Reklama

Kde je ráj digitálních nomádů? Vysoko v žebříčku atraktivních lokalit je i Praha

Praha se umístila na 11. místě žebříčku.
Pixabay
Petra Jansová

Melbourne, Dubaj, Londýn nebo Praha? Česká metropole se v žebříčku společnosti Netpick umístila v top 15 nejlepších destinací digitálních nomádů na světě.

Reklama

Pandemie akcelerovala rozvoj fenoménu zvaný digitální nomádství. Přesto jen několik málo zemí přijalo předpisy, které by jim z tohoto trendu dnešní doby pomohly těžit. Server Netpick sestavil celosvětový žebříček měst podle toho, jaké podmínky pro digitální nomády nabízí. Praha se umístila vysoko.

Web Netpick zkoumal podmínky  v 75 hlavních městech na celém světě, aby zjistil, která jsou ideálním místem pro digitální nomádství. „Uplynulý rok ukázal, že digitální nomádství není jen životním stylem, ale může prospěšný pro celou společnost,“ konstatoval zakladatel společnosti Nestpick Omer Kucukdere.

Tým společnosti se zabýval třemi kategoriemi. První zahrnovala výzkum nákladů, jako je výše pronájmu a dostupnost prostorů (například coworkingových) nebo dostupnost a rychlost internetového připojení.

„V druhé kategorii jsme se zaměřili na to, jak snadné je pro cizince z daného místa práci provádět. Zkoumali jsme, zda mají země pro takové případy speciální víza, či přizpůsobenou finanční infrastrukturu například v možnosti daňových odpočtů,“ přiblížil Kucukdere s tím, že se zaměřili i na analýzu základních lidských práv.

Reklama

Naposledy se při sestavování žebříčku tým zaměřil i na životní úroveň. 

Kompetní žebříček najdetet zde.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme