Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zájemců o převzetí Paramount Global přibývá. Sony Pictures s fondem Apollo nabízí 26 miliard dolarů v hotovosti

Zájemců o převzetí Paramount Global přibývá. Sony Pictures s fondem Apollo nabízí 26 miliard dolarů v hotovosti
ČTK
 ČTK

Mediální společnost Sony Pictures a investiční fond Apollo Global Management projevily zájem o převzetí mediální skupiny Paramount Global za 26 miliard dolarů (zhruba 600 miliard korun). S odkazem na informované zdroje to ve čtvrtek uvedl americký list The New York Times (NYT) a další média.

Reklama

V případě převzetí by se společnost Sony Pictures stala většinovým majitelem skupiny Paramount Global, zatímco fond Apollo by vlastnil menšinový podíl. Součástí skupiny Paramount Global je například filmové a televizní studio Paramount Pictures, televizní síť CBS či streamovací služba Paramount+.

O nabídce firmy Sony Pictures a fondu Apollo na převzetí skupiny Paramount Global informovala také další média. Podle zdrojů listu The Wall Street Journal (WSJ) je nabídka nezávazná a představuje výchozí bod k jednání.

O převzetí společnosti Paramount Global už podle médií jedná firma Skydance Media, která Paramountu pomáhala například při produkci filmu Top Gun: Maverick. List The Wall Street Journal uvedl, že firmy Paramount a Skydance v dubnu zahájily exkluzivní rozhovory. Exkluzivita těchto rozhovorů však podle listu tento pátek vyprší, takže se otevře prostor pro jednání Paramountu s dalšími zájemci o převzetí.

Americké firmy Warner Bros Discovery a Paramount podle zdrojů jednají o spojení

Velká fúze v Hollywoodu? Dvě z největších filmových studií jednají o spojení

Americké firmy Warner Bros Discovery a Paramount Global jednají o spojení, jeho konkrétní podoba ale zatím nebyla stanovena. S odkazem na zdroje o tom ve středu informovala zahraniční média, firmy samy se k tomu nevyjádřily. Pokud by se spojily, ocitla by se pod jednou střechou dvě z pěti hlavních filmových studií v Hollywoodu, uvedla BBC.

Přečíst článek

Smršť rychlých zpráv o propouštění ve velkých firmách nebere konce

Stanislav Šulc: A je to tady. Všichni propouštějí

Aktuální výsledková sezona přináší jednu poměrně znepokojivou informaci. Všude se propouští. Bez ohledu na dosavadní úspěchy, zisky, byznys model, napříč sektory i zeměmi. Propouštějí velké firmy i startupy. Co to znamená? Došly prachy.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme