Reklama

Kaple nebo státem chráněná socha Jana Nepomuckého. Zámek Ořechov je na prodej

Zámek Ořechov je na prodej.
Se svolením zámku Ořechov
Petra Jansová
pej

Nejenom bydlení na zámku, ale i možnost podnikání skýtá původně renesanční nemovitost v moravské obci nedaleko Zlína. Zámek Ořechov je kvůli tomu, že je poslední majitel v insolvenci, opět k mání.

Reklama

Přibližně 16 kilometrů od centra Uherského Hradiště, hodinu jízdy autem z Brna a 45 minut ze Zlína. Zámek Ořechov je jednoduše dostupný nejenom osobním autem, ale i meziměstskou dopravou. Objekt, jehož základní kámen byl položen v 16. století, je nejenom místem, kde lze pohodlně žít, ale nabízí i podnikatelské využití.

Zámek prošel zhruba před osmi lety obnovou – byly kompletně vyměněny rozvody, podlahy, povrchy stěn a stropů, hygienické zázemí nebo vytápění.

Objekt má tři nadzemní podlaží a z části využité podkroví. Stavba je částečně podsklepena. V přízemí je nově relaxační zázemí s bazénem.Ve druhém podlaží vznikly rostory pro pořádání svateb a kulturních akcí, třetí patro sloužilo k soukromým účelům.

Poslední majitel zámku, italský podnikatel Alessandro Alagia, je v insolvenci, zámek je kvůli tomu na prodej.

Reklama

O koupi zámku je čím dál větší zájem

V minulosti hrály v prodejích prim především menší zámecké nemovistosti, kupovali je nadšenci, kteří je roky opravovali se záměrem v nich bydlet. Těch ale kvůli pandemii a zdražování výrazně ubylo. „V tom jsem zaznamenala změnu na trhu," dodává Lenka Munter z realitní kanceláře Luxent.cz.

Zámecké objekty si podle ní nyní kupují většinou ti, kteří mají přebytek vlastních prostředků a potřebují rozložit rizika. V zámku obvykle plánují zčásti vlastní bydlení a zčásti komerční využití. „O tyto specifické reality je nyní velký zájem, registruji minimálně 50procentní nárůst. Je také mnohem větší zájem o historické nemovitosti, například zámky, po rekonstrukci nebo částečné rekonstrukci než před rekonstrukcí, o které byl větší zájem před pandemií,” říká Munter.

Typicky je to zámek střední velikosti, kde chce nový majitel s rodinou žít a zároveň podnikat a mít v něm sídlo firmy a nabízet třeba prostor pro svatby či eventy. Velké zámky mají ale také svoji klientelu, ideálně se hodí k přestavbě na hotel či různá zdravotnická zařízení.

Reklama

Související

Zámek Luka nad Jihlavou

Zájem o koupi zámků v Česku roste. I když stojí desítky až stovky milionů

Přečíst článek
Město Maenza se nachází 70 kilometrů jihovýchodně od Říma.

Italské město u Říma prodává domy. Za jedno euro mají i výhled na moře

Přečíst článek
Veřejná doprava v Londýně

Nájemné v Londýně razantně zdražuje. Nemovitosti ale budou podle ekonomů zlevňovat

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme