Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Legendární exšéf Disney Iger koupil podíl v miliardové grafické společnosti Canva. A bude jim radit

Bývalý šéf Disney Bob Iger investuje do australské softwarové firmy Canva.
Thomas Hawk, Flickr / Creative Commons / CC BY-NC 2.0
Dušan Kütner
duk

Od prosincového odchodu z představenstva společnosti Disney Bob Iger několikrát investoval do firem včetně doručovací společnosti GoPuff a výrobce hraček Funko. Nyní získal podíl v australské společnosti zaměřené na webdesign a vizuální komunikaci Canva. Hodnotu investice nezveřejnil, ale cena firmy se odhaduje na 40 miliard dolarů (asi 922 miliard korun), uvedl server CNBC.

Reklama

Bývalý generální ředitel Disney Bob Iger získal podíl v australské designérské společnosti Canva a souhlasil s tím, že bude poradcem této společnosti, uvedla CNBC. Společnost se sídlem v Sydney pomáhá lidem vytvářet prezentace, videa a další návrhy a snaží se konkurovat společnostem Adobe, Microsoft a dalším softwarovým firmám zabývajícím se grafickým designem.

Netflix, HBO Go, hulu, streaming

Švýcaři seberou Netflixu i Disneymu část zisku. Lex Netflix si odhlasovali v referendu

Velké streamovací společnosti budou povinně posílat 4 procenta zisku od švýcarských diváků na místní původní tvorbu. Země Evropské unie mohou podobnou dotaci využívat také díky nové směrnici o audiovizi, zatím se tak ale neděje.

Přečíst článek

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Boba Igera jako investora a poradce,” řekl mluvčí Canvy Lachlan Andrews. „Bob přináší bohaté zkušenosti po 15 letech v čele jedné z nejoblíbenějších a nejkreativnějších značek na světě a těšíme se na spolupráci s ním,” dodal.

Iger a Canva odmítli velikost investice komentovat. Canva získala v dalším investorském kole loni v září 200 milionů dolarů, čímž hodnota společnost stoupla na 40 miliard dolarů

Reklama

Bob Iger, bývalý šéf zábavního konglomerátu Walt Disney a jeho současný předseda představenstva.

Bývalý šéf Walta Disneyho Bob Iger: Inovujte, nebo zhyňte

Muž, který vedl zábavní konglomerát Walt Disney a mohl se stát americkým prezidentem, se podělil o svůj pohled na byznys. Cenné rady uvedl ve své knize a také v kurzu Master Class.

Přečíst článek

Softwarová společnost pro grafický design si rovněž vysloužila čtvrté místo na každoročním seznamu CNBC Disruptor 50, který byl zveřejněn začátkem tohoto měsíce. V něm server hodnotí soukromé společnosti, které vyrostly během pandemie a jsou připraveny čelit rostoucím ekonomickým a spotřebitelským výzvám.

Canva má více než 75 milionů uživatelů měsíčně. Společnost podle tempa růstu tržeb odhadovala, že na konci roku 2021 přesáhne obrat jednu miliardu dolarů, dodala CNBC. Oficiální výsledky za loňský rok ale firma dosud nezveřejnila.

Warren Buffett

Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem

Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.

Přečíst článek

Tom Cruise při premiéře pokračování film Top Gun s podtitulem Maverick

Tom Cruise uvedl nový Top Gun. Jaká byla jeho cesta od herce k miliardovému producentovi?

Tom Cruise představil očekávané pokračování Top Gunu v Cannes. Sklidil nadšené reakce publika i kritiků a prestižní festival mu udělil Zlatou palmu za přínos kinematografii. Čím Cruise přispěl světovému filmu? Je toho víc, než by se mohlo zdát u herce, který bývá spojován s čistě komerční kinematografií a který s majetkem 600 milionů dolarů patří k nejbohatším a nejvlivnějším postavám Hollywoodu.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme