Reklama

Musk se přiznal k dvojčatům. Jejich matka je potenciální šéfkou Twitteru

Elon Musk
ČTK
 ČTK

Generálnímu řediteli společnosti Tesla Elonu Muskovi se loni v listopadu narodila dvojčata, matkou je jedna z manažerek jeho start-upu Neuralink Shivon Zilisová.

Reklama

Musk a Zilisová v dubnu podali u soudu žádost o změnu jména dvojčat tak, aby měla příjmení po otci a obsahovalo příjmení matky jako součást prostředního jména. O měsíc později soud žádost schválil.

Musk má z předchozích vztahů už sedm dětí. Pět jich má s bývalou manželkou, kanadskou spisovatelkou Justine Wilsonovou. Další dvě pak s kanadskou zpěvačkou Grimes, druhé jim porodila náhradní matka v prosinci. Loni v září Musk uvedl, že se zpěvačkou žijí napůl odděleně.

Business Insider napsal, že Zillisová byla nedávno uváděna jako jedna z osob, kterou by mohl Musk pověřit vedením Twitteru po jeho akvizici za 44 miliard amerických dolarů.

Šestatřicetiletá Zilisová na svém profilu na profesní síti LinkedIn uvádí, že je ředitelkou provozu a speciálních projektů firmy Neuralink. Pro firmu začala pracovat v květnu 2017 a ve stejném měsíci byla jmenována ředitelkou projektu umělé inteligence firmy Tesla, ve které pracovala do roku 2019. Podle profilu je také členkou správní rady společnosti OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí. Jednapadesátiletý Musk je spoluzakladatelem OpenAI a Neuralinku, ve kterém je také předsedou správní rady.

Elon Musk je nejbohatším člověkem na světě. Podle žebříčku miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, se odhadovaná hodnota jeho majetku pohybuje kolem 214 miliard amerických dolarů (5,2 bilionu korun).

Reklama

Elon Musk

Musk: Továrny Tesly v Austinu i u Berlína jsou jen dvě velké černé díry na peníze

Dvě továrny Tesly na dvou kontinentech letos s velkou pompou spustily provoz, vzduchem létaly konfety a zářivé úsměvy Elona Muska nebraly konce. A střih. Pár měsíců poté šéf automobilky a nejbohatší člověk planety o fabrikách v Austinu a u Berlína prohlašuje, že jsou jen gigantickými kamny na spalování peněz. Důvod? Závody kvůli výpadku dodávek komponentů téměř nevyrábějí, píše CNBC.

Přečíst článek

Elon Musk

Pět set nejbohatších na světě letos ztratilo přes bilion dolarů, nejvíce Musk a zakladatel Binance

Pět set nejbohatších lidí na světě podle indexu miliardářů agentury Bloomberg letos ztratilo dohromady 1,4 bilionu dolarů (asi 33,1 bilionu korun), včetně 206 miliard dolarů jen toto pondělí. Mezi pěti nejvíce postiženými nechybí již tradiční lídr žebříčku Elon Musk, Jeff Bezos či Mark Zuckerberg. Letošní vývoj je tak zcela opačný než loni, kdy jmění pětistovky nejmovitějších na světě stouplo úhrnem o bilion dolarů, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme