Reklama

Revoluce v ubytování přichází do Česka. Zákazník soutěží s cenou, kterou je ochoten za pokoj zaplatit

Amstredam
iStock
Petra Jansová
pej

Za dovolenou zaplaťte, kolik chcete nebo kolik můžete, láká rezervační platforma Midnightdeal od dneška už i české cestovatele. O spuštění platformy informovala společnost na svých webových stránkách.

Reklama

Platforma Midnightdeal rakouského startu-pu zprostředkovává ubytování na základě aukčního modelu, spojuje volné kapacity prémiových hotelů s cestovali, kteří si své ubytování nevybírají podle pevně dané ceny, ale nabízí svou vlastní během online aukce. Díky tomuto modelu tak lze dosáhnout až o 35 procent nižší cenu v porovnání s nejlevnějšími online sazbami.

„Celkem jsme zákazníkům ušetřili přes dva miliony eur. Rezervace přes Midnightdeal jim v průměru ušetří 35 procent ve srovnání s nejlevnějšími sazbami, které jsou dostupné online,” doplňuje říká Lukas Zirker, zakladatel Midnightdeal. 

Aktuálně má platforma přes 500 hotelových partnerů v přibližně 20 zemích včetně Česka a nadále se chystá rozšiřovat.

Česko je v žebříčku nejlepších pasů šesté na světě

Nejlepší pasy mají obyvatelé Lucemburska. Stěžovat si nemohou ani Češi, jsou v první desítce

Některé pasy jsou lepší než jiné. Ten nejlepší mají podle žebříčku Nomad Passport Index Lucemburčani. Češi jsou na místě šestém. Nejde ale jen o vízovou politiku, hodnotí se například i daňová povinnost nebo přístup k lidským právům v dané zemi, píše server CNBC.

Přečíst článek

Z tohoto rezervačního modelu těží i hoteliéři. Pronajmou díky němu více pokojů bez většího úsilí a současně si zachovávají plnou kontrolu nad cenami. „Přes dva miliony hotelových pokojů v Evropě zůstává každou noc prázdných, nabídka a poptávka se zde zkrátka nepotkávají. A to je bod, ze kterého vycházíme,“ dodává Zirker.

Reklama

Midnightdeal aktuálně spolupracuje s 500 hotely včetně hotelových řetězců v Německu, Rakousku, Chorvatsku, Itálii, Španělsku, Řecku, Nizozemsku či Slovinsku. Od luxusního ubytování v Alpách přes butikové hotely v Berlíně, Amsterdamu či Paříži po resorty v plážových destinacích nebo wellness hotely, včetně těch v Česku – tady je to například pětihvězdičkový Falkensteiner v centru Prahy či Chateau Monta Spa Resort v Mariánských lázních.

Ilustrační foto

Airbnb se oklepalo z pandemie. V zisku je i díky trendu „práce z pláže“

Delší pobyty, dražší nemovitosti a atraktivnější lokality vytáhly čisté zisky americké společnosti Airbnb za poslední čtvrtletí loňského roku k hranici 55 milionů dolarů. Šlo tak o druhý ziskový kvartál za sebou. Navzdory doznívající pandemii a omezení cestování byl rok 2021 nejsilnějším rokem společnosti, uvedl server CNBC.

Přečíst článek

Stanislav Zeman, Čedok

Ředitel Čedoku Zeman: Válka neválka, Češi mají chuť cestovat. Zájezdy letos zdražovat nebudeme

Češi nyní cestují mnohem víc než před pandemií, a chuť vycestovat do zahraničí nezmenšuje ani aktuální dění na Ukrajině a jeho dopady na tuzemskou ekonomiku. Covidové úspory navíc tuzemští cestovatelé utrácí za mnohem dražší zájezdy. „Podle předprodejů vidíme, že jsou útraty až o čtvrtinu vyšší než dříve. Češi si vybírají lepší a dražší hotely,“ dodává ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Přečíst článek

Reklama

Související

Tržby ve službách rostly napříč odvětvími, nejvíc ve službách napojených na turistiku

Přečíst článek
Paříž

Lepší než před covidem. Paříž se těší z přívalu turistů, hotely výrazně zdražují

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme