Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Unikátní Michelangelova kresba jde do aukce. Cena? Stamiliony korun

Michelangelo Buonarroti: A nude young man (after Masaccio) surrounded by two figures (výřez)
se svolením Christie´s
 ČTK

Aukční síň Christie's odhaduje cenu raritní kresby nazvané Nahý mladý muž (po Masacciovi) obklopený dvěma postavami na 30 milionů dolarů, tedy téměř tři čtvrtě miliardy korun.

Reklama

Aukční dům Christie´s nabídne v polovině května vzácnou kresbu z konce 15. století od italského renesančního malíře Michelangela Buonarrotiho. Kresba pochází z francouzské soukromé sbírky a je jedním z mála Michelangelových děl v soukromých rukou. Hodnotu Christie´s odhaduje na 30 milionů eur (zhruba 750 milionů korun).

Podle agentury ANSA kresba s názvem „Nahý mladý muž (po Masacciovi) obklopený dvěma postavami“ je jednou z nejstarších dochovaných Michelangelových kreseb. Podle odborníků se jedná o studii inspirovanou freskou Křest novověrců renesančního malíře Masaccia, která je umístěna ve florentském kostele Santa Maria del Carmine. Z kresby jsou patrné některé prvky Michelangelova rukopisu, například zdůrazněná mužská muskulatura.

Medvědí hlava od Leonarda Da Vinciho

Da Vinciho vzácná kresba jde do aukce. Vynese stamiliony

Jde o kresbu medvědí hlavy, která patří k hrstce Leonardových obrazů v soukromých rukách.

Přečíst článek

Autorství kresby bylo původně přisuzováno neznámému žákovi Michelangelovy školy. Francouzský soukromý sběratel ji získal v roce 1907. Až v roce 2019 odborníci aukční síně Christie´s přisoudili autorství samotnému Buonarrotimu.

V loňském roce Christie´s prodala za téměř devět milionů liber (266 milionů korun) další zajímavé renesanční dílo - kresbu medvědí hlavy o velikosti sedm krát sedm centimetrů od Leonarda da Vinciho. V roce 2000 se v aukci Michelangelova kresba zobrazující nahou mužskou postavu prodala za osm milionů liber (zhruba tehdejších 470 milionů korun).

Leonardo Da Vinci: Salvator Mundi

Fake za půl miliardy? Podle odborníků nejdražší obraz nenamaloval Leonardo

Aukční světový rekord drží obraz Salvator Mundi, který byl v roce 2017 prodán za neuvěřitelných 450 milionů dolarů. Odborníci muzea Prado nyní prohlásili, že jeho autorem není Leonardo da Vinci, ale že jej renesanční mistr nanejvýš autorizoval. Osudy tohoto obrazu jsou však ještě mnohem barvitější a točí se v nich opravdu hodně peněz.

Přečíst článek

V centru Prahy otevřel nový luxusní hotel Andaz

Pětihvězdičkový hotel Andaz Prague, který provozuje hotelová sít Hyatt, se nachází v historickém centru Prahy na Senovážném náměstí. Nabízí 152 pokojů, 24 apartmánů a 5 konferenčních místností navržených v partnerství s madridským designérským studiem Brime Robbins.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Luxus, který se letos vyplatil. Investice do luxusních komodit vydělaly více než akcie i zlato

Luxus, který se letos vyplatil. Investice do luxusních komodit vydělaly více než akcie i zlato

Přečíst článek
Daniel Pitín vystavuje v newyorské Nicodim Gallery

Jeden z nejúspěšnějších českých umělců Daniel Pitín vystavuje v New Yorku. Ukazuje stroj času

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme