Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

zahraniční nemovitosti - informace o tématu

Lyžařské středisko Gstaad ve Švýcarsku

Kam se hrabou chalupy v Krkonoších. V Alpách metr čtvereční vyjde na milion

Realitní trhy se otřásají víceméně na celém světě. Tak trochu stranou propadu cen a významnému ochlazení poptávky stojí luxusní nemovitosti v Alpách.

Přečíst článek

Za vily v Dubaji platí kupci absurdní ceny. Je to otázka času, kdy se trh zhroutí

Přečíst článek

Ještě levnější než ve Španělsku. Byt v Hurghadě se dá koupit i za půl milionu

Přečíst článek

Zakladatel Amazing Places: Hledáme českou stopu v cizině. Chtěli bychom i Šmejcův ostrov

Přečíst článek
Spojené státy ztrácejí lesk. Cizinci přestali kupovat tamní nemovitosti

Spojené státy ztrácejí realitní lesk. Cizinci přestali kupovat tamní nemovitosti

Zahraniční kupce od pořízení nemovitosti odrazují především vysoké ceny, nejen samotných domů, ale i všeho ostatního.

Přečíst článek
Na kolik vyjde apartmán na Kapverdách.

Na chatu do Afriky? Na Kapverdách se dá koupit apartmán za milion

Kapverdy nejsou jen synonymem pro luxusní dovolenou, ceny tamních nemovitostí přináší i zajímavé investiční příležitosti. Apartmány nebo vily tam začali kupovat i Češi. Vyjde je to totiž levněji než v Česku.

Přečíst článek
Češi kupují v Černé Hoře i luxus.

Byt v černohorském Monte Carlu vyjde o třetinu levněji než na Lipně

Češi dobývají Balkánský poloostrov. Do Chorvatska nebo Albánie už dávno nejezdí jen na dovolenou, ale i investovat do nemovitostí. A jejich pozornosti neunikla ani další balkánská země, Černá Hora. I pro ni totiž platí, že byt tam vyjde levněji než v tuzemsku.

Přečíst článek
Mick Jagger prodává floridskou rezidenci. Žádnou okázalost nečekejte

Mick Jagger a jeho o 43 let mladší partnerka prodávají floridskou rezidenci. Je docela skromná

Téměř osmdesátiletý rock'n'rolový veterán Mick Jagger a jeho o více než polovinu mladší partnerka se zbavují rezidence na Floridě. Za dům u jezera požadují „přátelských" 3,5 milionu dolarů (76,1 milionu korun).

Přečíst článek

Kapverdy se otevírají investorům. Akce Choose Cabo Verde ukáže byznys potenciál ostrovů

Ostrovy zeleného mysu, jak se Kapverdám přezdívá, nejsou jen turisty vyhledávanou destinací. Skýtají v sobě také velký byznysový potenciál. O jaké příležitosti jde, ukáže konference s hlavním mottem „Choose Cabo Verde“. Uskuteční se v Praze ve čtvrtek 29. června 2023 od 9 do 17 hodin v Hotelu Ambassador v Praze. Newstream je mediálním partnerem akce.

Přečíst článek
Americké líbánky s portugalskými zlatými vízy končí. Digitální nomádi se houfně vracejí do Států

Zlatá víza skončila, Američané jdou z Portugalska domů

V posledních třech letech bylo Portugalsko zemí zaslíbenou pro americké expaty. Romanci je však konec, napsala agentura Bloomberg. Důvodem je únorové zrušení udělování zlatých víz pro zahraniční experty i prudký růst cen nemovitostí a nájmů.

Přečíst článek
Vila v Chorvatsku

Domek na pláži není jen pro bohaté, když se o něj umíte podělit

Apartmán u moře či v Alpách už není jen pro bohaté. Pro ty, kteří zrovna nedisponují volnými desítkami milionů, je tu podílové spoluvlastnictví. Do Česka tento model nově přináší platforma Tuseca.

Přečíst článek

Češi a Slováci prchají na Tenerife. Život je tam levnější než v Praze

Češi si Kanárské ostrovy oblíbili jako dovolenkovou destinaci již dávno, s postupující válkou na Ukrajině a jejími následky v podobě drahých energií, ale o nich začali uvažovat také jako o dlouhodobém útočišti. „Když začaly padat bomby i na západě Ukrajiny, tak lidi v Košicích začali řešit, kam utéct,“ říká v rozhovoru pro Newstream Vlastimil Hájek z realitky TenerifeReal.

Přečíst článek
Vídeň, ilustrační foto

Ve Vídni byty zlevňují o 13 procent, nejvíc z Evropy. Ani tak je Rakušané nechtějí

Byty ve Vídni razantně zlevňují. Téměř 13procentní propad cen ale ještě nenarazil na své dno. Stále ještě vysoké ceny, metr čtvereční vyjde na více než 160 tisíc korun, žene Rakušany do nájmu.

Přečíst článek
Tuto vilu v turistické oblasti Phuket můžou vlastnit i Češi.

Češi skupují luxusní apartmány v Thajsku. Stojí méně než garsonka v Ústí

Sen o vlastním domě v Malaze, Chorvatsku nebo na Tenerife si již splnila spousta Čechů. Nyní jejich sny směřují o poznání dál. Díky přímým letům, ale také pro stabilní klima i bezpečnostní situaci stále více Evropanů touží po domě v Thajsku. A platí to i pro Čechy, ačkoli to je s vlastnictvím nemovitosti v Thajsku poněkud složitější.

Přečíst článek
Reklama

News box

Německá ✈️ letecká společnost Lufthansa požádala Evropskou komisi, aby jí schválila převzetí kontrolního menšinového podílu v italské společnosti ITA Airways. Lufthansa má v rámci navýšení kapitálu získat 41procentní podíl v aerolinkách ITA za 325 milionů eur (7,9 miliardy korun).
Akcie na pražské burze v letošním roce rostou, index PX od ledna do konce listopadu 📈 stoupl o 1️⃣5️⃣,6️⃣ procenta na 1389,2 bodu. Nejvíce od počátku roku posílily akcie ČEZ. Naopak nejvíce oslabily akcie Pilulky. V listopadu burza zisky dále zvýšila. ČTK to dnes řekl makléř Wood & Company Vladimír Vávra.
Zdravotníci v nemocnicích zřejmě  budou moci mít čtyřiadvacetihodinové služby. Přestane platit nedávno přijaté ustanovení o další dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo protesty lékařů. 
Správa železnic (SŽ) 🤝 podepsala s odbory kolektivní smlouvu na příští rok. Se zástupci všech devíti odborových centrál se generální ředitel Jiří Svoboda dohodl na růstu tarifních mezd o 4,2 procenta a zachování dosavadních benefitů. Do konce roku by také měli zaměstnanci dostat mimořádnou odměnu.
Vlašimskému výrobci munice Sellier & Bellot loni 📈 stouply celkové tržby na 7️⃣,1️⃣ miliardy korun z předloňských 5,8 miliardy korun. Tržby za střelivo vzrostly na 5,9 miliardy korun ze 4,8 miliardy korun. Čistý zisk přesáhl jednu miliardu korun. 
Maďarsko  nepodpoří žádný návrh týkající se zahájení rozhovorů s Ukrajinou o jejím vstupu do Evropské unie, řekl dnes Gergely Gulyás, šéf kanceláře maďarského národněkonzervativního premiéra Viktora Orbána. Je to podle něj „naprosto předčasný návrh“. 
Na jednání s nespokojenými lékaři podle premiéra Petra Fialy (ODS) byla nalezena  shoda, nabídl jim pro příští rok 9️⃣,8️⃣ miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění na nárůst odměňování. Půjde o dodatek k úhradové vyhlášce, aby byl závazný pro státní i krajské, městské či soukromé nemocnice, řekl Fiala po jednání. 
Evropská komise podezírá skupinu výrobců startovacích baterií pro 🚗 automobily, obchodní organizaci Eurobat a jejího poskytovatele služeb Kellen. Podle EK porušovali antimonopolní zákony, protože uzavřeli kartel a pak se domlouvali na cenách baterií.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)  povolil státní firmě ČEPS nákup provozovatele plynovodů NET4GAS. Informoval o tom v tiskové zprávě. Akvizici, která nemá přesáhnout pět miliard korun, v září schválila vláda.  Číst více
Slovensko se musí připravovat na období po skončení války na Ukrajině a na standardizaci 🤝 slovensko-ruských vztahů, uvedl dnes slovenský premiér Robert Fico při jednání s velvyslanci Spojených států a Ruska. Fico kritizuje protiruské sankce a jeho nová vláda zastavila vojenskou pomoc ze státních zásob určenou Ukrajině bránící se ruské vojenské invazi. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme