Reklama

Tatra Trucks bude na Slovensku vyrábět podvozky i kabiny náklaďáků

Tatra Trucks spojená s holdingem Czechoslovak Group (CSG) se vrací na Slovensko.
Navinh / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0
Veronika Kudrnová

Kopřivnická Tatra Trucks z holdingu Czechoslovak Group (CSG) se vrací na Slovensko. V Trenčíně bude vyrábět podvozky, kabiny a některé typy nástaveb na vozidla značky Tatra.

Druhý historicky nejstarší výrobce nákladních vozů na světě zřizuje svou dceřinou společnost Tatra Defence Slovakia v Trenčíně. Na Slovensko přesune v prvé řadě výrobu podvozků. Do závodu hodlá Tatra investovat v blízké době miliony eur a následně tam nastartovat výrobu celých vozidel pro armádu nebo hasiče. 

Z počátku vznikne minimálně 50 kvalifikovaných pracovních míst s potenciálem dalšího růstu. Investice vytvoří také další synergické příležitosti i pro lokální výrobce specializovaných nástaveb na nákladní vozidla. To přinese mimo jiné zvýšení zaměstnanosti v řádu stovek pracovních míst v regionu Pováží.

„Tatra jednoznačně patří na Slovensko, vždyť právě v regionu Pováží se dlouhá léta tato nákladní vozidla vyráběla. Jsme proto rádi, že se nám podařilo vrátit tuto legendu do Trenčína,“ uvedl Michal Baláž ze společnosti Tatra Defence Slovakia a dodal: „Čeká nás hodně práce, ale v horizontu pěti let plánujeme proinvestovat tři miliony eur. Slovensku, a zejména Trenčínu a jeho okolí to přinese nejen množství nových pracovních míst, ale taky posílení pozice silného a prosperujícího regionu v oblasti strojírenské výroby.“ 

Forum Karlín

PPF koupila provozovatele Fora Karlín

PPF rozšiřuje své portfolio multifunkčních hal. Nově bude provozovat také Forum Karlín. PPF již vlastní a provozuje O2 arenu a O2 universum.

Přečíst článek

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka Tatra Trucks zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. 

Automuzeum Svět Škodovek v Mrači
video

Pavel Zima ze Seznamu otevřel muzeum Škodovek

Svět Škodovek v Mrači nabízí kolem stovky krásných vozů z Mladé Boleslavi.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme