Reklama

Akcie Deutsche Börse letí dolů. Investorům se nelíbí akviziční záměr firmy

Deutsche Börse chce koupit dánskou IT společnost za téměř 100 miliard
iStock
 ČTK

Německá burzovní společnost Deutsche Börse nabídla 3,9 miliardy eur (91,6 miliardy korun) za převzetí dánské softwarové firmy SimCorp. Transakce se uskuteční, pokud nabídku přijme více než polovina akcionářů dánské společnosti.

Reklama

Představenstvo firmy nabídku 735 dánských korun za jednu akcii SimCorp jednomyslně doporučí. Cílem je podle Deutsche Börse uzavřít transakci v letošním třetím čtvrtletí po schválení regulátorů v Evropské unii, ve Spojených státech a v Dánsku.

Deutsche Börse po převzetí dánského podniku plánuje sloučit svou dceřinou společnost Qontigo s firmou Institutional Shareholder Services (ISS), kterou získal v roce 2021. Oba podniky se zabývají daty a analýzou.

Nivea v Berlíně

Nivea jede. Vytlačila z nejvyšší německé burzovní ligy Čuprova konkurenta

Německá burza vykopává z prestižního indexu DAX jednorožce, kteří nedělají zisk, a chce tam vrátit zpět těžké německé stroje.

Přečíst článek

Akviziční záměr poslal akcie Deutsche Börse dolů

Dánský poskytovatel finančního softwaru SimCorp má přes 2200 zaměstnanců. Loni vykázal provozní zisk 126 milionů eur, tržby činily 561 milionů eur. Zaměření SimCorp doplňuje aktivity Deutsche Börse v oblasti analýzy dat. Mohla by tak vzniknout platforma pro správu investic a Deutsche Börse by zvýšila tržby z předplatného, uvedla firma.

Akcie Deutsche Börse ve čtvrtek krátce po poledni odepisovaly kolem šesti procent. Akcie SimCorp naopak vykazovaly silný růst, a to o více než 38 procent. Obchodovaly se tak těsně pod cenou nabídky.

„Negativní reakce se mi zdá přehnaná,“ řekl agentuře Reuters jeden z obchodníků na frankfurtské burze. Transakce podle něj vypadá draze, ale zdá se, že je to dobrý strategický krok.

Firma Wood SPAC One odkoupí téměř poloviční podíl v prodejci obuvi Footshop.

První středoevropský SPAC dokončil námluvy. Na burzu pošle prodejce tenisek Footshop

Společnost Wood SPAC One (WSO) ze skupiny Wood & Company se dohodla s majiteli on-line prodejce Footshop na odkoupení jejich až 49procentního podílu. Dohoda podléhá schválení akcionářů WSO. Tento typ akvizice za účelem vstupu na burzu je prvním v Česku i regionu střední Evropy.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Německu chybí rekordní počet ajťáků. Neobsazené jsou v IT desítky tisíc  míst

Německu chybí rekordní počet ajťáků. Neobsazené jsou v IT desítky tisíc míst

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme