Reklama

Emiráty se mění. Chtějí se stát Silicon Valley Blízkého východu

Burdž Chalífa
Pixabay
Stanislav Šulc
sta

Proměnit se v blízkovýchodní technologický hub má Spojeným arabským emirátům start-up Deel, který bude svým klientům nabízet pracovní víza. Patří mezi ně firmy jako Coinbase nebo Shopify, píše Bloomberg.

Reklama

Spojené arabské emiráty cítí šanci vydobýt si v nově se ustavující globální ekonomice ještě silnější pozici, než jen dovolenkového ráje pro každého.

Emiráty podepsaly smlouvu se start-upem Deel, díky níž by se blízkovýchodnímu státu mělo dařit efektivněji lákat kvalifikované pracovníky a udílet jim pracovní víza, píše agentura Bloomberg.

Muhammad bin Zajd Nahaján

V SAE skončil státní smutek. Nový vládce je zdatný diplomat a nestaví budoucnost země jen na ropě

Po čtyřiceti dnech ve středu ve Spojených arabských emirátech (SAE) skončil státní smutek kvůli úmrtí prezidenta. Novým vládcem federace se stal jeho bratr Mohamed bin Saíd Ál Nahján. Čeká ho nelehký úkol. Vybalancovat zájmy a křehké vztahy mezi Spojenými státy, Ruskem a Čínou.

Přečíst článek

Deel tak bude moci svým klientům, mezi něž patří firmy jako Coinbase či Shopify, právě pracovní víza do Emirátů, jež je jinak poměrně komplikované získat.

„Pro Deel to bude výrazné lákadlo dalších klientů a věříme, že díky tomu do Emirátů přitáhneme řadu vysoce kvalifikovaných profesionálů,“ uvedl CEO Deelu Alex Bouaziz.

Reklama

Na výběr přitom budou dvě varianty - desetiletý pobyt, který si příchozí zaplatí sám (či za něj zaplatí firma), nebo pružnější a částečně dotovaný pobyt na kratší dobu.

Emiráty si od této novinky slibují příliv talentů z celého světa a také možnost, že se kvůli tomu právě sem přesunou minimálně regionální ústředí velkých technologických firem. Abú Dhabí, Dubaj a spol. se zkrátka chtějí stát blízkovýchodním Silicon Valley.

Dubai Marina

Konečně. Michelin udělil historicky první hvězdy v Dubaji

Dubaj se dočkala, jedenáct tamních restaurací získalo prestižní gastronomické ocenění – Michelinskou hvězdu, upozornila agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Od ropy po Big Tech

Emiráty pokračují v proměně vlastní ekonomiky. Ta byla ještě před dvěma desítkami let zcela postavená na těžbě a vývozu ropy a plynu. Poslední dekádu vládci investují desítky miliard dolarů do proměny všech emirátů, které se postupně staly destinací vyhledávanou turisty z celého světa, je tu rychle rostoucí realitní trh a výrazně rostoucí segment služeb.

Nově se Emiráty snaží stát se technologickým hubem regionu. Pomoci jim k tomu má Deel, start-up založený v San Francisku v roce 2019, do něhož investovaly například Coatue a Altimeter Capital. Při posledním kole financování loni v říjnu byla firma naceněna na 5,5 miliardy dolarů.

Ilustrační foto

Vila za deset milionů? V Česku ji neseženete, v Dubaji ano

Luxusní apartmán nebo vila s výhledem na moře za 10 milionů korun? Není to nereálné. Zájem Čechů o koupi nemovitosti v zahraničí se zvyšuje, i vlivem války na Ukrajině. A dávno už nejsou v popředí zájmu jen tradiční lokality jako je Chorvatsko nebo Španělsko, podotýkají redakcí Newstream oslovení realitní makléři.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Helena Steinerová z GasNetu

Helena Steinerová z GasNetu: Pro řadu technických pozic ženy na trhu prostě nejsou

Přečíst článek
Práce z domu - ilustrační foto

Tohle ženy neocení. Vláda schválila snížení teplot. V kancelářích může být jen 16 stupňů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme