Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Kapverdy se otevírají investorům. Akce Choose Cabo Verde ukáže byznys potenciál ostrovů

Kapverdy se otevírají investorům. Akce Choose Cabo Verde ukáže byznys potenciál ostrovů
Česko-kapverdská obchodní komora, užito se svolením
 nst
nst

Ostrovy zeleného mysu, jak se Kapverdám přezdívá, nejsou jen turisty vyhledávanou destinací. Skýtají v sobě také velký byznysový potenciál. O jaké příležitosti jde, ukáže konference s hlavním mottem „Choose Cabo Verde“. Uskuteční se v Praze ve čtvrtek 29. června 2023 od 9 do 17 hodin v Hotelu Ambassador v Praze. Newstream je mediálním partnerem akce.

Reklama

Konferenci o byznys příležitostech Kapverdských ostrovů pořádá Česko-kapverdská obchodní komora. Na akci vystoupí Mónica Sofia Duarte, hrdá Kapverďanka, realitní byznysmenka a zakladatelka Česko-kapverdské obchodní komory. 

Příběh podnikatelky Móniky Sofie Duarte jsme přinesli zde. 

Na konferenci se dále vystoupí Kateřina Ostrá, cestovatelka a zástupkyně Cestuji za KAČKU. Mezi přítomnými bude také Martin Landa, tajemník Česko-kapverdské obchodní komory. Tito speciální hosté účastníkům poskytnou pohled z první ruky, vysvětlí, proč jsou Kapverdy pro investory strategickou a výhodnou volbou a důležitou křižovatkou mezi Afrikou a Evropou. 

 Témata konference

  • Budoucnost rozvoje na Kapverdách

Jaké jsou předpoklady pro budoucí rozvoj v oblasti infrastruktury, cestovního ruchu a podnikání na Kapverdách. Zástupci obchodní komory představí, jaké jsou hlavní výzvy a příležitosti tohoto fascinujícího souostroví.

  • Podnikání na Kapverdách

Konference nabídne detailní pohled na podnikatelské prostředí ostrovů, včetně právního prostředí, možností financování a přístupu k místním trhům.

  • Kapverdy Za Kačku

Kateřina Ostrá, známá z Cestuji za Kačku, účastníkům akce poskytne unikátní pohled na Kapverdy z perspektivy cestovatelky. Podělí se o své zkušenosti, dojmy a tipy pro ty, kteří chtějí tyto ostrovy v jižní části Severního Atlantiku navštívit.

  • Financování a investice do nemovitostí

Reč bude také o možnostech financování a investování do nemovitostí na Kapverdách. Jaký je současný stav realitního trhu a jaké jsou předpokládané trendy? I tyto otázky zodpoví zástupci obchodní komory. 

Předmětem diskuse bude i sociální a kulturní rozvoj Kapverd, řeč bude o systému vzdělávání, zdravotnictví i environmentálních výzvách a dalších oblastech zájmu neziskové organizace Naděje Cabo Verde.  

Mónica Sofia Duarte

Filantropka: Charita bez byznysu nejde. Podnikám, abych mohla pomáhat

Samoživitelky bez příjmů, africké vdovy s malými dětmi, sociální pracovníci nebo lidé s mnoha půjčkami, to vše jsou lidé, kteří jsou dnes ve společnosti často zcela neviditelní. Proto je třeba o nich hovořit a pomáhat jim, aby se nestávali těmi dalšími, kteří plavou mimo sociální záchranný systém, zaznělo opakovaně v diskusích dalšího klubového setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen. Květnové setkání inspirativních žen se uskutečnilo v prostorách Česko-kapverdské obchodní komory a Nadačního fondu Naděje Cabo Verde pod záštitou členky klubu a šéfky této obchodní komory Móniky Sofie Duarte. 

Přečíst článek

video

Mónica Sofia Duarte: Moje mise jsou Kapverdy. A taky chci přinášet radost

„Vše co dělám, je s myšlenkou na Kapverdy. Chci jim pomoci rozvíjet se,“ říká úspěšná modelka a hlavně podnikatelka Mónica Sofia Duarte. V pořadu Newstreamu Značka: Osobně vzpomíná, že se nenarodila do privilegované rodiny a úspěch nemá zadarmo. Mónica Sofia vyrůstala v chatrči na jenom z Kapverdských ostrovů v srdci Atlantiku jako sirotek, do školy chodila jako mnoho dalších afrických dětí pěšky i několik hodin. Přes to všechno je z ní dnes úspěšná realitní byznysmenka. A Česko na její cestě sehrálo velmi významnou roli.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme