Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Symbióza moderny a tradice. Tak to vypadá, když si tvoří domov architekti

Rodinný dům architektů.
Alex Shoots Buildings
Petra Nehasilová
pej

Hledali útěk před ruchem velkoměsta a místo vhodné pro vytvoření nového domova našli v historické části Trhových Svin. Dva domy architekti Barbora a Jiří Weinzettlovi spojili v jeden.

Reklama

„V úzkých ospalých uličkách vedle travnatého plácku na Kozinově náměstí jsme skryti před ruchem okolní dopravy. Přitom nás jen pár kroků dělí od centra s obchody, službami a úřady, od škol, kina, divadla i nádraží,“ přibližují Weinzettlovi z ateliéru A111.

Rekonstrukci domu vnímají architekti jako dostačující alternativu k výstavbě na předměstích, která tak často nevhodně ubírá žádoucí volnou plochu.

Na výsledek rekonstrukce se můžete podívat v následující galerii:

Reklama

Terasa, herna pro děti i dílna se zdviží

„Na výrazně menší ploše jsme vytvořili stavební program, kterému nechybí dostatečně velký obytný prostor s navazující venkovní terasou, podkroví s dětskými pokojíky a hernou, ložnice s vlastním koupelnovým zákoutím, zahrádka s ovocnými stromy, dvě garážová stání a velká dílna se zdviží,“ popisují pozitiva rekonstrukce.

Nový domov pro sebe vytvořili v objektu, který vznikl propojením dvou sousedních domů. Oba byly na začátku v nepříliš dobrém stavu. Jeden prošel výraznou a nevhodnou stavební úpravou. Druhý se nacházel v havarijním stavu.

Výstavba bytů, ilustrační foto

Hypoindex: Úroky z hypoték začínají růst

Banky letos za tři čtvrtletí sjednaly hypotéky za více než 300 miliard korun. Trh stále roste rekordním tempem.

Přečíst článek

Oba domy tak musely projít „očištěním“. Architekti se zbavili nevhodných zásahů, například velkého vikýře s balkonem a plastových oken.

„Za přizdívkami jsme také objevili původní kamenné zdivo a drobné, pro nás cenné, historické fragmenty,“ uzavírají architekti.

Jak chutná v pražské restauraci Bruxx.

Dvakrát smažené hranolky a 60 druhů piv. Tak chutná Belgie v pražském Bruxxu

Francouzi mají víno, Irové whisky a Belgičané pivo. Šedesát druhů lahvového a osm druhů na čepu lze ochutnat například v pražském podniku Bruxx. Na jejich jídelním lísku kromě speciálně kvašeného moku lze najít i další tradiční belgické pokrmy – od dvakrát smažených hranolek přes mušle, ústřice až po lutyšské vafle.

Přečíst článek

Novostavby, ilustrační foto

Hypotéky s delší fixací jsou paradoxně nejlevnější

Úrokové sazby nadále rostou, ale zájem o hypoteční úvěry zatím nepolevuje.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme