Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Johnny Depp míří do Varů. 100 milionů dolarů za film již ale berou jiné hvězdy

Johnny Depp
Walt Disney Studios
Stanislav Šulc

Daniel Craig dostane od Netflixu za dvě chystaná pokračování detektivní komedie Na nože 100 milionů dolarů. Přitom Robert Pattinson si za nového Batmana pro kina přijde jen na tři miliony.

Reklama

Do Karlových Varů se pomalu blíží Johnny Depp a vedle jednoho z nejkontroverznějších herců současnosti do lázeňského města dorazí také jeden z nejlépe placených herců všech dob. Podle dostupných údajů Depp za svou roli kapitána Jacka Sparrowa kromě nominace na Oscara dostal kolem 300 milionů dolarů, tedy v průměru 60 milionů za každý z pěti filmů. Sám Depp o tom jednou prohlásil, že byl značně přeplacen.

Depp tak patří do nejvyšší platové třídy, kde se kromě něj objevují například Tom Cruise, Will Smith, Sandra Bullock či Ryan Reynolds. Tito herci si všichni umějí vydělat desítky milionů dolarů za jeden snímek, rekordmanem je zatím stále Will Smith, který za třetí díl Mužů v černém inkasoval 100 milionů dolarů.

Stojí za tím důležitá součást smlouvy mezi studiem a hvězdou, která herci vedle fixního platu (nejčastěji nejvýš 20 milionů dolarů) garantuje ještě podíl na zisku, případně i tržbách. Čím vstřícnější produkce, tím potenciálně vyšší zisky pro superstars. Tom Cruise navíc patří k veleúspěšným producentům díky sérii Mission: Impossible a tak vlastně vydělává hned dvakrát - jako herecká hvězda i jako producent.

Natáčení filmu - ilustrační foto

Pobídky fungují, světové štáby tu točí jako před pandemií. Dostanou víc peněz

Na pobídky jde z rozpočtu 800 milionů korun ročně. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) chtěl navýšení o 500 milionů, nakonec musel souhlasit "jen" s 300 miliony korun navíc pro filmaře.

Přečíst článek

Změna hry

Netflix, Amazon, Apple TV a další online hráči na zábavním trhu ale nyní přicházejí ze zcela novými pravidly a hvězdám rovnou nabízejí smlouvy s fixním platem mnohem vyšším než u filmových produkcí. Zářným příkladem toho je Daniel Craig, končící agent James Bond, který od Netflixu dostane na dřevo 100 milionů dolarů za dvě pokračování krimikomedie Na nože. 

„Netflix se tak snaží lákat hvězdy a kompenzovat jim fakt, že se nemohou nijak podílet na zisku snímku, tak jak tomu je v případě kin,“ uvádí Matt Donnelly z magazínu Variety.

Obchodní model videoték jim totiž z podstaty neumožňuje nabízet hercům jakékoli další příjmy nad rámec honoráře. Netflix, Amazon Prime, HBO Max a další totiž snímky uvádějí téměř výlučně na svých platformách v rámci předplatného a dodatečná distribuce je téměř marginální (například v artových kinech, kvůli kvalifikaci snímků na Oscary atd...). A měřit „tržby“ jednotlivých snímků je vlastně nemožné. „I proto odcházející Bond má v ruce šek s devítimístnou cifrou,“ dodává Donnelly.

Kino, ilustrační foto

Kina se probírají z koronavirové letargie, jde to ztuha. Hitem může být Zátopek

Koronavirové restrikce vlády zasáhly kina nesmírně tvrdě. Byla zavřená téměř osm měsíců. Teď se snaží tento marasmus, který provozovatelům biografů, distributorům i filmovým tvůrcům přinesl obrovské finanční ztráty, překonat. Ale jde to ztuha.

Přečíst článek

A Daniel Craig rozhodně není jediný, kdo si v posledních měsících vysloužil mimořádný honorář. Dalším je Dwayne Johnson, dlouhodobě patřící mezi nejlépe placené herce (zároveň také mezi herce, jejichž filmy vydělávají ohromné částky v poměru na rozpočet). Ten si za projekt Red One přijde na 50 milionů dolarů. Následuje Will Smith s Králem Richardem (40 milionů), Denzel Washington za The Little Things (40 milionů), Leonardo DiCaprio (Don't Look Up) a Mark Wahlberg (Spenser Confidential), oba s 30 miliony dolarů.

Herečky na huntě

Herci jsou v Hollywoodu dlouhodobě finančně zvýhodňováni a platí to i nyní, protože jednorázové honoráře hereček příliš nevyrostly. Nejvíce si vydělají megahvězdy jako Jennifer Lawrencová (25 milionů dolarů za Don't Look Up), Julie Robertsová (také 25 milionů za Leave the World Behind) či Sandra Bullocková, která získá za The Lost City of D 20 milionů dolarů.

Kolik berou hollywoodské megastars?
Herec/herečka Honorář (v milononech dolarů)/ za film
Daniel Craig 100 / za pokračování filmu Knives Out (Na Nože)
Dwayne Johnson 50 / Red One 
Will Smith  40 / King Richard (Král Richard)
Denzel Washington 40 / The Little Things (Střípky)
Leonardo DiCaprio 30 / Don´t Look Up
Mark Wahlberg 30 / Spenser Confidential (Spravedlnost podle Spensera)
Jennifer Lawrence 25 / Don´t Look Up
Julia Roberts  25 / Leave the World Behind
Sandra Bullock 20 / The Los City od D
Ryan Gosling 20 / The Grey Man
Chris Hemsworth 20 / Thor: Love and Thunder
Brad Pitt  20 / Bullet Train
Michael B. Jordan 15 / Without Remorse
Tom Cruise  13 / Top Gun: Maverick
Keanu Reeves 12-14 / The Matrix 4
Chris Pine 11,5 / Dungeons and Dragons
Robert Pattinson 3 / The Batman

Zdroj: The Variety.com

Kultura dostala v čase pandemie tvrdé rány

Viliam Buchert: Kulturní byznys dostal při pandemii velké rány. Stát ho dusí dál

Přijdete do restaurace a nikdo nekontroluje opatření související s koronavirem. Přijdete do divadla či do kina a musíte si pořád nasadit respirátor. Proč ty rozdíly? To politici a úředníci nikdy smysluplně nevysvětlili a je to trestuhodné.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Dům v Los Angeles ve španělském koloniálním stylu, který před svou předčasnou smrtí obýval herecký idol Marilyn Monroe.

Bitva o poslední domov Marilyn Monroe. Los Angeles jej zachránilo před demolicí, ale jen dočasně

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme