Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Lidé po celém světě výrazně zbohatnou, tvrdí studie. Jak je na tom Česko?

Globální hodnota majetku domácností v příštích letech poroste
iStock
 ČTK

Celosvětová hodnota majetku domácností se vloni snížila o 2,4 procenta na 454,4 bilionu dolarů, zhruba deset biliard korun. Zaznamenala tak první pokles od globální finanční krize v roce 2008, uvedla společnost Credit Suisse. Předpověděla nicméně, že v příštích letech hodnota majetku domácností poroste.

Reklama

Celosvětová hodnota majetku domácností v přepočtu na jednoho dospělého vloni klesla o 3,6 procenta na 84 718 dolarů (zhruba 1,9 milionu korun). V roce 2027 se nicméně podle Credit Suisse vyšplhá na 110 270 dolarů (téměř 2,4 milionu korun).

V nominálním vyjádření se loni globální hodnota majetku domácností snížila o 11,3 bilionu dolarů. Většina tohoto poklesu připadla na Severní Ameriku a na Evropu, kde se hodnota majetku domácností snížila celkem o 10,9 bilionu dolarů.

Developerský projekt Al Hambra 1st Avenue v centru Hurghady.

Ještě levnější než ve Španělsku. Byt v Hurghadě se dá koupit i za půl milionu

Výrazně nižší ceny, celoročně příjemné počasí a také nižší životní náklady lákají Čechy do Egypta nejenom na dovolenou, ale také na nákupy nemovitostí. Starší byt v centru turisticky oblíbené Hurghady se dá koupit už za pět set tisíc korun.

Přečíst článek

Pokles loni vykázala především hodnota finančního majetku. Hodnota ostatních aktiv, zejména nemovitostí, zůstala bez větších změn, a to navzdory výraznému vzestupu úrokových sazeb.

Reklama

V Evropě se hodnota majetku domácností snížila o 3,4 procenta na 104,4 bilionu dolarů a v Severní Americe o 4,5 procenta na 151,2 bilionu dolarů. Hodnota majetku domácností klesla také v Číně, zatímco v Indii se zvýšila. Výrazný nárůst zaznamenala v Latinské Americe, a to díky zpevnění tamních měn vůči dolaru.

Credit Suisse předpokládá, že v příštích pěti letech se celosvětová hodnota majetku domácností zvýší zhruba o 38 procent. V roce 2027 by tak měla dosáhnout 629 bilionů dolarů.

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Čínský hospodářský zázrak se nekoná

Čínský hospodářský zázrak se nekoná. Tamní vláda musí stimulovat ekonomiku

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme