Reklama

Křetínského obchodní partner Niel koupil palác v Paříži za pět miliard korun

Hotel Lambert v Paříži změnil majitele.
GFreihalter / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Veronika Kudrnová
vku

Pařížský realitní trh si připsal rekordní prodej. Hôtel Lambert na ostrově Île Saint-Louis nedaleko katedrály Notre-Dame a Sorbonny změnil majitele. Od katarského prince ho koupil telekomunikační magnát Xavier Niel, který je zároveň obchodním partnerem Daniela Křetínského, za více než 200 milionů eur (asi 4,9 miliardy korun), píše Bloomberg.

Reklama

Hôtel Lambert koupila v roce 2007 rodina katarského prince Abdullaha bin Chalífa Ál Tháního od bankéřské rodiny Rothschildů za 60 milionů eur. Nyní za něj od francouzského miliardáře inkasovala více než 200 milionů eur, tvrdí zdroje Bloombergu. Telekomunikační magnát Xavier Niel ani katarský princ obchod nekomentovali, podle expertů na realitní trh jde ale o nejdražší prodej soukromé nemovitosti v Paříži. O 100 milionů eur předčila dosud rekordní prodej Hotelu de Soyecourt z roku 2011.

Sídlo postavené v roce 1640 pro finančníka Jean-Baptiste Lamberta de Thorigny je dílem královského architekta Ludvíka XIV. Louise Le Vaua, který přispěl také k výstavbě zámku ve Versailles. Budova v minulosti hostila literáty, jako byli Voltaire či Jean-Jacques Rousseau. Mezi bývalými vlastníky velkolepé rezidence figurovala také polská princezna Anna Czartoryská či bankéř Guy de Rothschild.

Zámek Ořechov je na prodej.

Kaple nebo státem chráněná socha Jana Nepomuckého. Zámek Ořechov je na prodej

Nejenom bydlení na zámku, ale i možnost podnikání skýtá původně renesanční nemovitost v moravské obci nedaleko Zlína. Zámek Ořechov je kvůli tomu, že je poslední majitel v insolvenci, opět k mání.

Přečíst článek

Sídlo se nachází na okraji ostrova Île Saint-Louis na řece Seině a má rozlohu 4000 metrů čtverečních. Niel, zakladatel telekomunikační skupiny Iliad, v něm neplánuje bydlet. Prostory chce využít pro potřeby své kulturní nadace.  

Akvizice hotelu Lambert je možná dosud nejvýznamnější Nielovou investicí v oblasti nemovitostí, v Paříži už jich vlastní desítky. V žebříčku miliardářů podle Bloombergu mu s majetkem ve výši 8,4 miliardy dolarů náleží 279. místo.

Niel založil a většinově vlastní telekomunikační skupinu Iliad, která je čtvrtým největším mobilním operátorem v Itálii se zhruba osmiprocentním podílem na trhu. Niel a Křetínský každý vlastní 49 procent v holdingu Le Nouveau Monde (LNM), který je jedním z akcionářů skupiny Le Monde, vydavateli stejnojmenného deníku. Niel je také nadšený investor do startupů. V bývalém železničním depu ve 13. pařížském okruhu otevřel zatím největší startupový inkubátor na světě – Station F. 

Ceny nemovitostí v Paříži stejně jako jinde na světě rostou, z části i vlivem rozhodnutí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který snížil daně pro bohaté, což se mezi lidmi s vysokými příjmy setkalo s nadšeným ohlasem. Řada cizinců dokonce začala uvažovat o přesídlení do Francie.

Zámek Luka nad Jihlavou

Zájem o koupi zámků v Česku roste. I když stojí desítky až stovky milionů

Rostoucí inflace v posledních měsících přeje i prodeji zámků a historických objektů v Česku jako možnost dobré investice proti znehodnocování úspor, a to i když cena často památkově chráněných objektů činí až desítky milionů korun před nákladnou rekonstrukcí. A v Česku jich je stále ke koupi i opravě hned několik desítek, vyplývá z nabídek tuzemských realitních kanceláří.

Přečíst článek

>>>>>> Vše o realitním trhu včetně luxusních nemovitostí čtěte zde <<<<<<

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Huť František postavená ve stylu a způsobem původních lesních hutí se zachovala v původní podobě, stejně jako sklářská osada Na Kácku, jejíž je součástí.

Huť v obci Sázava si zahrála v Báječných letech. Teď ji nadace Vieweghů prodává

Přečíst článek
Benko do vězení! Heslo proti zakladateli společnosti Signa Holding Renému Benkovi se objevilo na staveništi v Theatinerstrasse v Mnichově už v dubnu

Kdo chce moc, nemá nic. Rakouský miliardář padl ke dnu a táhne s sebou známá jména

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme