Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Musk se pohádal s Gatesem kvůli akciím Tesly. V sázce jsou stamiliony dolarů

Bill Gates
OnInnovation / Creative Commons / CC BY 2.0
Stanislav Šulc
sta

Dvojice miliardářů se pohádala prostřednictvím SMS zpráv. Důvod? Gatesova sázka proti růstu akciím Muskovy společnosti Tesla.

Reklama

První je nejbohatším mužem planety, jehož majetek jako první překonal hranici 250 miliard dolarů. Druhý byl nejbohatším mužem planety dlouhá léta, jako první dosáhl majetku v hodnotě 100 miliard dolarů. A oba zajímá budoucnost planety. Přesto se Elon Musk a Bill Gates pohádali právě kvůli ekologii.

„Space X je skvělá firma.“ Začala konverzace mezi Billem Gatesem a Elonem Muskem. „Díky,“ odpověděl Musk v SMSkové konverzaci, která se dostala na Twitter a jejíž pravost potvrdil právě Elon Musk. „Pořád shortuješ proti Tesle půl miliardy dolarů?“ ptá se dále Musk Gatese.

Mrzí mě to, ale ano, tu pozici jsem nezavřel,“ odvětí Gates. „Chtěl bych s tebou probrat nějaké filantropické projekty,“ pokračuje Gates.

Sorry, ale nemůžu brát vážně filantropické pro-ekologické projekty od někoho, kdo masivně sází proti Tesle, což je firma, která nabízí nejvíc ekologické řešení současných problémů,“ uzavřel komunikaci zakladatel Tesly a nejbohatší muž planety Musk.

Reklama

Zveřejnění komunikace byla natolik překvapivá, že se vlastník twitterového účtu Whole Mars Catalog, který ji dal na Twitter, zeptal Muska, zda jde o autentickou komunikaci mezi miliardáři.

„Jo, ale já ji New York Times nedal. Museli to dostat od známých známých,“ uvedl Musk, jehož twitterový účet patří k nejsledovanějším na světě. „Jinak já jsem o té jeho short pozici proti Tesle slyšel od řady lidí na TED Talks. Proto jsem se ho zeptal, není to žádné tajemství,“ dodal Musk.

Tesla, ilustrační foto

Zase rekord. Tesly zdražily a i díky tomu Muskovi vydělaly nejvíc v historii

Jedna z velkých fabrik vyrábějících Tesly přitom musela zavřít. V čínské Šanghaji totiž kvůli pandemii covidu-19 platí tvrdý lockdown.

Přečíst článek

Zmenšená figurka Hurvínka poletí na palubě družice v zemské stratosféře

Hurvínek se podívá do vesmíru. Na oběžnou dráhu ho dopraví SpaceX

Zmenšená skleněná figurka Hurvínka se na přelomu června a července proletí v zemské stratosféře. Vypraví se tam na palubě družice Planetum1, kterou by měla na oběžnou dráhu vynést raketa Falcon 9 společnosti SpaceX vizionáře a vesmírného průkopníka Elona Muska. Uvedli to zástupci Divadla Spejbla a Hurvínka.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme