Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Na kolik vyjde soukromá návštěva Eiffelovky nebo dobytí Jižního pólu?

Dobytí Jižního pólu může vyjít až dva miliony.
Se svolením EliteVoyage
Petra Jansová
pej

Privátní návštěva Eiffelovky nebo setkání s papežem? Za jaké další zážitky jsou si ochotní připlatit movití cestovatelé?

Reklama

Nároky českých i slovenských miliardářů se rok od roku zvyšují, stejně tak i průměrná cena, kterou jsou ochotni za týdenní dovolenou pro dva zaplatit. Loni to v cestovce EliteVoyage bylo kolem 700 tisíc. Luxusní dovolená na míru se ale může vyšplhat klidně na třicetinásobek. 

Nejčastěji bohatí Češi a Slováci (mezi klienty EliteVoyage patří i 25 ze 100 nejbohatších Čechů, pozn. aut.) vyráží na Maledivy. Láká je celoročně příjemné počasí a také kvalitní hotely. V létě pak ostrov v Indickém oceánu mění za bližší evropské destinace: Itálii, Řecko nebo Francii.

Na cestovatelské hity nejbohatších Čechů se můžete podívat do následující galerie.

Výjimkou ale nejsou ani výjimečné zážitky, třeba mít Eiffelovu věž sám pro sebe. „Návštěva probíhá po 23:00, kdy se věž uzavře běžným návštěvníkům. Zprostředkování tohoto zážitku vyjde na stovky tisíc korun,“ přibližuje Petr Udavský, šéf a spolumajitel EliteVoyage.

Milovníci umění pak mohou využít možnosti privátní návštěvy Louvre, pařížských katakomb, zámku v Chantilly či římské Sixtinské kaple a vatikánských muzeí. Prohlídka probíhá před oficiálním otevřením či po oficiální otevírací době. A jsou i tací, kteří touží po schůzce s hlavou katolické církve. I to podle Udavského lze zařídit.

Bydlet jako král. Podívejte se, jak vypadá luxusní apartmá v Dubaji za 100 tisíc na noc

Jak vypadá hotelové apartmá, které na jednu noc stojí více než dva průměrné měsíční platy v Česku? Podívejte se v galerii.

Přečíst článek

S cestovkou lze dobýt i Jižní pól, a to za více než dva miliony korun. „Do země věčného ledu poletíte privátním letadlem z Kapského města. Osmidenní výlet spojený s návštěvou kolonie tučňáků vyjde jednu osobu kolem 2,2 milionu korun. Návštěva samotné Antarktidy se dá stihnout i za jeden den s tím, že “na ledu” strávíte minimálně tři hodiny. Takový výlet pak pořídíte za částku kolem 320 tisíc korun,“ uzavírá Udavský.

Dovolené o Vánocích jdou na dračku. Vítězí Egypt, Maledivy či Kanáry
video

Dovolené o Vánocích jdou na dračku. Vítězí Egypt, Maledivy či Kanáry

Navzdory nejisté ekonomické situaci Češi na cestování nezanevřeli, a i o letošních Vánocích vyrazí do zahraničí. A ve srovnání s předchozími covidovými sezónami jich bude cestovat mnohem víc.

Přečíst článek

Invia nabízí nákup zájezdů na třetiny. Ekonomové před tím varují

Revoluce v zájezdech. Lidem bude stačit na dovolenou v cizině tisícovka, nabízí největší prodejce zájezdů u nás. Zbytek doplatí později

Cestovní agentura Invia se dohodla s fintechovou společností Skip Pay patřící do skupiny ČSOB a bude nabízet možnost koupit si zájezd za třetinu. Zbytek pak zákazník doplatí později. Do prodeje zájezdů tak dorazily odložené platby známé třeba z e-shopů. Lidé si tak budou moci „půjčit“ za dovolenou, což však podle ekonomů není správné chování.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Pětipatrová budova obsahuje sedm pokojů. Každý z nich je dostatečně velký pro manželskou postel, malou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou

FOTOGALERIE: Nejužší hotel světa nemá na šířku ani tři metry. Ukrývá sedm vybavených pokojů

Přečíst článek
Hotelový resort Echo na Antarktidě

Seriál: Kde strávit silvestrovskou noc? Pětihvězda na Antarktidě je symbolem opravdového luxusu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme