Reklama

Nové náměstí, lavičky i stromy. Tak už za pět let bude vypadat tržnice v Holešovicích

U bývalé vodárenské věže vznikne nové náměstí s kašnou.
Se svolením Pražské tržnice
Petra Jansová
pej

Pražská tržnice v Holešovicích se změní podle návrhu architektonického studia Perspektiv, které se svým návrhem vyhrálo mezinárodní architektonickou soutěž.

Reklama

„Navrhujeme nové “meziprostory” Pražské tržnice se zachováním lidského měřítka a čitelné struktury. Plochy členíme pomocí různorodé dlažby a drobných detailů. Redukcí plotů na nezbytné provozní minimum současně otevíráme celý areál městu. Klíčovým tématem pro nás bylo doplnění stromů v prostoru,” komentují návrh jeho autoři a zakladatelé studia Perspektiv Martin Stára a Ján Antal.

Na to, jak bude vypadat Pražská tržnice se můžete podívat do následující galerie.

Práce na projektu bude trvat zhruba tři roky. Stavební práce jsou rozděleny do několika etap tak, aby nebyl narušen provoz celého areálu. Prvních změn se návštěvníci dočkají za pět let.

Všechny soutěžní návrhy jsou až do června k vidění na výstavě Meziprostory Pražské tržnice: výstava výsledků architektonické soutěže v historické budově jateční Burzy.

Reklama

Ondřej Chybík, architekt

Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík

Architektonický ateliér Chybik+Kristof se podepsal pod spoustu projektů od rezidenčních staveb po veřejné nebo experimentální jako je food market Manifesto v Praze. Za svoji práci byli architekti z Brna také mnohokrát oceněni, naposledy zaujali porotu prestižní MIPIM Awards projektem Vinařství Lahofer. „Vytváří se povědomí nejenom o nás, ale i o české architektuře, ale vlastně i o tom, že se na Moravě vyrábí víno. To považuji za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro newstream.cz jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.

Přečíst článek

Okolí stanice Metra D

Urbanismus kolem stanice Olbrachtova navrhnou nizozemští architekti

Urbanismus u stanice metra D Olbrachtova navrhnou architekti nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, jejichž projekt vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.

Přečíst článek

Reklama

Související

Kunsthalle Praha.

FOTOGALERIE: Pražská Kunsthalle má prestižní Grand Prix Architektů. Podívejte se

Přečíst článek
Le Monde Headquarters v Paříži navrhlo studio Snøhetta.

O Prahu je zájem. Do soutěže o podobu Vítězného náměstí se přihlásila velká zahraniční studia

Přečíst článek
Vltavská filharmonie

Vltavská filharmonie: Stát by měla do 10 let a stane se symbolem Prahy, říká urbanista

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme