Reklama

Buffett koupí polovinu podílu ropné společnosti Occidental Petroleum

Warren Buffett
ČTK
 ČTK

Konglomerát Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta získal povolení regulátorů ke koupi až polovičního podílu v ropné společnosti Occidental Petroleum. Informoval o tom server CNBC. Akcie firmy Occidental Petroleum v pátek díky této zprávě posílily o deset procent. Od začátku letošního roku si připisují přes 145 procent, těží z vysokých cen ropy.

Reklama

Společnost Berkshire Hathaway o povolení požádala v červenci. Argumentovala tím, že podíl ve výši maximálně 50 procent nebude mít negativní dopady na hospodářskou soutěž. Buffettův konglomerát již letos svůj podíl ve firmě Occidental Petroleum prudce zvýšil. V současnosti vlastní 188,5 milionu akcií podniku, což odpovídá zhruba pětinovému podílu, píše CNBC.

Zpráva o povolení ke koupi až polovičního podílu vyvolala spekulace o tom, že Buffett by časem mohl usilovat o úplné převzetí společnosti Occidental Petroleum. Podle analytiků se bude dál snažit nakupovat akcie firmy za co nejnižší ceny. „Pokládám za pravděpodobné, že Buffett to nakonec koupí celé,“ uvedl profesor financí David Kass z univerzity v Marylandu.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá desítky dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola.

Warren Buffett

Buffettova firma prodělala 43 miliard dolarů. Může za to pokles akcií Applu

Investiční firma Berkshire amerického miliardáře Warrena Buffetta vykázala za druhé čtvrtletí kvůli propadu akciových trhů čistou ztrátu 43,8 miliard dolarů. Minulý rok měla firma ve stejném období čistý zisk 28,1 miliardy dolarů. Informovala o tom agentura Reuters.

Přečíst článek

Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Podle aktuálního žebříčku miliardářů agentury Bloomberg je Buffett sedmým nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě kolem 104 miliard dolarů (více než 2,5 bilionu korun).

Reklama

Warren Buffett

Kdo zaplatil za oběd s Warrenem Buffettem 19 milionů dolarů?

Charitativní aukce, v níž se dražil oběd s americkým investorem a filantropem Warrenem Buffettem, vynesla rekordní částku. Ta poputuje do rukou sanfranciské charitativní organizace Glide, upozornila agentura Reuters.

Přečíst článek

Warren Buffett

Buffett zase konal dobro. Na charitu věnoval akcie Berkshire za čtyři miliardy dolarů

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett věnoval akcie své firmy Berkshire Hathaway zhruba za čtyři miliardy dolarů (94,3 miliardy korun) Nadaci Billa a Melindy Gatesových a čtyřem rodinným charitám. Dar je součástí Buffettova slibu, že se postupně vzdá téměř veškerého svého majetku.

Přečíst článek

Reklama

Související

Warren Buffett

Týden tradera: Buffett vyrazil na nákupy. Trhy vystrašil výbuch rakety v Polsku

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme