Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Věk je jen číslo. Mediální magnát Murdoch se pošesté zasnoubil

Mediální magnát Rupert Murdoch
ČTK
 ČTK

Mediální magnát Rupert Murdoch se pošesté zasnoubil. Svou přítelkyni, 67letou bývalou molekulární bioložku Jelenu Žukovovou, si bude brát letos v červnu na své vinici v Kalifornii. Deníku The New York Times to potvrdil Murdochův tým.

Reklama

Dvaadevadesátiletý Američan australského původu chodí s Žukovovou, kterou potkal na rodinné sešlosti pořádané jeho exmanželkou Wendi Dengovou, od loňského srpna. Žukovová je původem z Ruska, ale přes 30 let žije ve Spojených státech. Dcera Žukovové Darja byla až do roku 2018 manželkou ruského oligarchy a bývalého majitele fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče.

Mediální magnát byl ženatý čtyřikrát, mimo jiné i s herečkou a modelkou Jerry Hallovou. S Dengovou byl Murdoch ženatý 14 let, mají spolu dvě dcery a rozvedli se v roce 2013.

Média si také všímají, že Murdoch byl ženatý čtyřikrát, ale zásnuby s Žukovovou jsou již jeho šesté. Loni na jaře pouhé dva týdny po zásnubách ukončil vztah s bývalou policejní kaplankou Ann Lesley Smithovou.

Loni na podzim Murdoch odstoupil z čela správních rad svých společností Fox Corp a News Corp. Ukončil tak zhruba sedmdesátiletou kariéru, během které vybudoval mediální impérium sahající od Austrálie po Spojené státy. Patří do něj mimo jiné americká televizní síť Fox, britský bulvární deník The Sun či americký finanční list The Wall Street Journal (WSJ).

Donald Trump

Karel Pučelík: Trump kolonizuje Republikánskou stranu

Donald Trump má po odstoupení Nikki Haleyové volnou cestu k republikánské nominaci. V kapse má i klíčové posty stranického vedení, které obsazuje vlastními lidmi. Podporu tradičních republikánských voličů si ale ještě bude muset zasloužit. Když se mu to nepovede, jeho šance v souboji s Bidenem dramaticky poklesnou.

Přečíst článek

Luxusní jachta Amadea

Zabavili jachtu ruskému oligarchovi a teď naříkají. Její údržba stojí daňové poplatníky balík

Zabavená jachta je na obtíž. Řeč je o plavidlu, které vlastnil ruský miliardář Sulejman Kerimov, a které mu v roce 2022 zabavilo americké ministerstvo spravedlnosti. Náklady na údržbu více než stometrového plavidla totiž stojí americké daňové poplatníky téměř milion dolarů měsíčně, uvedl web CNBC. Není divu, že tamní ministerstvo chce jachtu pojmenovanou Amadea prodat. A to za 230 milionů dolarů.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Miliardář Rupert Murdoch

Rupert Murdoch tiše chystá obří mediální holding. Problémy, nebo příprava na předání moci?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme