Reklama

Johnny Depp vyhrál soud s exmanželkou. Heardová mu za pomluvu zaplatí 15 milionů dolarů

Johnny Depp vyhrál spor s exmanželkou. Heardová mu zaplatí 15 milionů dolarů
ČTK

Ostře sledovaný soudní spor mezi herci Johnny Deppem a jeho exmanželkou Amber Heardovou je u konce. Heardová má Deppovi za pomluvu zaplatit odškodné ve výši 15 milionů dolarů. Hvězda Pirátů z Karibiku bude platit také, ale výrazně méně, píší světové agentury.

Reklama

Porota v soudním sporu mezi Johnnym Deppem a Amber Heardovou uznala herečku vinnou z pomluvy jejího bývalého manžela a zároveň částečně uznala její protistížnost týkající se vyjádření Deppova právníka. Porotci uložili Heardové za výroky o domácím násilí zaplatit odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů (skoro 350 milionů korun), zatímco Depp má vyplatit dva miliony. Proces vysílaný živě do celého světa tak přinesl zcela jiný verdikt než dřívější spor v Británii, kde se soud přiklonil k obvinění, že Depp svou exmanželku bil.

Jádrem občanskoprávního sporu v americkém státě Virginie byl čtyři roky starý komentář publikovaný deníkem The Washington Post, v němž se Heardová označila za „veřejně známou tvář domácího násilí”. Depp v něm není jmenován, podle jeho právníků ale vyjádření vyznívalo jasně, neboť obvinění ze strany americké herečky už byla veřejnosti známá. Heardová v roce 2020 na žalobu svého exmanžela reagovala vlastní stížností kvůli tvrzením Deppova právníka, že veškerá její nařčení jsou falešná.

Sedmičlenná porota po zhruba 12 hodinách jednání dala Deppovi za pravdu v několika bodech ze zmíněného článku, které právníci hollywoodské hvězdy napadli. Porotci při tom dospěli k závěru, že Heardová jednala se zlým úmyslem, když si ve svém textu mimo jiné stěžovala na „instituce” chránící muže obviněné z domácího násilí. Depp veškerá nařčení z fyzických útoků na svou bývalou manželku odmítá a naopak u soudu vykresloval o 22 let mladší herečku jako agresora.

Porotci nicméně uznali jako pomlouvačné také vyjádření jeho právníka Adama Waldmana, který označil obvinění Heardové za „hoax”. Další dva body její žaloby porota odmítla.

Johnny Depp

Johnny Depp míří do Varů. 100 milionů dolarů za film již ale berou jiné hvězdy

Daniel Craig dostane od Netflixu za dvě chystaná pokračování detektivní komedie Na nože 100 milionů dolarů. Přitom Robert Pattinson si za nového Batmana pro kina přijde jen na tři miliony.

Přečíst článek

Johnny Depp

Depp, Bartoška i elita českého byznysu uzavřeli Vary

V průběhu festivalu se uskutečnilo 456 filmových představení a bylo prodáno celkem 111 203 vstupenek. To je méně než v předpandemických ročnících, kdy se hladina prodaných vstupenek pohybovala kolem 140 tisíc.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme