Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Covid vystřelil zájem o luxusní dovolené. Před davy bohatí utíkají i na jižní pól

Zájem o luxusní dovolené vzrostl
iStock
Petra Jansová

Soukromý tryskáč, ostrov nebo jachta jsou hlavními prioritami pro čím dál větší počet cestovatelů. Segment luxusních dovolených během pandemie nebývale narostl a stejně tak i zisky cestovních kanceláří, které je zajišťují.

Reklama

Cena, kterou jsou lidé za dovolenou ochotni utratit, se zvyšuje. Stejně tak počet zájemců, kteří tento typ cestování upřednostňují. „Jde o globální trend, částky, které jsou klienti luxusních cestovek ochotni zaplatit za vysněnou dovolenou, nebývale narostly,“ uvedla pro server CNN Jaclyn Sienna India. Před pandemií si klienti její cestovky obvykle pronajímali jachty za asi 200 tisíc dolarů na týden, nyní je to až milion dolarů za stejnou dobu.

A vzrostly i výdaje za ubytování, z předpandemických 10 tisíc dolarů za noc se vyšplhaly až k současným 35 tisícům dolarů za noc.

Domy za jedno euro. Víme, kde všude je nabízí. Historické centrum městečka Ragusa Ibla na Sicílii.

Domy za jedno euro. Víme, kde všude je nabízí

S možností pořídit si dům za jedno euro přišlo před několika lety pár městeček na Sicílii. V současné době se k projektu připojilo přes 40 italských obcí a zdá se, že levné nemovitosti si nachází své kupce. Která města dům za euro nabízí a jak tento koncept vůbec funguje?

Přečíst článek

Další nárůst odvětví potvrzuje i analýza Allied Market Research. Zatímco v roce 2019 dosahoval úrovně 946 miliard dolarů, v roce 2027 to bude až 1,19 bilionu dolarů
Analytici rovněž předpokládají, že půjde o nejrychleji rostoucí segment cestovního ruchu. Klíčovými faktory je kromě proměny priorit cestovatelů i nárůst příjmů vyšší a střední třídy a zájmu trávit víc času s rodinou.

Razantní nárůst odvětví analytici připisují především nárůstu příjmů střední třídy v zemích jako je Čína, Hongkong, Indie nebo Malajsie. Asijsko-pacifičtí milionáři podle aktuálních statistik ovládají větší bohatství než ti ze Severní Ameriky. 

Rodinný dům architektů.

Symbióza moderny a tradice. Tak to vypadá, když si tvoří domov architekti

Hledali útěk před ruchem velkoměsta a místo vhodné pro vytvoření nového domova našli v historické části Trhových Svin. Dva domy architekti Barbora a Jiří Weinzettlovi spojili v jeden.

Přečíst článek

Pandemie přinesla změnu trendů 

Zájem o luxusní cestování nepoklesl ani během pandemie. Ta přinesla do odvětví i řadu nových trendů. „Ti nejbohatší objevili nová místa. Zhruba tak před šesti měsíci začali ve velkém létat soukromými letadly na Fidži nebo do Thajska,“ dodává Jaclyn Sienna India pro CNN.

Změnily se nejenom destinace ale celkově i chování klientů. Kvůli nejistotě ohledně karanténních omezení objednávají dovolenou na poslední chvíli a výrazně poklesla i poptávka po zprostředkování dopravy, milionáři si totiž pořídili vlastní jachty a soukromé tryskáče. 

„Jednou z hlavních motivací je snaha trávit více času s rodinou a přáteli kvalitně. Podobný trend jsme mimochodem mohli sledovat i po 11. září,“ vysvětluje Geoffrey Kent, zakladatel společnosti Abercrombie & Kent (A&K), která je jedním z hlavních hráčů na trhu. 

Jak chutná v pražské restauraci Bruxx.

Dvakrát smažené hranolky a 60 druhů piv. Tak chutná Belgie v pražském Bruxxu

Francouzi mají víno, Irové whisky a Belgičané pivo. Šedesát druhů lahvového a osm druhů na čepu lze ochutnat například v pražském podniku Bruxx. Na jejich jídelním lísku kromě speciálně kvašeného moku lze najít i další tradiční belgické pokrmy – od dvakrát smažených hranolek přes mušle, ústřice až po lutyšské vafle.

Přečíst článek

Podle něj teď cestovatelé před dovolenou ve městech dávají přednost aktivnímu pobytu v přírodě. Ať už jde o zimní plavbu kolem Laponska, potápění v jižním Pacifiku nebo safari v Keni. Novým cestovatelským trendem, který přinesla pandemie je tzv. „edventure“ – tedy tématické výlety za poznáváním (zkratka vznikla spojením anglických slov education a adventure - pozn. red.). Od kulinářských dovolených po sledování ptactva. 

V případě destinací pak jasně vévodí ty, kde nehrozí davy turistů – například Saúdská Arábie nebo jižní pól.

Chlebíček v karlínském bistru Jana Paukerta

Chlebíček je český vynález. Znají ho turisté a pochutnávají si na něm i vegani

Francouzi mají amuse bouche, Britové sendvič a Češi chlebíček. Jak se změnil za 100 let? A dá se na něm vydělat?

Přečíst článek

Vít Soural, Flat Zone

Syn miliardáře Sourala expanduje na Slovensko se srovnávačem cen bytů

Vít Soural, syn miliardáře a majitele developerské společnosti Trigema Marcela Sourala, chystá vstup na slovenský trh se svým start-upem Flat Zone, který se věnuje datové analytice. Cenové mapy bytů, které tvoří, patří k nejpřesnějším z těch, jež jsou v Česku k dispozici. Ve výhledu je také Polsko. Marcel Soural se letos poprvé ocitl v žebříčku časopisu Forbes mezi sto nejbohatšími obyvateli Česka, jeho majetek Forbes odhaduje na 2,6 miliardy korun.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Pláž Lustica Bay v Černé Hoře.

Dovolená může stát i 20 milionů, říká šéf luxusní cestovky. Bohatí milují soukromé tryskáče a jachty

Přečíst článek
Záběr na ztroskotaný Titanic pořízený v roce 1986 nedlouho po objevení slavného vraku.

Co spojuje oběti ponorky u Titaniku a Petra Kellnera? Láska miliardářů k riziku a extrémním zážitkům

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme