydělalo pražské arcibiskupství dvě stě milionů, letos sází i na byty

Byznysu církve se začalo dařit. Díky dřevu vydělala stamiliony, masivně investuje do realit

Přečíst článek
katedrála sv. Víta v Praze

Katolická církev jako dobrý investor. Zisk jí kvůli tomu stoupl na více než půl miliardy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme