Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Exotika je pro Čechy dostupná: Nově mohou létat přímo Vietnam, za 11 hodin a 30 tisíc na týden

Češi se od podzimu dostanou do Vietnamu přímo z Prahy.
Se svolením Der Touristik
Petra Jansová

Zájem o vzdálené exotické destinace roste. Ve srovnání s rokem 2019 i o více než 50 procent. Po Thajsku, Dominikánské republice nebo Zanzibaru nově Češi přímo z Prahy doletí i do Vietnamu a na Kubu.

Reklama

Cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours (sdružené pod DER Touristik) reagují na zájem a přicházejí pro nadcházející zimní sezónu se dvěma novými destinacemi, kam Češi doletí přímo z Prahy. Kromě největšího vietnamského ostrova Phu Quoc a Kuby využijí Airbus A 350-900 španělských aerolinek World2fly i pro charterové lety do Dominikánské republiky.

„Budeme mít k dispozici úplně nové letadlo, takže věřím, že už samotný let bude pro klienty zážitkem. Díky vlastnostem letadla navíc budeme schopni nabídnout i nejlepší cenu,“ vysvětluje detaily kontraktu Jiří Jelínek, předseda představenstva skupiny DER Touristik Eastern Europe.

Thajsko 2023

REPORTÁŽ: V Thajsku stojí Red Bull sedm korun. A taky je to krásná země

Thajsko bývalo rájem batůžkářů. Po pandemii se však otevřelo všem turistům, k čemuž přispívají také přímé lety z Prahy do provincie Krabi. Stojí to za to? Jednoznačně ano.

Přečíst článek

Více než 400 lidí na palubě

Z pražského letiště bude letoun o kapacitě 432 cestujících létat třikrát týdně, v úterý, ve středu a čtvrtek, a to od začátku října. V základní ceně letenky budou mít klienti nárok na hlavní jídlo o třech chodech, svačinu nebo snídani.

Týdenní dovolená na Kubě či Dominikánské republiky začíná na 30 tisících, ve Vietnamu na 33 tisících korun. Například cesta na ostrov Phu Quo bude trvat 10 hodin a 45 minut.

REPORTÁŽ: Navštívili jsme nejvoňavější kout světa. Je jím Salála v Ománu

REPORTÁŽ: Navštívili jsme nejvoňavější kout světa. Je jím Salála v Ománu

Ideální klima, 30 stupňů, příjemné moře. Za 10 minut se přesunete do hor a za půl hodiny můžete kráčet po měsíční krajině místní pouště. Salála v Ománu je okouzlující místo, odkud putují voňavé františky do celého světa. A děje se tak již tisíce let. I proto to tady všude voní omamnými éterickými oleji z pryskyřic.

Přečíst článek

Skupina DER Touristik nevylučuje ani možnost, že by v případě, že se plně nepodaří naplnit kapacity letadla, prodávala pouze letenky.

O exotické destinace je totiž mezi Čechy velký zájem, což potvrzují data z pražského letiště. „V uplynulých měsících výrazně rostl počet výjezdů Čechů do zahraničí. V případě vzdálených exotických destinací je tento nárůst ve srovnání s roky 2018 a 2019 až 74procentní,“ přibližuje Roman Pacvoň, manažer rozvoje leteckých spojení z Letiště Václava Havla.

Na zvýšenou poptávku Čechů po dálkových destinací reaguje i konkurenční cestovní kancelář. K už zavedeným destinacím jako je Zanzibar nebo Thajsko, Čedok od letošního prosince nabízí Srí Lanku, od ledna pak africkou Keňu.

Nejlepší výsledek v historii. Cestovní ruch v Česku letos definitivně vychází z covidového stínu

O Česko je mezi turisty opět zájem, nejvíce mezi těmi domácími. Celkem se v tuzemských hotelech a dalších ubytovacích zařízeních ubytovalo letos od ledna do března bezmála 3,8 milionu lidí. Převažují domácí návštěvníci nad těmi zahraničními, a to v poměru zhruba 2,1 milionu ku 1,7 milionu, ukazují čerstvá data Českého statistického úřadu.

Přečíst článek

Letenky v EU jsou po Covidu o polovinu dražší

Letenky v EU jsou po covidu o polovinu dražší, lidé volí cestování vlakem

Průměrná cena letenek v Evropě je o 58 procent vyšší než před pandemií, ukazují to data vyhledávací platformy Omio. Vzrostla naopak popularita vlakové dopravy.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Ani požáry a spáleniště neodradily turisty od hrátek u moře, jako ve čtvrtek 27. července 2023 na pláži poblíž vesnice Gennadi na ostrově Rhodos v jihovýchodním Řecku v Egejském moři.

Dalibor Martínek: Češi si za drama na Rhodosu můžou sami. Cestovky nejsou charita

Přečíst článek
Bílý žralok

PŘEHLEDNĚ: Za žraloka u pláže peníze z pojistky nezískáte, za starost o nemocného psa ano. Kdy pojišťovna uzná storno?

Přečíst článek
Cestovní kancelář Čedok loni meziročně více než zdvojnásobila tržby na přibližně pět miliard korun.

Čedok hlásí nejúspěšnější rok své existence. S pěti miliardami tržeb za 2022 má našlápnuto na ještě více

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme