Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Jaký máte vztah ke komunistické straně a co děláte s daty? Šéfa TikToku čeká grilování v Kongresu

Výkonný ředitel TikToku Shou Zi Chew bude vypovídat před výborem Kongresu.
ČTK

Výkonný ředitel firmy provozující sociální síť TikTok Shou Zi Chew bude 23. března vypovídat před výborem pro energetiku a obchod americké Sněmovny reprezentantů. Kongresmany bude zajímat dopad TikToku na mladé uživatele, jeho vztah k čínské komunistické straně a zacházení s daty svých uživatelů. Shou bude jediný, kdo bude takto vypovídat.

Reklama

„Své obavy už jsme TikToku vyjádřili. Teď je načase, aby výbor pokračoval ve snaze vést technologické giganty k odpovědnosti a předvést TikTok před výbor, aby lidem poskytl úplné a upřímné odpovědi,” uvedla v prohlášení předsedkyně výboru, republikánka Cathy McMorrisová Rodgersová.

Účet Elona Muska patří k nejcennějším na Twitteru

Musk zkouší zatočit s konkurencí Twitteru. Smaže účty na ni odkazující

Americká internetová společnost Twitter odstraní ze své stejnojmenné platformy účty, které byly zřízeny jen za účelem propagace konkurenčních sítí.

Přečíst článek

Americké úřady se obávají, že Čína by mohla prostřednictvím zákonů tlačit na TikTok, respektive na jeho mateřskou společnost ByteDance, aby vládě předala data amerických uživatelů. Obavy jsou kvůli využití dat ke zpravodajským a dezinformačním účelům. Právě tyto obavy přiměly více než polovinu amerických států zakázat užívání aplikace TikTok na zařízeních veřejných činitelů, píše web stanice CNN.

TikTok je pod stále větším dohledem USA pro své vazby na čínskou vládu. V listopadu ředitel FBI Christopher Wray řekl výboru pro vnitřní bezpečnost Sněmovny reprezentantů, že čínská vláda by mohla používat TikTok ke kontrole dat nebo softwaru milionů uživatelů a její algoritmus doporučení – který určuje, která videa uživatelé uvidí příště – „by mohl být použit pro operace vlivu, pokud se tak rozhodnou”, napsala agentura Bloomberg.

Reklama

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Británie přitvrzuje, šéfům technologických firem hrozí vězením

Takzvaní rebelové v Konzervativní straně předložili pozměňovací návrh, který pro šéfy technologických firem jako je Facebook nebo Twitter navrhoval až dva roky vězení za neschopnost chránit děti před škodlivým obsahem. Vláda premiéra Rishiho Sunaka slíbila, že jim vyhoví.

Přečíst článek

„Vítáme příležitost vše uvést na pravou míru,” reagovala v prohlášení Brooke Oberwetterová, mluvčí TikTok. „Doufáme, že sdílením podrobností o našich plánech s celým výborem, může Kongres zaujmout k řešeným problémům uvážlivější přístup.”

Lze očekávat, že slyšení bude vysoce sledované. Chew, který převzal funkci generálního ředitele TikTok v dubnu 2021, dosud do značné míry zůstával mimo pozornost. Členové Kongresu dříve grilovali provozní ředitelku TikTok Vanessu Pappasovou během slyšení v Senátu v loňském roce.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme