Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Buffett přikoupil akcie Applu za stamiliony. A nakupoval by dál, kdyby nezdražily

Warren Buffett a Charlie Munger
ČTK
 ČTK

Miliardář a filantrop Warren Buffett nakoupil v prvním čtvrtletí akcie společnosti Apple za 600 milionů dolarů (14,1 miliardy korun). Využil k nákupům třídenního poklesu ceny a kdyby Apple neoživil, nakoupil by další, píše CNBC.

Reklama

Apple je největší akciovou investicí Buffettova investičního konglomerátu Berkshire Hathaway, na celkovém akciovém portfoliu se na konci prvního čtvrtletí podílel 40 procenty. V samotném čtvrtletí Buffettova investička „levně“ přikoupila akcie Applu za dalších 600 milionů dolarů.

„Bohužel akcie začaly znovu růst, takže jsem přestal. Kdo ví, kolik bychom jinak nakoupili?“ řekl zprvodajské stanici CNBC Buffett.

Buffett měl letos spoustu příležitostí k nákupu, protože akcie firmy Apple se dostaly pod tlak kvůli obavám z růstu sazeb a omezení dodavatelského řetězce. V prvním čtvrtletí se akcie propadly o 1,7 procenta a několikrát v tomto období zaznamenaly třídenní ztráty. V lednu Apple klesal osm dní za sebou. Ve druhém čtvrtletí akcie ztrácejí téměř deset procent.

Firma Berkshire Hathaway začala kupovat akcie Applu v roce 2016. Berkshire je nyní největším akcionářem Applu mimo investiční fondy. Buffett již dříve označil Apple za jeden ze čtyř gigantů ve svém konglomerátu, za své druhé nejdůležitější podnikání po skupině pojišťoven a to díky generálnímu řediteli firmy Timu Cookovi.

Reklama

Jedenadevadesátiletý Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Podle časopisu Forbes je nyní Buffett v pořadí nejbohatších lidí na páté příčce.

Warren Buffett

Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem

Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.

Přečíst článek

Warren Buffett

Slabý kvartál. Buffettově Berkshire padl zisk o polovinu

Společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta vykázala za první čtvrtletí meziroční pokles čistého zisku o 53 procent na 5,46 miliardy dolarů. Konglomerát není imunní vůči zpomalující americké ekonomice, napsal zpravodajský server CNBC.

Přečíst článek

Mark Zuckerberg

Američtí miliardáři letos chudnou. Nahoru se derou indičtí magnáti

Výsledková sezona dokonala dílo zkázy na majetku většiny nejbohatších lidí planety. Poraženým dosavadního roku je zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jehož jmění kleslo o polovinu. Naopak neznámý indický miliardář Gautam Adani využívá komplikované situace na Ukrajině a v Číně a jeho přístavy mu vydělaly desítky miliard navíc za pár týdnů, vyplývá ze žebříčku miliardářů agentury Bloomberg.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme