Reklama

Pohled na dubajskou Palmu z výšky bez nutnosti sedět v letadle

Palm Jumeirah v Dubaji
poskytnuto View at the Palm
Zdeněk Pečený

Nejvyšší budovu světa, dubajskou Burdž Chalífu, navštívil už leckdo. Na umělém souostroví Palm Džumeira se letos ve 54. patře otevřela poloprivátní vyhlídková terasa s výhledem na nejznámější člověkem vytvořené umělé ostrovy.

Reklama

250 metrů vysoko

Vyhlídková terasa v 52. patře nazvaná The View at The Palm je otevřená již od loňského roku, ale letos v únoru přibyl takzvaný The Next Level prostor o dvě poschodí výše. Ten za vyšší cenu nabízí o něco méně návštěvníků a nerušený, panoramatický výhled na Palm Džumeira, Arabský záliv či dubajskou Marinu.

Nová přístavba ve čtyřiapadesátém patře, která se nachází ve výšce 250 metrů nad zemí – tedy téměř dvaapůlkrát výše, než je vrchol nejvyšší tuzemské stavby AZ Tower, je nejvyšším vyhlídkovým bodem na Palm Džumeira. To ji činí také nejvyšším bodem na člověkem vytvořeném ostrově na světě. Nejlevnější vstupenky začínají zhruba na 1200 korunách. V ceně dražších vstupenek (dva tisíce korun) je také průvodce a přístup do VIP salonku, kde se podávají alkoholické nápoje.

Bruslení na vrcholu

Slavnostní otevření proběhlo za účasti Zahrou Lari, emirátské krasobruslařky. Vyhlídková plošina se na jeden den proměnila v ledovou plochu. Když Lari dopadla z vrtulníku na kluziště, užila si vyhlídkovou terasu po svém za doprovodu akrobatických kousků a otoček.

Vyhlídka se nachází na vrcholu The Palm Tower, která je součástí nákupního centra Nakheel Mall. To je pojmenované po developerské společnosti Nakheel, která budovala umělou Palm Džumeira a stejně tak Palm Džebel Ali a Palm Deira, ze které se později staly Dubai Islands.

Reklama

Španělská Valencie byla zvolena nejpříjemnějším městem pro expaty v roce 2022 podle žebříčku společnosti InternNations.

Kde se cizincům žije nejlépe? Ve Valencii. Paříž je opačný extrém a Praze sluší průměr

Miliony lidí brázdí kvůli práci svět. A pokud někdo uvažuje o práci v zahraničí, měl by pozornost zaměřit na španělskou Valencii. Město zvítězilo v žebříčku metropolí s nejlepšími podmínkami pro expaty před Dubají a možná překvapivě Mexico City. Praha obsadila 21. příčku a Paříž – v minulosti tolik vzývaná umělci a intelektuály – se naopak krčí u dna žebříčku pěti desítek měst od společnosti InterNations, který zveřejnil server CNBC.

Přečíst článek

Stadion Khalifa v Dauhá

Zdeněk Pečený: Katar (ne)chce být jako Emiráty

Vždy když se zdá, že se Katar svým pojetím islámu přiblíží ke Spojeným arabským emirátům, jako by někdo dupl na brzdu nebo rovnou zařadil zpátečku.

Přečíst článek

Endesa pavilon

GALERIE: Krásné, nebo bizarní? Jedenáctka pozoruhodných budov světa, které využívají energii ze slunce

Sluneční skála připomínající obrněný krunýř pásovce, terasovitá rýžová políčka z čínského venkova, koule s pohyblivou stěnou, obří nelogické puzzle nebo čínský drak či vlny. I takto mohou vypadat inspirace pro moderní domy budoucnosti, jejichž architekti při návrzích promýšleli, jak zakomponovat do budovy a jejího fungování slunce a jeho energii. Prohlédněte si jedenáct zajímavých budov světa s impozantní fasádou ze solárních panelů.

Přečíst článek

Reklama

Související

Beyoncé vystoupením v Dubaji naštvala část fanoušků.

Beyoncé dostala za vystoupení v Dubaji miliony dolarů. Podle části fanoušků se zaprodala

Přečíst článek
Ztvárnění nového nákupního centra plánovaného v novém luxusním hlavním městě Zimbabwe zvaného Cyber ​​City.

Pryč od chudoby, špíny a blackoutů. Zimbabwe staví nové město pro elity, za peníze z Číny

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme