Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Výzva miliardářů na pomoc uprchlíkům vynesla přes čtvrt miliardy. Půlku dal zakladatel Centrum.cz Tomek

Uprchlíci na nádraží v Kyjevě
ČTK

Čeští miliardáři v čele s Ivo Lukačovičem ze Seznamu či Martinem Hájkem z Livesportu již vybrali na ukrajinské uprchlíky prostřednictvím twitterové Aukce pomoci přes 260 milionů korun. Téměř polovinu – v pondělí dal spoluzakladatel Centrum.cz a investor Ondřej Tomek a jeho firmy, což je dosud nejvyšší částka od jednotlivce. Pořadatelé akce vyzývají, aby jakoukoli částkou přispěl každý.

Reklama

Vše odstartoval Jan Barta z Pale Fire Capital, když na sociální síti Twitter oznámil, že PFC posílá na uprchlíky z válečného konfliktu 22 milionů korun a nabízí stovky lůžek lidem, kterým se podaří uprchnout z Ukrajiny. Okamžitě zareagoval zakladatel a majitel Seznamu Ivo Lukačovič, který poslal 23 milionů korun a vyzval další miliardáře k této „aukci“ na uprchlíky. Pokračoval Aleš Zavoral z Alzy, přidal se Martin Hájek z Livesportu či technologická společnost SatoshiLabs, ta zatím poslala zatím nejvyšší částku, tedy 25 milionů korun, stejně jako tradingová společnost FTMO.

Celkem se podle informací Dušana Šenkypla z Pale Fire Capital a zakladatele portálu e-pojištění takto vybralo do pátku přes 140 milionů korunPřispět může každý. Ivo Lukačovič ze Seznamu poté vyzval všechny své sledovatele na Twitteru (více než 25 tisíc lidí), aby přispěli také.

„Aukce pomoci Ukrajině se dnes ráno otevírá i pro veřejnost. 1) Nyní jsme u čísla 25, tedy cokoliv: 25 milionů, 250 tisíc, 25 tisíc, 2500 korun, 250 korun.  2) Přispějte jakékoli neziskovce pomáhající Ukrajině.  3) Nestyďte se pochlubit. 4) Napište mi prosím, jaké emoce ve vás rusko-ukrajinská válka vyvolává. Vše čtu,.“ uvedl Lukačovič na Twitteru.

K dalším účastníkům aukce patří například spoluzakladatel e-shopu Mall Ondřej Fryc, který poslal dva a půl milionu korun Člověku v tísni, stejnou částku pak na nákup zbraní a ještě pronajmul pro humanitární účely jedenáct bytů. Všechny ovšem v pondělí trumfnul spoluzakladatel portálu Centrum.cz a investor Ondřej Tomek a jeho firmy, dohromady poslali 125 milionů korun. Na Twitteru o tom informoval Ivo Lukačovič.

Tato výzva má v současnosti již tři stovky odpovědí. Například nakladatelství odborné literatury Jan Melvil Publishing poslalo Člověku v tísni 100 tisíc korun, prozradil Lukačovičovi nakladatel Tomáš Beránek. Stejnou částku na konto SOS Ukrajina poslal zase zakladatel společnosti Campiri Lukáš Janoušek.

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme