Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ideální buger z „mekáče“ podle miliardáře? Maso v něm nehledejte

Beyond Meat vyrábí například burgery, pro KFC nyní dodal zkušební várku rostlinného kuřete.
Raysonho @ Open Grid Scheduler / Scalable Grid Engine / Creative Commons / CC0
Petra Jansová
pej

Americký miliardář Carl Icahn zesiluje tlak na vedení McDonald´s kvůli masu. Investor kvůli svojí vizi udržitelného fastfoodového řetězce rovněž chce vyměnit dva vysoce postavené manažery, upozornil server agentury Bloomberg.

Reklama

Carl Icahn ve své nejnovější 65stránkové prezentaci, kterou má Bloomberg k dispozici, potvrzuje, že jeho cílem je v McDonald´s posílit přístup k ESG. A jak toho chce docílit? Finančními bonusy pro manažery. 

Potravinová banka v USA

Reportáž: Američané přestávají mít peníze na jídlo. Stále víc jich musí spoléhat na potravinové banky

Potraviny jsou ve Spojených státech dražší než v Evropě dlouhodobě, ale nyní budou muset Američané sáhnout ještě hlouběji do kapsy.  

Přečíst článek

Bude McDonald´s jen pro vegetariány?

Miliardář má právě kvůli laxnímu přístupu k udržitelnosti spadeno na dva vedoucí pracovníky, které chce vyměnit za „své“ lidi. Icahn rovněž tvrdí, že společnost porušila slib, který mu dala před deset lety, a to, že přestane odebírat maso a další živočišné produkty od dodavatelů, kteří chovají zvířata v nehumánních podmínkách. Proti těmto tvrzením se ale vedení společnosti ohradilo. Tvrdí, že řetězec patří k lídrům ve svém oboru. Do roku 2024 hodlá hamburgery vyrábět výhradně z masa pocházejícího z volných chovů.

Icahn chce kvůli neuspokojivým výsledkům vyměnit předsedkyni výboru pro udržitelnost Sheily Penroseovou. Miliardář rovněž ve své prezentaci zpochybnil její zkušenosti. Trnem v oku mu je i Richard Lenny, kterého spojuje s kauzou společnosti Hershey, jež měla nakupovat kakaové boby, které sklízely děti.

Ceny potravin žene nahoru i stoupající cena obilí ve světě.

Tohle bude bolet. Ceny potravin rostou kvůli válce nejrychleji v historii

Globální ceny potravin rostly již před začátkem války na Ukrajině. V březnu ale jejich růst nabral dramatické tempo a jídlo v průměru zdražilo o 13 procent. Jen za poslední dva roky však nárůst představuje 75 procent.

Přečíst článek

Místo nich do pozice chce nominovat Maisie Ganzlerovou a Leslie Samuelrichovou, jeho kandidátky ale vedení společnosti McDonald´s odmítá.

„Tlak Icahna na ESG je pouze snahou, jak na sebe upozornit, a to bez ohledu na další zainteresované strany,“ konstatovalo vedení McDonald´s ve svém prohlášení.

Některé z amerických poboček řetězce a konci loňského roku zavedly do menu i rostlinné náhražky masa, a to ve spolupráci se značkou Beyond Meat. Původně vegetarianský burger McPlant měl v nabídce zůstat natrvalo. To ale společnost minulý týden vyvrátila.

Rostlinné náhražky začal testovat i konkurenční řetězec KFC. 

šéfkuchař Přemek Forejt

Nikdy jsem se netajil láskou k fastfoodu, říká Forejt o spolupráci s McDonald´s

V oboru špičkové gastronomie se Přemek Forejt, šéfkuchař vyhlášené olomoucké restaurace Entrée a také známý porotce reality show MasterChef, pohybuje více než 15 let. Svoje zkušenosti nabyté z michelinských restaurací v zahraničí teď zúročí jako „kontrolor“ kvality ve fast foodovém řetězci McDonald´s. Spolupráci oznámila firma na svém webu.

Přečíst článek

Burger, ilustrace

McDonald's expanduje. Tentokrát do metaverse

Ke 40 tisícům poboček po celém světě má fastfoodový řetězec McDonald's v plánu přidat i další - v metaversu, píše server Insider. 

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Fastfood Burger Service otevřel v Revoluční ulici.

Už nikdy do McDonald´s? V Praze otevřeli novou burgrárnu, mají i lanýžové hranolky

Přečíst článek
šéfkuchař Přemek Forejt

Nikdy jsem se netajil láskou k fastfoodu, říká Forejt o spolupráci s McDonald´s

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme