Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Akcie Deutsche Börse letí dolů. Investorům se nelíbí akviziční záměr firmy

Deutsche Börse chce koupit dánskou IT společnost za téměř 100 miliard
iStock
 ČTK

Německá burzovní společnost Deutsche Börse nabídla 3,9 miliardy eur (91,6 miliardy korun) za převzetí dánské softwarové firmy SimCorp. Transakce se uskuteční, pokud nabídku přijme více než polovina akcionářů dánské společnosti.

Reklama

Představenstvo firmy nabídku 735 dánských korun za jednu akcii SimCorp jednomyslně doporučí. Cílem je podle Deutsche Börse uzavřít transakci v letošním třetím čtvrtletí po schválení regulátorů v Evropské unii, ve Spojených státech a v Dánsku.

Deutsche Börse po převzetí dánského podniku plánuje sloučit svou dceřinou společnost Qontigo s firmou Institutional Shareholder Services (ISS), kterou získal v roce 2021. Oba podniky se zabývají daty a analýzou.

Nivea v Berlíně

Nivea jede. Vytlačila z nejvyšší německé burzovní ligy Čuprova konkurenta

Německá burza vykopává z prestižního indexu DAX jednorožce, kteří nedělají zisk, a chce tam vrátit zpět těžké německé stroje.

Přečíst článek

Akviziční záměr poslal akcie Deutsche Börse dolů

Dánský poskytovatel finančního softwaru SimCorp má přes 2200 zaměstnanců. Loni vykázal provozní zisk 126 milionů eur, tržby činily 561 milionů eur. Zaměření SimCorp doplňuje aktivity Deutsche Börse v oblasti analýzy dat. Mohla by tak vzniknout platforma pro správu investic a Deutsche Börse by zvýšila tržby z předplatného, uvedla firma.

Reklama

Akcie Deutsche Börse ve čtvrtek krátce po poledni odepisovaly kolem šesti procent. Akcie SimCorp naopak vykazovaly silný růst, a to o více než 38 procent. Obchodovaly se tak těsně pod cenou nabídky.

„Negativní reakce se mi zdá přehnaná,“ řekl agentuře Reuters jeden z obchodníků na frankfurtské burze. Transakce podle něj vypadá draze, ale zdá se, že je to dobrý strategický krok.

Firma Wood SPAC One odkoupí téměř poloviční podíl v prodejci obuvi Footshop.

První středoevropský SPAC dokončil námluvy. Na burzu pošle prodejce tenisek Footshop

Společnost Wood SPAC One (WSO) ze skupiny Wood & Company se dohodla s majiteli on-line prodejce Footshop na odkoupení jejich až 49procentního podílu. Dohoda podléhá schválení akcionářů WSO. Tento typ akvizice za účelem vstupu na burzu je prvním v Česku i regionu střední Evropy.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme