Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Chcete hrad? Ten, který si zamilovala Marie Stuartovna, je nyní na prodej

Seton Castle ve Skotsku je na prodej za osm milionů liber
Rettie
Jiří Frydlewicz
fry

Milovníci hradů by měli zpozornět. Seton Castle, majestátní historická stavba ve Skotsku, je nyní na prodej za 8 milionů liber, uvedl britský web Insider.

Reklama

Nemovitost, která má interiér v georgiánském stylu a zaujímá plochu 1690 metrů čtverečních, stojí na místě původního Seton Palace. Skotskou královnu Marii Stuartovnu prý tento palác fascinoval natolik, že zde strávila své líbánky. Nyní jej nabízí realitní společnost Rettie. Nachází se ve východním Lothianu, nedaleko Edinburghu.

FOTOGALERIE: Prohlédněte si sídlo za osm milionů liber

Za v přepočtu téměr 236 milionů korun toho budoucí majitelé získají poměrně dost. Čtyřpatrový panský dům má 13 ložnic, několik koupelen, rozlehlou kuchyň, vlastní hospodu, místnost s kulečníkem, ale také například vlastní vinný sklípek. Kromě všech těchto věcí je k dispozici i kino a posilovna.

Reklama

I prostor kolem domu je více než impozantní. Rozprostírá se na ploše 13,4 akrů a nového majitele budou chránit i bezpečnostní prvky jako elektrické ploty a kamery. V rámci pozemku je také k dispozici i přistávací plocha pro vrtulník. Panství zahrnuje také další nemovitosti - například dvě samostatné chaty se třemi ložnicemi

Seton Castle byl postaven na konci 17. století. Dříve patřil hrabatům z Wintonu a byl oblíbeným útočištěm skotské královny Marie Stuartovny. Historické záznamy naznačují, že se ve své době jednalo o nejvelkolepější palác ve Skotsku.

František Kinský při rozhovoru pro newstream CLUB
video

VIDEO: Majetek nedědíte pro sebe, spravujete rodinné jmění, říká František Kinský

František Kinský patří k nejpopulárnějším představitelům šlechtických rodů u nás. Jak vnímá zodpovědnost při dědění majetku? A proč se rozhodl vstoupit do komunální politiky? Sledujte novou epizodu pořadu Victory Club Business na newstream.cz.

Přečíst článek

Rekonstrukce zámky v Týnci u Klatov trvala 25 let.

Prodali dům i byt a opravili barokní ruinu. Ne všechny zámky mají takové štěstí

Zámek v Týnci u Klatov sloužil jako maštal, jako sídlo německé i československé armády. Z ruin se nyní díky soukromému majiteli stal zase barokní skvost.

Přečíst článek

Tomáš Valta

Opravuje kabelky za milion, i ty za pár tisíc. Práci ševce z Prahy znají i za hranicemi

Švec v Panské ulici umí vrátit lesk luxusním kabelkám i botám. U tašky, kterou pořídíte v řádech desítek tisíc korun, se to vyplatí.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Zámek v Kunraticích je na prodej.

Zámek v Kunraticích se prodal v aukci. Nový majitel za něj dal přes 106 milionů korun

Přečíst článek
Zámek v Kunraticích je na prodej.

Zámek v Kunraticích jde do dražby s cenovkou 106 milionů. Prodej přitáhne spekulanty, bouří se místní

Přečíst článek
Zámecký komplex v Dolních Kounicích je stále na prodej.

Jeden z největších hradů v Evropě je na prodej. Za 200 milionů, možná i míň

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme