Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Avatar pořád táhne, měsíc od premiéry ho v Česku viděl milion diváků

Pokračování Avatara v Česku viděl milion diváků.
Falcon
 ČTK

Nejvíce diváků přišlo do tuzemských kin o uplynulém víkendu opět na pokračování filmu Avatar režiséra James Camerona s podtitulem The Way of Water. Více než tříhodinový snímek o víkendu vidělo dalších přibližně 132 tisíc diváků, kteří za vstupenky zaplatili 27,2 milionu korun. Na druhém místě s velkým odstupem stejně jako před týdnem skončil snímek Kocour v botách: Poslední přání.

Reklama

Americký počítačově animovaný dobrodružný film Kocour v botách: Poslední přání na druhém místě o víkendu přilákal 38 tisíc diváků a vykázal tržby 6,4 milionu korun. Avatar: The Way of Water, který vrátil diváky zpět do světa Pandory, za měsíc od premiéry zaznamenal tržby přes 191,5 milionu korun a 957 tisíc diváků. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Tržby Avataru 2 zatím zaostaly za očekáváním

Filmový blockbuster Avatar 2 zatím zaostává za odhady tržeb. Snímek režiséra Jamese Camerona, který měl světovou premiéru minulou středu, dosud utržil v přepočtu přes 10 miliard korun.

Přečíst článek

Na třetím místě žebříčku víkendové návštěvnosti byla americká špionážní akční komedie Operace Fortune: Ruse de guerre. Film režiséra Guye Ritchieho při svém premiérovém víkendu přilákal téměř 8500 návštěvníků. Čtvrté místo stejně jako v předešlém týdnu patřilo životopisnému snímku o osudech slavné zpěvačky Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody, který o víkendu navštívilo téměř 7000 lidí. Na pátém místě se umístil Vánoční příběh režisérky Ireny Pavláskové, který za šest týdnů od premiéry vidělo téměř 159 tisíc diváků.

V první desítce byla z českých filmů na sedmém místě pohádka režiséra Petra Kubíka Princezna zakletá v čase 2, která za osm týdnů zaznamenala 155 tisíc diváků a vydělala 22,8 milionu korun. Na desáté příčce byla pohádka Největší dar režisérek Darii Hrubé a Marty Gerlíkové Santovjákové, která je vzpomínkou na hudbu zesnulého skladatele a zpěváka Davida Stypky. Za šest týdnů od premiéry zaznamenala téměř 64 tisíc návštěvníků.

Reklama

Avatar: The Way of Water vysílají i ruská kina

I ruská kina vysílají Avatara. Akorát nikdo neví, jak to přesně dělají

Pokračování megahitu Jamese Camerona se v Rusku nesmí vysílat, protože hollywoodská studia v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu zrušila veškeré své místní aktivity. Přesto se tu film vysílá, a to dokonce s ruským dabingem. Zázrak? Vlastně ani ne.

Přečíst článek

Ve čtvrtek 12. ledna do kin v Česku dorazí americký sci-fi horor režírovaný Gerardem Johnstonem M3GAN, režisérský sestřih filmového portrétu skupiny The Doors režiséra Olivera Stonea The Doors: Final Cut, němý experimentální dokumentární film sovětského režiséra Dzigy Vertova z roku 1929 Muž s kinoaparátem, počítačově animovaná fantasy komedie Úžasný Mauric založená na knize z roku 2001 The Amazing Maurice and His Educated Rodents od Sira Terryho Pratchetta, francouzská komedie Lhář na plný úvazek a české experimentální drama o největší hromadné sebevraždě 20. století á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Kazmův film Onemanshow: The Movie kritici rozcupovali. Ale dál vládne návštěvnosti kin

Kazmův film Onemanshow: The Movie kritici rozcupovali. Ale dál vládne návštěvnosti kin

Přečíst článek
Snímek z filmu Avatar (2009)

Avatar po třinácti letech stále láká, podruhé ovládl tržby tuzemských kin

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme