Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Živě: Jak se loni dařilo ČEZ? A co přinese letošní rok, odpovídají Beneš a spol.

Komerční spolupráce

Manažeři skupina ČEZ, největší české energetické společnosti, komentují loňské výsledky hospodaření polostátního podniku. Přinášíme živý stream z výroční tiskové konference. Jakým výzvám bude podnik čelit v letošním roce? Odpovídají top manažeři ČEZ v čele s Danielem Benešem.

Přenos z tiskové konference můžete sledovat od 10:00 v úvodu tohoto článku.

Za ČEZ budou výsledky prezentovat Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel, Pavel Cyrani, místopředseda představenstva a ředitel divize obchod a strategie, a Martin Novák, člen představenstva a ředitel divize finance. 

Loňský  rok byl rokem významných jaderných rozhodnutí. V největší energetické  zakázce historie, tedy zakázce na výstavbu nových jaderných bloků, byl vybrán preferovaný dodavatel, korejská společnost KHNP. Byl  také vybrán partner pro malé modulární reaktory, britská společnost Rolce Royce.

Energetika se zásadně mění. Mezi další témata konference tak patří stabilizace cen elektřiny, pokračování odklonu od uhlí i skutečnost, že solární elektrárny se při stavbě nových domů staly standardem.

Jaderná elektrárna Dukovany

Dalibor Martínek: Čeká se na smlouvu o Dukovanech. Vítězové jsou dva, Češi to nejsou

V uplynulém týdnu přišla s vyjádřením francouzská společnost EDF. „Společnost EDF sdílí obavy týkající se zapojení českých firem do projektu jaderné elektrárny Dukovany. Nabídka EDF zůstává v platnosti,“ vzkazují Francouzi. Evidentně se chytli obav českého průmyslu. Jeho zástupci pár dní před tím svolali brífink a vyjádřili znepokojení, že pořád nemají od korejské KHNP, vítěze tendru, podepsanou žádnou smlouvu.

Přečíst článek

Šéf Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza

Češi budou na výstavbě Dukovan dodávat jen ruce a lopaty, říká Jiří Nouza

Šéf svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza si stěžuje, že české firmy se nedostávají nejen k zakázkám na dostavbu Dukovan, která se odhaduje na 400 miliard korun, ale ani k informacím. Zatím je podle něj vše jen ve formě memorand, smlouvy žádné. Smlouva mezi hlavním dodavatelem stavby, korejskou státní KHNP a ČEZ na dostavbu Dukovan má být podepsána do konce března. Šéf českých stavebníků se obává, že Korejci poberou všechny peníze a na české firmy zbyde jenom „ohlodaná kost.“ 

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme