Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

FOTOGALERIE: Jak se cestovalo na konci 19. století bez davů a focení na mobily?

Katedrála v Bordeaux na konci 19. století
Se svolením Library of Congress
Petra Jansová

Nikde nikdo, asi tak by se dali popsat turisticky oblíbená místa zachycená na historických snímcích z přelomu 19. a 20. století.

Reklama

I na přelomu 19. a 20. století se cestovalo a fotilo. Barevná fotografie tehdy teprve v samých počátcích, ve stadiu prvních velmi ojedinělých pokusů. Fotografové tedy nejprve pořídili černobílé snímky, které pak byly ručně kolorovány a vytištěny metodou označovanou jako fotochromový tisk.

Díky jedné z kolekcí takovýchto výjimečných fotografií, které zpřístupnila knihovna amerického Kongresu Library of Congress, se tak můžeme i my vypravit na více než 100 let starou „velkou cestu“ po Evropě. Mimochodem i tehdy se vedly kroky cestovatelů do Prahy či Karlových Varů.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Podmanivý ostrov São Miguel. Místo, ze kterého se nikomu nechce pryč

REPORTÁŽ: Podmanivý ostrov São Miguel. Místo, ze kterého se nikomu nechce pryč

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme