Reklama

Avatar pořád táhne, měsíc od premiéry ho v Česku viděl milion diváků

Pokračování Avatara v Česku viděl milion diváků.
Falcon
 ČTK

Nejvíce diváků přišlo do tuzemských kin o uplynulém víkendu opět na pokračování filmu Avatar režiséra James Camerona s podtitulem The Way of Water. Více než tříhodinový snímek o víkendu vidělo dalších přibližně 132 tisíc diváků, kteří za vstupenky zaplatili 27,2 milionu korun. Na druhém místě s velkým odstupem stejně jako před týdnem skončil snímek Kocour v botách: Poslední přání.

Reklama

Americký počítačově animovaný dobrodružný film Kocour v botách: Poslední přání na druhém místě o víkendu přilákal 38 tisíc diváků a vykázal tržby 6,4 milionu korun. Avatar: The Way of Water, který vrátil diváky zpět do světa Pandory, za měsíc od premiéry zaznamenal tržby přes 191,5 milionu korun a 957 tisíc diváků. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Tržby Avataru 2 zatím zaostaly za očekáváním

Filmový blockbuster Avatar 2 zatím zaostává za odhady tržeb. Snímek režiséra Jamese Camerona, který měl světovou premiéru minulou středu, dosud utržil v přepočtu přes 10 miliard korun.

Přečíst článek

Na třetím místě žebříčku víkendové návštěvnosti byla americká špionážní akční komedie Operace Fortune: Ruse de guerre. Film režiséra Guye Ritchieho při svém premiérovém víkendu přilákal téměř 8500 návštěvníků. Čtvrté místo stejně jako v předešlém týdnu patřilo životopisnému snímku o osudech slavné zpěvačky Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody, který o víkendu navštívilo téměř 7000 lidí. Na pátém místě se umístil Vánoční příběh režisérky Ireny Pavláskové, který za šest týdnů od premiéry vidělo téměř 159 tisíc diváků.

V první desítce byla z českých filmů na sedmém místě pohádka režiséra Petra Kubíka Princezna zakletá v čase 2, která za osm týdnů zaznamenala 155 tisíc diváků a vydělala 22,8 milionu korun. Na desáté příčce byla pohádka Největší dar režisérek Darii Hrubé a Marty Gerlíkové Santovjákové, která je vzpomínkou na hudbu zesnulého skladatele a zpěváka Davida Stypky. Za šest týdnů od premiéry zaznamenala téměř 64 tisíc návštěvníků.

Avatar: The Way of Water vysílají i ruská kina

I ruská kina vysílají Avatara. Akorát nikdo neví, jak to přesně dělají

Pokračování megahitu Jamese Camerona se v Rusku nesmí vysílat, protože hollywoodská studia v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu zrušila veškeré své místní aktivity. Přesto se tu film vysílá, a to dokonce s ruským dabingem. Zázrak? Vlastně ani ne.

Přečíst článek

Ve čtvrtek 12. ledna do kin v Česku dorazí americký sci-fi horor režírovaný Gerardem Johnstonem M3GAN, režisérský sestřih filmového portrétu skupiny The Doors režiséra Olivera Stonea The Doors: Final Cut, němý experimentální dokumentární film sovětského režiséra Dzigy Vertova z roku 1929 Muž s kinoaparátem, počítačově animovaná fantasy komedie Úžasný Mauric založená na knize z roku 2001 The Amazing Maurice and His Educated Rodents od Sira Terryho Pratchetta, francouzská komedie Lhář na plný úvazek a české experimentální drama o největší hromadné sebevraždě 20. století á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN.

Reklama

Související

Snímek z filmu Avatar (2009)

Avatar po třinácti letech stále láká, podruhé ovládl tržby tuzemských kin

Přečíst článek
Jaká je inflace v Evropě či USA? Padají rekordy staré desítky let

Jaká je inflace v Evropě či USA? Padají rekordy staré desítky let

Přečíst článek
Lidem docházejí peníze (ilustrační foto)

Lukáš Kovanda: Česko je v recesi, už milion lidí „nemá, kde brát“. A ČNB může podle MMF jejich živoření zhoršit

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme